فناوری

آگونیست الی لیلی و شرکت Tirzepatide GLP-1 برای کاهش وزن، بیماری کبد چرب را به روشی “از نظر بالینی معنی دار” معکوس می کند.

آگونیست الی لیلی و شرکت Tirzepatide GLP-1 برای کاهش وزن، بیماری کبد چرب را به روشی “از نظر بالینی معنی دار” معکوس می کند.

این توصیه سرمایه گذاری نیست. نویسنده در هیچ یک از سهام ذکر شده هیچ سمتی ندارد. Wccftech.com یک خط مشی اخلاقی و افشای اطلاعات دارد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

به نظر نمی‌رسد هفته‌ای می‌گذرد که هیچ چیز مثبتی از سوی Eli Lilly and Company (LLY) یا دیگر رقیب اصلی آن، Novo Nordisk (NVO)، در مورد چشم‌انداز داروهای کاهش وزن GLP-1 ظاهر نشود. هفته جاری دوباره به این رژیم صعودی در حال ظهور وفادار بوده است، با الی لیلی که پیشرفت‌های مثبت قابل توجهی در نبرد برای مقابله با استئاتوهپاتیت مرتبط با اختلال متابولیک (MASH، که قبلا به عنوان آتاتوهپاتیت غیر الکلی یا NASH شناخته می شد).

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

به نفع کسانی که ممکن است آگاه نباشند، MASH یک بیماری کبد چرب است که اغلب به دلیل اختلالات متابولیک، از جمله چاقی و دیابت ایجاد می‌شود. این تجمع چربی گاهی اوقات می‌تواند برای سلول‌های کبد سمی شود و در نتیجه وضعیتی به نام فیبروز، که در آن بافت فیبری یا اسکار کبدی جایگزین بافت های آسیب دیده توسط MASH می شود که در نهایت منجر به از دست دادن عملکرد کبد می شود.

هورمون پپتید-1 شبه گلوکاگون (GLP-1) گرسنگی را به طرق مختلف سرکوب می کند، از جمله با تحریک ترشح انسولین در لوزالمعده، جلوگیری از انتشار غیر مفید گلوکاگون بعد از غذا برای جلوگیری از ورود گلوکز اضافی به جریان خون. و کاهش تخلیه معده برای کاهش مصرف کلی غذا.

Eli Lilly and Company تیرزپاتید را به عنوان یکی از داروهای اختصاصی خود برای مبارزه با دیابت و چاقی ارائه می‌کند و از آگونیست GLP-1 و همچنین پلی‌پپتید انسولینوتروپیک وابسته به گلوکز (GIP) استفاده می‌کند تا ظاهراً نتایج برتر را ارائه دهد. الی لیلی تیرزپاتید را تحت برچسب‌های Mounjaro و Zepbound، با اولی برای دیابت و دومی به‌عنوان درمان چاقی.

نتایج آزمایشی فاز 2 SYNERGY-NASH

این ما را به اصل موضوع می‌رساند. نتایج آزمایش فاز 2 SYNERGY-NASH Tirzepatide اکنون منتشر شده است. طبق یافته‌های این کارآزمایی، همه دوزهای تیرزپاتید توانستند MASH را به شیوه‌ای «معنادار بالینی» بدون تشدید فیبروز معکوس کنند، با دوز 15 میلی‌گرمی تیرزپاتید که بیشترین اثربخشی را در مبارزه با این بیماری نشان می‌دهد.

با این وجود، تأثیر بهبودی این دارو بر فیبروز به خودی خود نتوانست به اهمیت آماری نسبت به دارونما دست یابد.< /p>

البته، همانطور که در تعدادی از پست های قبلی خود در مورد این موضوع اشاره کرده ایم، داروهای GLP-1 در حال حاضر محبوب وال استریت هستند، و تحلیلگران به طور فزاینده ای به نوشتن پیش‌بینی‌های گلگون< /a> برای این داروها.

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا