سلامت

ورزش از نظر جسمی و روحی برای کودکان مفید است

ورزش از نظر جسمی و روحی برای کودکان مفید است

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

دو مطالعه جدید نشان می دهد که چگونه ورزش می تواند به کودکان در مبارزه با افسردگی و همچنین اختلالات رفتاری کمک کند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

کودک فعال از نظر بدنی کودک سالمی است.

فعالیت بدنی باعث تقویت عضلات و استخوان های کودک می شود، از افزایش وزن بیش از حد جلوگیری می کند و خطر ابتلا به دیابت، سرطان و سایر بیماری ها را کاهش می دهد.

با این حال، فعالیت بدنی برای سلامت روان کودک نیز مفید است.

کارشناسان می گویند فعالیت بدنی به کودکان اجازه می دهد با ایجاد اعتماد به نفس، مدیریت اضطراب و افسردگی، دید بهتری نسبت به زندگی داشته باشند. و افزایش عزت نفس و مهارت های شناختی.

لن ساندرز، مربی بهداشت جسمانی و نویسنده کتاب های “Keeping Kids Fit” و “Buddy” گفت: «ورزش همچنین باعث ترشح اندورفین می شود که با یک کودک شاد مرتبط است. و Bea.”

این هفته پس از انتشار دو مطالعه در مجله Pediatrics، فواید فعالیت بدنی برای کودکان مورد توجه قرار گرفت. بهزیستی روانی کودکان.

بیشتر بخوانید: کمبود مراقبت های روانی برای کودکان به سطح “بحران” می رسد »

یک مطالعه به این نتیجه رسیدند که فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید در سنین 6 و 8 سالگی با علائم کمتر افسردگی دو سال بعد مرتبط است.

مطالعه دیگر نتیجه گرفت که دوچرخه سواری سایبری عملکرد کلاس درس را برای کودکان مبتلا به اختلالات رفتاری.

دوچرخه سایبری شامل دوچرخه سواری ثابت در حین تماشای مناظر واقعیت مجازی است.

پس چرا دوچرخه‌سواری سایبری و نه فقط دوچرخه‌سواری؟

کودکان مبتلا به اختلالات سلامت رفتاری (BHD) مشارکت کم‌تری در ورزش‌های هوازی نشان می‌دهند، و دوچرخه‌سواری سایبری بسیار مهم بود زیرا کودکان آن را جذاب می‌دانستند.

“از نظر فیزیولوژیکی، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم هر ورزش هوازی – دوچرخه سواری منظم، دویدن و غیره – این اثرات را نداشته باشد. اپریل بولینگ، استادیار کالج مریماک، به Healthline توضیح داد، اما واداشتن کودکان به آن در صورت عدم لذت بردن از آن بسیار چالش برانگیز است.

بسیاری از این کودکان دارای اختلالات حسی، اضطراب اجتماعی، و تاخیر در رشد مهارت های حرکتی، بنابراین جذاب کردن ورزش های سنتی و برنامه های ورزشی برای آنها دشوار است.

«دوچرخه سواری سایبری برای آنها جذاب بود زیرا می توانستند در سطح توانایی فعلی خود با موفقیت در آن شرکت کنند، و آنها دریافتند. بازی های ویدیویی و دوره های واقعیت مجازی سرگرم کننده است. وقتی در حال تعقیب اژدها هستید و امتیاز جمع می کنید، می توانید به راحتی فراموش کنید که چقدر سخت کار می کنید.

تحقیقات نشان می دهد که ورزش باعث بهبود خلق و خو و رفتار در کودکان و کاهش خطر بیماری های مزمن می شود، اما تحقیقات کمی وجود دارد. این مطالعه توضیح داد که در مورد محیط‌های آموزشی که به کودکان مبتلا به BHD پیچیده خدمت می‌کنند.

با استفاده از یک طرح تصادفی کنترل‌شده متقاطع، محققان بررسی کردند که آیا برنامه درسی تربیت بدنی ایروبیک دوچرخه‌سواری سایبری می‌تواند با موفقیت تنظیم رفتاری و عملکرد کلاس را در بین کودکان و آن‌ها بهبود بخشد یا خیر. نوجوانان مبتلا به BHD پیچیده.

دانش آموزانی که مبتلا به اوتیسم، اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD)، اضطراب یا اختلالات خلقی تشخیص داده شدند به طور تصادفی به استفاده از دوچرخه دو بار در هفته در کلاس های تربیت بدنی 30 تا 40 دقیقه ای تقسیم شدند. .

محققان دریافتند که این برنامه موفقیت آمیز بوده است زیرا کودکان به تدریج زمان و شدت سواری خود را طی هفت هفته افزایش دادند.

“به طور کلی، کودکان در گروه مداخله، که در محدوده سنی 7 تا بودند. 16، تا 51 درصد رفتارهای مخرب کمتری نسبت به دوره کنترل از خود نشان دادند، که این تأثیر به ویژه در روزهای شرکت در کلاس دوچرخه سواری سایبری قوی بود.

ساندرز به ویژه به دوچرخه سواری سایبری علاقه داشت. مطالعه به عنوان تحریک بصری به عنوان یک انگیزه عالی برای ورزش عمل می کند. “من فکر می کنم مطالعه دوچرخه سواری سایبری فوق العاده بود. ساندرز به Healthline گفت: کودکان در این مطالعه از نظر بصری به روشی منحصر به فرد تحریک شدند که آنها را تشویق به ورزش کرد. “این چیزی بود که برای آنها لذت بخش بود، که یک پاداش خوب در مدرسه بود. به نظر می رسد ارتباط مستقیمی بین این نوع ورزش و بهبود سلامت رفتاری وجود دارد.»

بیشتر بخوانید: آیا مدارس باید کودکان را از نظر مشکلات سلامت روان معاینه کنند »

محققان بر این باورند که تمرینات هوازی به روش‌های مختلفی عمل می‌کند که می‌تواند به بهبود خلق و خو و رفتار کودکان کمک کند. بزرگسالان.

“اول، به نظر می رسد جایی که مغز منابع خود را هدایت می کند، از مناطقی از مغز که درگیر نگرانی هستند، به عنوان مثال، و به سمت مناطقی که بیشتر درگیر هماهنگی و تمرکز هستند، تغییر می کند.” گفت بولینگ. ثانیاً، ورزش هوازی می تواند شیمی مغز و به ویژه سطوح انتقال دهنده های عصبی خاص را تغییر دهد که ممکن است به بهبود خود تنظیمی فرد کمک کند. وقتی خلق و خوی و خودتنظیمی – توانایی کنترل رفتار – بهبود یابد، آنگاه کودکان می توانند در کلاس بهتر عمل کنند.”

بولینگ معتقد است که نویدهای زیادی برای استفاده از دوچرخه سواری سایبری در محیط های بیشتر وجود دارد. او افزود که در حال حاضر در حال آزمایش استفاده از آنها در کلاس‌های آموزش ویژه عمومی هستند، اما در انتقال این دوچرخه‌های گران‌قیمت به مدارسی که توانایی خرید آن‌ها را ندارند، مشکلی وجود دارد.

«هزینه برای بسیاری از مدارس مسئله‌ای است، و بچه‌ها نیاز به دسترسی به انواع مختلف ورزش دارند، بنابراین فکر می‌کنم یک حوزه تحقیقاتی مهم، آزمایش سایر حالت‌های جذاب ورزش هوازی است که می‌تواند به طور مشابه مؤثر باشد اما هزینه کمتری داشته باشد.

بولینگ تأکید کرد: این مطالعه به شواهد فزاینده‌ای اضافه می‌کند مبنی بر اینکه بچه‌هایی که دارای چالش‌های سلامت رفتاری هستند از ورزش سود می‌برند – نه فقط از نظر جسمی، بلکه از نظر ذهنی.

“من فکر می‌کنم این کاملاً حیاتی است که ما حرکت را از روز مدرسه قطع کنیم – و زمانی را از آن دور کنیم. بولینگ گفت: تعطیلات و تربیت بدنی برای اهداف تحصیلی بیشتر – اگر می‌خواهیم فرزندانمان در حد توان خود عمل کنند.

بیشتر بخوانید: فواید ورزش برای سلامت روان »

مطالعه دیگر بر فعالیت بدنی، رفتار کم تحرک، و علائم افسردگی شدید در دوران کودکی متمرکز بود.

«فعالیت بدنی Tonje Zahl، M.S.C. از دانشگاه علم و صنعت نروژ و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: “و به ویژه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید [MVPA]، تاثیر مثبتی بر کاهش علائم افسردگی آینده در دوران کودکی دارد.” /p>

علاوه بر این، افزایش فعالیت بدنی ممکن است به عنوان یک روش مکمل در درمان افسردگی دوران کودکی عمل کند.

«فعالیت بدنی دارای طیف وسیعی از مزایای سلامتی است و این مطالعه نشان می دهد که افزایش متوسط ​​و شدید کودکان. زحل در بیانیه ای گفت: فعالیت بدنی ممکن است از علائم افسردگی بعدی جلوگیری کند. بنابراین، افزایش فعالیت بدنی ممکن است به عنوان یک جزء کمکی برای درمان‌های دارویی یا روان‌شناختی عمل کند. در مورد پیشگیری، از آنجایی که تقریباً همه کودکان را می توان در تلاش برای افزایش MVPA هدف قرار داد، دستاوردها در سطح جمعیت ممکن است قابل توجه باشد.” ساندرز گفت: «ورزش با ترشح مواد شیمیایی مغزی که ممکن است افسردگی را کاهش دهد، تأثیر مثبتی بر ایجاد کودکانی از نظر ذهنی سالم دارد.

. کریستینا هیبرت، روانشناس بالینی، و نویسنده کتاب «8 کلید سلامت روان از طریق ورزش»، به فعالیت بدنی به عنوان یک ابزار درمانی معتقد است. ورزش به او کمک کرده است بر افسردگی و اضطراب غلبه کند.

هیبرت به Healthline گفت: «من شخصاً از ورزش‌های قلبی عروقی برای کمک به غلبه بر مبارزه با افسردگی استفاده کرده‌ام و تمرینات قدرتی/انعطاف‌پذیری به من کمک کرده است بر اضطراب غلبه کنم. قرار گرفتن در زیر نور خورشید، بیرون آمدن از خانه و حرکت بدنم تأثیر عمیقی بر خلق و خوی من داشت و متوجه شدم که این موضوع برای کمک به من از لحاظ احساسی و ذهنی قوی‌تر و سالم‌تر است.بیشتر بخوانید: مشکلات سلامت روان برای دانشجویان در حال افزایش است »

به عنوان یک روانشناس، هیبرت به مشتریان خود می آموزد که چگونه از فعالیت بدنی استفاده کنند تا نه تنها از بیماری های روحی و جسمی جلوگیری کنند، بلکه برای درمان سایر بیماری ها از جمله غم، دل درد، بد خلقی، و حتی مشکلات رابطه و خانواده نیز کمک کنند.< /p>

هیبرت افزود: «من به قدرت ارتباط ذهن-بدن-روح اعتقاد دارم.

«فعالیت بدنی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانیم انجام دهیم. هیبرت گفت: اثرات بسیاری از شرایط سلامت روان، از جمله اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی. او افزود: «اگرچه پیروی از یک برنامه ورزشی ممکن است برای کسانی که از شرایط سلامت روان رنج می‌برند چالش‌برانگیزتر باشد، اما اگر آنها بتوانند مهارت‌های ذهنی برای حفظ انگیزه و پایبند به آن را بیاموزند، ورزش منظم می‌تواند یکی از قدرتمندترین مکمل‌های درمان باشد.»

هیبرت خاطرنشان کرد که این دو مطالعه در راستای تحقیقات دیگری هستند که اثرات قدرتمند ورزش را بر مغز، رفتار و سلامت روان نشان می‌دهند. وقتی بدن خود را حرکت می دهیم، ذهن خود را حرکت می دهیم. این ممکن است به معنای جابجایی انرژی ذهنی اضافی باشد که در غیر این صورت منجر به مشکلات رفتاری و اختلال می شود، یا ممکن است به این معنی باشد که ما را از حالت احساس افسردگی خارج می کند.

ورزش نه تنها انرژی آرام سالمی را که برای رفتار بهینه نیاز داریم را ارائه می‌کند، بلکه به ما امکان می‌دهد تا انرژی استرس‌زا و مضطرب که ممکن است در زندگی روزمره تداخل ایجاد کند، داشته باشیم. هیبرت گفت: “فعال بودن و حرکت روزانه بدن ما می تواند مزایای سلامت روانی باورنکردنی مانند وضوح ذهنی بیشتر، انرژی، تمرکز، خلاقیت، بینش و غیره را در سال های نوجوانی و بزرگسالی به همراه داشته باشد.”

هر دو. هیبرت و ساندرز موافقند که هر چه جوان‌تر ورزش را شروع کنیم، بعداً در زندگی بهتر خواهیم بود و هیچ‌وقت برای شروع دیر نیست. آنها همچنین از والدین می خواهند که در فعالیت بدنی فرزندان خود شرکت کنند.

“بزرگسالانی که با کودکان کار می کنند نقش مهمی در رشد و تکامل کودکان دارند. ساندرز گفت: «الگوی سالم» بودن نه تنها به آن‌ها کمک می‌کند تا از نظر بدنی تناسب اندام داشته باشند، بلکه از نظر روحی نیز تناسب اندام داشته باشند.

: «یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به کودکانمان برای فعال‌تر شدن این است که عادت خود را شروع کنیم. هیبرت افزود: خودمان را فعال کنیم و فرزندانمان را نیز شامل کنیم. «با فرزندتان بازی کنید، دوچرخه سواری کنید، روی ترامپولین بپرید – هر کاری که می توانید انجام دهید تا فرزندانتان – و شما – حرکت کنند، و آن را سرگرم کننده کنید، درست خواهد بود. این به کودکان نشان می دهد که حرکت کردن سرگرم کننده است، به آنها احساس خوبی می دهد، و همچنین پیوندهای خانوادگی ما را تقویت می کند.»

حتما بخوانید : برخورد Comprendre le Baby
محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا