سلامت

داروها برای اضطراب قبل از جراحی: آنچه باید بدانید

داروها برای اضطراب قبل از جراحی: آنچه باید بدانید

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

بنزودیازپین ها هستند برخی از رایج ترین داروهای ضد اضطراب که برای آرام کردن اعصاب قبل از جراحی استفاده می شوند، اما تیم جراحی شما بهترین گزینه ها را برای شما مورد بحث قرار می دهد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

بسیاری از افراد قبل از جراحی احساس اضطراب می‌کنند – به هر حال، عمل جراحی یک اتفاق روزمره نیست. اگر اضطراب شدید را تجربه می‌کنید، می‌توانید با جراح یا پزشک دیگری در تیم مراقبت خود تماس بگیرید و از داروی اضطراب بخواهید.

مهم است که تیم مراقبت خود را از هر چیزی که قبل از جراحی مصرف می‌کنید، از جمله داروها یا مکمل‌های بدون نسخه (OTC) مطلع کنید. برخی از اینها ممکن است یک تعامل بالقوه مضر ایجاد کنند یا به عوارض حین جراحی کمک کنند.

به خواندن ادامه دهید تا درباره گزینه های خود برای داروهای ضد اضطراب قبل از جراحی بیشتر بدانید.

تحقیق نشان می دهد که حدود نیمی از افرادی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، می‌خواهند یا از داروهای ضداضطراب در روز جراحی خود استقبال می‌کنند.

قبل از جراحی. جراحی، شما با یک پزشک به نام متخصص بیهوشی ملاقات خواهید کرد. آنها مسئول دادن داروهای مورد نیاز شما در طول جراحی برای کنترل درد هستند (و اگر آرام بخش هستید، دارویی که شما را به خواب می برد). متخصصان بیهوشی ممکن است قبل از جراحی داروهای ضد اضطراب را نیز به شما بدهند.

پزشکان اغلب بنزودیازپین‌ها را تجویز می‌کنند. الف> برای اضطراب قبل از جراحی. بنزودیازپین ها دسته ای از داروها هستند که در درجه اول برای درمان اضطراب، بی خوابی و اختلال هراس استفاده می شوند. آنها تمایل دارند به سرعت وارد بدن شوند و برای مدت طولانی در بدن شما باقی نمی مانند، که آنها را به ویژه قبل از جراحی مفید می کند.

بنزودیازپین هایی که اغلب برای اضطراب قبل از جراحی استفاده می شوند عبارتند از:

دیگر داروهای غیر بنزودیازپینی که برای اضطراب قبل از جراحی تجویز می شوند عبارتند از:

برای درمان اضطراب در روز جراحی، بسته به نوع دارویی که تجویز شده است، ممکن است دارو به صورت خوراکی (به صورت قرص) یا داخل وریدی (از طریق تزریق یا قطره وریدی) به شما داده شود.

برای درمان اضطراب منجر به برای عمل جراحی شما، معمولاً داروهایی به شکل قرص برای شما تجویز می‌شود.

متخصص بیهوشی شما دارویی را بر اساس بی‌خطرترین و مؤثرترین دارو برای شما انتخاب می‌کند.

تیم مراقبت شما وزن خواهند کرد خطرات و مزایای استفاده از داروهای ضد اضطراب قبل از جراحی را افزایش دهید.

برای مثال، طبق یک مطالعه. با این حال، داروهای ضد اضطراب قبل از جراحی نیز می توانند عوارض جانبی خاصی ایجاد کنند.

عوارض جانبی رایج داروهای ضد اضطراب قبل از جراحی شامل:

اگر بنزودیازپین ها در روز جراحی به شما داده شود، خطر مصرف بیش از حد یا سوء استفاده از داروها کم است، زیرا پزشک شما را از نزدیک تحت نظر خواهد گرفت. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مصرف طولانی مدت بنزودیازپین می تواند منجر به اعتیاد شود. .

مهم است که به پزشکان خود – از جمله متخصص بیهوشی – در مورد موارد زیر بگویید:

 • سابقه پزشکی خود، از جمله سابقه سلامت روان
 • هر دارویی که در حال حاضر مصرف می‌کنید، چه با نسخه یا OTC
 • هر گونه مکمل، ویتامین یا چای گیاهی که در حال حاضر مصرف می‌کنید

این به آنها کمک می‌کند تا خطرات تجویز داروهای ضد اضطراب قبل از جراحی

همه اضطراب‌های قبل از جراحی نیازی به درمان دارویی ندارند. برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که می توانند بدون دارو با آن کنار بیایند. برخی فعالیت‌ها و تکنیک‌ها ممکن است به شما کمک کنند قبل از جراحی آرام بمانید – برای مثال، ممکن است گوش دادن به موسیقی آرام‌بخش، مدیتیشن یا استفاده از تکنیک‌های تنفسی را موثر بدانید.

با این حال، بهتر است با یک پزشک در این مورد صحبت کنید. داروهای اضطراب قبل از عمل جراحی اگر:

 • نمی‌توانید بخوابید
 • ترس یا نگرانی شما تمرکز بر روی کارها را دشوار می‌کند
 • اضطراب بر کار، روابط و عملکرد روزانه شما تأثیر می گذارد
 • تکنیک های معمول مقابله ای شما کمکی نمی کند
 • شما نمی توانید از فکر کردن به جراحی خود دست بردارید

برخی افراد فقط در روز جراحی اضطراب شدید دارند. برای دیگران ممکن است کنار آمدن با اضطراب پیش‌بینی که منجر به جراحی می‌شود سخت باشد.

مطمئن نیستم که چگونه می توان آن را منتشر کرد موضوع اضطراب؟ نکته کلیدی این است که در مورد اینکه چگونه استرس جراحی آینده شما بر شما تأثیر می گذارد صادق باشید. در اینجا نمونه‌های عالی از راه‌های شروع مکالمه وجود دارد:

 • «من برای کنار آمدن با اضطرابم که منجر به این جراحی شده بود، تلاش می‌کردم. این روی توانایی من برای خواب و کار تأثیر می گذارد. آیا دارویی هست که بتوانم از آن برای کاهش اضطرابم استفاده کنم؟»
 • «یکی از دوستانم قبل از جراحی زانویش با اضطراب دست و پنجه نرم می کرد و یک داروی ضد اضطراب برای او تجویز شد. او گفت واقعا کمک کرد. آیا این امکان برای من وجود خواهد داشت؟»
 • «سطوح اضطراب من تا کنون خوب بوده است، اما در حال حاضر، در مورد خود جراحی بسیار مضطرب هستم. آیا می‌توانید داروهای ضداضطرابی را توصیه کنید؟»
 • «من نگران سطح اضطرابم قبل از جراحی هستم. آیا در روز عمل یک داروی ضد اضطراب برای من تجویز می شود؟

به یاد داشته باشید که وظیفه تیم مراقبت شما این است که مراقب سلامت و رفاه شما باشند. صحبت کردن و درخواست کمک در صورت نیاز بیش از حد خوب است.

همه داروهای اضطراب قبل از عمل جراحی برای هر بیمار مناسب نیستند – برای مثال، اگر شرایط پزشکی خاصی دارید، برخی از داروها ممکن است باعث شوند خطرات بیش از حد عوارض جانبی ناخواسته تیم جراحی شما به شما کمک می کند تا بهترین گزینه ها را برای مدیریت سطح استرس خود بیابید.

بنزودیازپین‌ها معمولاً برای درمان اضطراب قبل از جراحی استفاده می‌شوند. اینها داروهای آرامبخش- خواب آور هستند که اغلب برای اضطراب و بی خوابی تجویز می شوند. اما بسیاری از گزینه‌های دیگر، و همچنین گزینه‌های غیر دارویی، برای کمک به کاهش علائم اضطراب وجود دارند.

اضطراب قبل از عمل جراحی رایج است. اگر اضطراب شما در روز جراحی شدید است یا منجر به جراحی می شود، از پزشک خود بپرسید که آیا داروهای ضد اضطراب انتخاب خوبی برای شما هستند یا خیر.

حتما بخوانید : Comprendre Le Clash Baby
محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا