سلامت

PTSD و افسردگی: چگونه به هم مرتبط هستند؟

PTSD و افسردگی: چگونه به هم مرتبط هستند؟

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

حالت بد، حال خوب، غم، شادی – همه آنها بخشی از زندگی، و می آیند و می روند. اما اگر خلق و خوی شما مانع انجام فعالیت های روزانه شود، یا اگر از نظر عاطفی گیر کرده اید، ممکن است افسردگی یا اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) داشته باشید.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

افسردگی و PTSD هر دو می توانند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارند. علایق، سطوح انرژی و احساسات. با این حال، آنها به دلیل چیزهای مختلفی ایجاد می شوند.

این امکان وجود دارد که هر دوی این شرایط را همزمان داشته باشید. در واقع، اگر دیگری را داشته باشید، خطر ابتلا به یکی افزایش می‌یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره PTSD و افسردگی، شباهت آنها و تفاوت آنها.

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) یک تروما و اختلال مرتبط با استرس است که می تواند پس از یک رویداد آسیب زا یا استرس زا ایجاد شود.

این می تواند پس از مشاهده یا تجربه یک رویداد آزاردهنده، از جمله جسمی یا استرس رخ دهد. تجاوز جنسی، بلایای طبیعی، جنگ، حوادث، و خشونت خانگی< /a>.

علائم PTSD معمولاً بلافاصله پس از رویداد ظاهر نمی شوند. در عوض، ممکن است چندین هفته یا ماه بعد، پس از بهبود احتمالی هر گونه اسکار فیزیکی ظاهر شوند.

علائم رایج ptsd

 • <. قوی>تجربه مجدد خاطرات. این ممکن است شامل فلاش بک یا خاطرات مزاحم در مورد رویداد، کابوس ها، و خاطرات ناخواسته باشد.
 • اجتناب. ممکن است سعی کنید از آن دوری کنید. صحبت کردن یا فکر کردن در مورد رویداد برای انجام این کار، ممکن است از افراد، مکان ها یا رویدادهایی که شما را به یاد عوامل استرس زا می اندازند دوری کنید.
 • نوسانات خلقی و افکار منفی. خلق و خویتان به طور مرتب تغییر می کند، اما اگر دچار PTSD هستید، ممکن است اغلب احساس بی‌حسی، بی‌حسی و ناامیدی کنید. همچنین ممکن است با احساس گناه یا نفرت نسبت به خودتان سخت بگیرید. همچنین ممکن است احساس جدایی از افراد دیگر، از جمله دوستان و خانواده کنید. این می‌تواند علائم PTSD را بدتر کند.
 • تغییر در رفتارها و واکنش‌ها. PTSD می‌تواند باعث طغیان‌های عاطفی غیرعادی شود، مانند به راحتی مبهوت شدن یا ترسیدن، عصبانی شدن یا غیرمنطقی بودن. همچنین ممکن است باعث شود افراد به روش هایی رفتار کنند که خود ویرانگر هستند. این شامل سرعت، استفاده از مواد مخدر، یا نوشیدن الکل زیاد است.

PTSD را می توان توسط ارائه دهنده مراقبت های اولیه یا یک متخصص سلامت روان تشخیص داد. ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه شما با یک معاینه فیزیکی شروع می‌کند تا مطمئن شود که علائم شما ناشی از یک بیماری جسمی نیست.

وقتی یک مشکل فیزیکی رد شد، ممکن است شما را به یک سلامت روان ارجاع دهد. حرفه ای برای ارزیابی بیشتر اگر بیش از چهار هفته علائم این اختلال را تجربه کرده باشید و به دلیل ناراحتی و هیجانات خود در انجام کارهای روزانه با مشکل مواجه شده باشید، ممکن است پزشک شما PTSD را تشخیص دهد.

بعضی پزشکان افراد مبتلا به PTSD را به یک پزشک ارجاع می دهند. متخصص سلامت روان این ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده شامل روانپزشکان، روانشناسان و مشاوران هستند. آنها می توانند به شما در یافتن درمان کمک کنند.

<افسردگی یک اختلال خلقی مزمن است. این شدیدتر است و بیشتر از یک روز غمگینی یا "بلوز" طول می کشد. در واقع، افسردگی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر سلامت و رفاه شما داشته باشد.

پزشک شما ممکن است افسردگی را تشخیص دهید اگر حداقل دو هفته متوالی پنج علامت یا بیشتر دارید.

علائم افسردگی

مثل PTSD، پزشک شما احتمالاً پس از معاینه فیزیکی و بررسی سلامت روان می تواند شما را تشخیص دهد تا سایر علل احتمالی را رد کند.

مراقبت های بهداشتی شما. ارائه دهنده ممکن است تصمیم بگیرد که شما را درمان کند یا ممکن است شما را به یک متخصص سلامت روان ارجاع دهد.

ممکن است هر دو PTSD و افسردگی به طور همزمان داشته باشید. آنها اغلب به دلیل علائم مشابه با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند.

علائم ptsd و افسردگی

PTSD و افسردگی می تواند این علائم را به اشتراک بگذارد:

تحقیق نشان می دهد افراد مبتلا به PTSD بیشتر در معرض افسردگی هستند. به همین ترتیب، افراد مبتلا به اختلالات خلقی افسردگی نیز بیشتر احتمال دارد اضطراب یا استرس بیشتری را تجربه کنند.

مشخص کردن علائم منحصر به فرد می تواند به شما و پزشکتان کمک کند تا درمان مناسب را پیدا کنید.

به عنوان مثال، افراد مبتلا به PTSD ممکن است در مورد افراد، مکان ها یا چیزهای خاص اضطراب بیشتری داشته باشند. این احتمالاً نتیجه یک رویداد آسیب زا است.

از سوی دیگر، افسردگی ممکن است به هیچ موضوع یا رویدادی که بتوان به طور دقیق مشخص کرد مرتبط نباشد. بله، رویدادهای زندگی می‌توانند افسردگی را بدتر کنند، اما افسردگی اغلب مستقل از هر رویداد زندگی رخ می‌دهد و بدتر می‌شود.

رویدادهای آسیب زا می تواند منجر به PTSD شود. علائم این اختلال معمولاً چند هفته پس از رویداد ناراحت کننده ظاهر می شود. علاوه بر این، افسردگی نیز می‌تواند به دنبال رویدادهای آسیب‌زا باشد.

تحقیق تقریباً نیمی از مردم کسانی که PTSD دارند یا داشته اند افسردگی را تجربه می کنند. علاوه بر این، افرادی که در مقطعی از زندگی خود دچار PTSD شده اند، سه تا پنج بار نسبت به افرادی که PTSD را تجربه نکرده‌اند بیشتر احتمال دارد به افسردگی مبتلا شوند.

افرادی که افسردگی یا اختلال افسردگی دارند نیز احتمالاً علائم اختلال اضطراب.

اگرچه PTSD و افسردگی اختلالات منحصر به فردی هستند، اما ممکن است به روش های مشابهی درمان شوند.

در هر دو شرایط، جستجوی درمان مهم است. در اسرع وقت. اجازه دادن به هر یک از این شرایط – و احتمالاً بدتر – برای ماه‌ها یا حتی سال‌ها می‌تواند به سلامت جسمی و روانی شما آسیب برساند.

PTSD

هدف درمان PTSD کاهش علائم است. واکنش‌های احساسی را کاهش دهید، و اجتناب از فلج‌کننده را حذف کنید.

شایع‌ترین درمان‌های PTSD (بسته به علائم و ترجیحات تجویزکننده) می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • داروهای تجویزی: اینها عبارتند از داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد اضطراب و کمک های خواب.
 • گروه های پشتیبانی: اینها جلساتی هستند که در آنها می توانید احساسات خود را مورد بحث قرار دهید و از افرادی که تجربیات مشابهی دارند بیاموزید.
 • گفتار درمانی: این یک نوع درمان شناختی رفتاری تک به تک است ( CBT) که می تواند به شما در یادگیری بیان افکار و ایجاد پاسخ های سالم کمک کند.

افسردگی

مانند PTSD، درمان افسردگی نیز بر کاهش علائم و کمک به بازگرداندن کیفیت مثبت تمرکز دارد. رایج ترین درمان های افسردگی (بسته به علائم و ترجیحات تجویز کننده) می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • داروهای تجویزی. داروها عبارتند از داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد روان پریشی، داروهای ضد اضطراب، و داروهای خواب.
 • روان درمانی. گفتار درمانی یا CBT، که به شما کمک می کند تا یاد بگیرید چگونه با احساسات و عواطفی که به نظر می رسد علائم افسردگی را بدتر می کنند کنار بیایید.
 • گروه درمانی یا خانواده درمانی. این نوع گروه حمایتی برای افرادی است که افسرده مزمن هستند یا اعضای خانواده با افراد افسرده زندگی می کنند.
 • تغییر سبک زندگی. اینها شامل انتخاب های سالم از جمله ورزش، رژیم غذایی متعادل و خواب کافی که همگی می توانند به کاهش علائم و عوارض افسردگی کمک کنند.
 • نور درمانی. قرار گرفتن کنترل شده در معرض نور سفید ممکن است به بهبود خلق و خو و کاهش علائم افسردگی کمک کند.
PTSD و افسردگی

همانطور که می بینید، پزشکان از بسیاری از درمان های مشابه برای PTSD و افسردگی استفاده می کنند. این شامل داروهای تجویزی، گفتگو درمانی، گروه درمانی و بهبود شیوه زندگی.

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که PTSD را درمان می کنند معمولاً برای درمان افسردگی نیز آموزش دیده اند.

اکنون برای کمک اینجا هستید

شما تنها نیستید. راهنما ممکن است یک تماس تلفنی یا پیامک دورتر باشد. اگر احساس خودکشی می کنید، تنها هستید، یا خسته هستید، با 911 تماس بگیرید یا با یکی از این خطوط تلفن 24 ساعته تماس بگیرید:

اگر فکر می کنید که دچار PTSD یا افسردگی هستید، یک قرار ملاقات بگذارید تا به یک مرکز مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید. ارائه دهنده. آن‌ها می‌توانند شما را برای ارزیابی و درمان به یک متخصص سلامت روان توصیه کنند یا به او ارجاع دهند.

اگر جانباز هستید و به کمک نیاز دارید، با مرکز تماس مرکز جانبازان خط تلفن 1-877-927-8387. با این شماره، می توانید با یک کهنه سرباز دیگر صحبت کنید. اعضای خانواده همچنین می توانند با سایر اعضای خانواده دامپزشکان مبتلا به PTSD و افسردگی صحبت کنند.

یک مشاور در منطقه خود پیدا کنید

اگر پزشک یا متخصص بهداشت روانی ندارید که مرتباً در منطقه خود به آنها مراجعه می کنید، با دفتر کمک رسانی به بیماران بیمارستان محلی خود تماس بگیرید.

آنها می توانند به شما کمک کنند پزشک یا ارائه دهنده ای را در نزدیکی خود پیدا کنید که شرایط شما را درمان می کند. به دنبال پوشش هستید.

خلق و خوی بد بخشی از طبیعت انسان است، اما خلق بد مزمن اینطور نیست.

افراد مبتلا به PTSD و افسردگی ممکن است در نتیجه هر یک از این دو حالت، مشکلات خلق و خو و اضطراب طولانی مدت را تجربه کنند – برخی از افراد حتی ممکن است دچار آن شوند. هر دو.

درمان زودهنگام PTSD و افسردگی می تواند به شما در یافتن نتایج موثر کمک کند. همچنین به شما کمک می‌کند از عوارض طولانی‌مدت یا مزمن هر یک از این بیماری‌ها جلوگیری کنید.

اگر فکر می‌کنید علائم هر یک از این اختلالات را دارید، با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا فرآیند پیدا کردن پاسخ علائم خود را شروع کنید.

حتما بخوانید : برخورد Comprendre le Baby
محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا