فناوری

انویدیا در سال 2024 بر سهم هوش مصنوعی با درآمد تخمینی 46 میلیارد دلاری مرکز داده تسلط خواهد یافت.

انویدیا در سال 2024 بر سهم هوش مصنوعی با درآمد تخمینی 46 میلیارد دلاری مرکز داده تسلط خواهد یافت.

انویدیا تا سال 2024 بر بازارهای هوش مصنوعی حکمرانی می‌کند، زیرا پیش‌بینی می‌شود که این شرکت امسال 46 میلیارد دلار از بخش مرکز داده کسب کند و رکوردهای جدیدی ایجاد کند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

نمونه کارها و نسخه های آینده انویدیا برای حفظ موقعیت پادشاهی در تپه در طول سال 2024

عملکرد تیم گرین در بخش هوش مصنوعی نیازی به معرفی ندارد، زیرا این شرکت در مورد نشان دادن عملکرد مالی فوق‌العاده در سال مالی 23 سرفصل خبرها بوده است. با این حال، به نظر می‌رسد که همین روند تا سال 2024 ادامه خواهد داشت، زیرا برآوردهای انجام شده توسط Wells Fargo Equity Research نشان می‌دهد که درآمد NVIDIA از بخش مرکز داده در مسیر ثابت ماندن و همچنین سهم بازار آنها قرار دارد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین
اعتبار تصویر: اریک فلانینگام

طبق گزارش‌ها، تیم گرین توانسته است بیشتر بازارهای هوش مصنوعی را در دستان خود تسخیر کند، زیرا این شرکت بیش از 90 درصد سهم بازار جهانی را به دست آورده است. پردازنده‌های گرافیکی H100 AI این شرکت، همراه با چندین محصول دیگر، موفقیت زیادی در بازار داشته‌اند و همچنان اولویت اصلی شرکت‌های درگیر در این تجارت هستند، به طوری که بنا به گزارش‌ها، شرکت‌هایی مانند متا و سایرین مبالغ هنگفتی از پردازنده‌های گرافیکی را خریداری می‌کنند. انویدیا موفق شده است یک “انحصار هوش مصنوعی” بر بازارهایی ایجاد کند که محصولات این شرکت در هر مرکز داده اصلی در آنجا استفاده می شود و با تغییر نسل بعدی به H200 و شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی Blackwell B100، رشد واقعاً خواهد بود سر به فلک کشیده.

اعتبار تصویر: Eric Flaningam

با این حال، واقعیت جالب دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که AMD ظاهراً در بازارهای هوش مصنوعی به دست می آورد زیرا گزارش کرد که این شرکت می تواند شاهد افزایش “خفیف” سهم بازار تا سال 2024 باشد. تفاوت سالانه بسیار حاشیه ای است، این در واقع نشانه خوش بینی به آینده AMD در بخش مرکز داده است، زیرا آنها اخیراً به نوعی “بازگشت” کرده اند، به خصوص با عرضه شتاب دهنده های هوش مصنوعی AMD Instinct MI300X که دارای به دلیل جذابیتی که به دست آورده اند برای رقبا باعث “سردرد” شده است از مشتریان بالقوه.

داده های جدید نشان می دهد که NVIDIA ظاهراً به خوبی برای افشای مجدد نتایج استثنایی در سال 2024 آماده شده است. با این حال، تیم رد می تواند وارد شود و به صورت پویا بازارها را تغییر دهد، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم.

منبع خبر: Eric Flaningam

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا