فناوری

مدیر عامل AMD نسبت به آینده هوش مصنوعی بسیار خوشبین است، می گوید که شرکت آماده است تا مسئولیت را در دست بگیرد.

مدیر عامل AMD نسبت به آینده هوش مصنوعی بسیار خوشبین است، می گوید که شرکت آماده است تا مسئولیت را در دست بگیرد.

مدیر عامل AMD، لیزا سو، تاکید می کند خوش بینی شرکت نسبت به محاسبات شتاب و هوش مصنوعی، ادعا می کند که این بهترین اتفاقی است که در طول 50 سال برای صنعت فناوری رخ داده است.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

لیزا سو هوش مصنوعی را مهم‌ترین فناوری در دهه گذشته می‌داند که پتانسیلی برای تغییر شکل آینده ما دارد

CNBC در بخش “Squawk on the Street” خود با لیزا سو مصاحبه کرد، جایی که موضوع بحث آخرین نتایج مالی AMD بود و اینکه چگونه ارقام این واقعیت را نشان می‌دهند که این شرکت خود را در “انتقال هوش مصنوعی” قرار داده است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

>

در مورد وضعیت بازارها، مدیر عامل AMD معتقد است که ما در حال حاضر در “مراحل اولیه” هستیم و پیشرفت های بیشتری وجود دارد، به خصوص از نظر پیشرفت در قدرت محاسباتی هوش مصنوعی و همچنین آموزش مدل. در طول مصاحبه، لیزا سو خوش‌بینی زیادی نسبت به آینده AMD در بخش مرکز داده نشان داد و این واقعیت را بیان کرد که این شرکت واقعاً همه چیز را برنامه‌ریزی کرده است.

برای خلاصه‌ای سریع از نتایج مالی اخیر تیم رد،  این شرکت دستورالعمل‌های درآمدی خود را برای درآمد مرکز داده در سه ماهه جاری تجدید نظر کرده است و اکنون مطمئن است که در سه ماهه اول ۲۰۲۴، درآمد مرکز داده باید به‌طور متوالی رشد کند و از ۳.۵ میلیارد دلار فراتر رود. تا پایان سال جاری، که نسبت به پیش‌بینی 2.5 میلیارد دلاری قبلی شرکت افزایش بسیار زیادی دارد. این افزایش صرفاً به دلیل عملکرد شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی Instinct MI300 AMD در بازارها در مورد پذیرش مشتری است، به‌ویژه در مورد MI300X که علاقه زیادی به صنعت پیدا کرده است.

علاوه بر این، لیزا سو معتقد است که چشم انداز هوش مصنوعی در 18 ماه گذشته به سرعت تکامل یافته است، و آینده نیز به دنبال رقابتی شدن است، با انتشار پردازنده های گرافیکی هوش مصنوعی Hopper H200 NVIDIA به همراه بازیکنان نوظهور مانند هواوی و اینتل. .

استقرار پردازنده‌های گرافیکی Instinct ما از سوی مشتریان به سرعت ادامه می‌یابد، به طوری که MI300 اکنون سریع‌ترین سطح درآمد هر محصول در تاریخ ما را ردیابی می‌کند و ما را به خوبی موقعیت می‌دهد تا سهم قابل توجهی را در سال‌های آینده بر اساس قدرت چند نسلی خود به دست آوریم. نقشه راه GPU و استراتژی نرم افزار منبع باز ROCm.

لیزا سو – مدیر عامل AMD (تماس کسب درآمد سه ماهه چهارم 2023)

مدیر عامل AMD پیش بینی کرده است که درآمد هوش مصنوعی می تواند به افزایش 150 میلیارد دلار تا سال 2027 و شرکت را در موقعیتی عالی برای سرمایه گذاری بر روی چنین بخش عظیمی از سرمایه از طریق سبد هوش مصنوعی خود می بیند. در همان زمان، لیزا سو به رقابتی که AMD با آن روبه‌رو می‌شود، اذعان داشت و به آنچه در حال رخ دادن است اعتماد داشت. آینده برای همه عظمت دارد، و ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا ببینیم شتاب‌دهنده‌ها و تجهیزات هوش مصنوعی نسل بعدی چه چیزی را برای کمک به رشد هوش مصنوعی به ارمغان می‌آورند.

منبع خبر: TechEpiphanyYT

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا