فناوری

در اینجا نحوه کارکرد تعامل واتس اپ با سایر برنامه های پیام رسان آورده شده است

در اینجا نحوه کارکرد تعامل واتس اپ با سایر برنامه های پیام رسان آورده شده است

Facebook Messenger و WhatsApp الف> از زمانی که به یاد داریم به عنوان دروازه بان برنامه های پیام رسانی شناخته شده اند. با این حال، اتحادیه اروپا در تلاش است تا آن را تغییر دهد – یک سال پیش، من پستی را به اشتراک گذاشتم که چگونه این برنامه‌های پیام‌رسان می‌توانند در صورت تصویب قانون مجبور به همکاری با یکدیگر شوند، و به نظر می‌رسد که ما مانند امروز به آینده نزدیک‌تر می‌شویم. ، ما ایده ای داریم که این برنامه های پیام رسانی چگونه با یکدیگر کار می کنند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

WhatsApp و سایر برنامه‌های پیام‌رسانی قرار است با هم کار کنند، اما این ویژگی قبل از تبدیل شدن به جریان اصلی زمان می‌برد

مدیر مهندسی واتس‌اپ، دیک بروور، در مورد نحوه عملکرد پیام‌رسانی بین برنامه‌ای در طول مصاحبه صحبت کرد. بهترین چیز این است که این ویژگی قرار است انتخاب شود، بنابراین اگر نمی‌خواهید بخشی از آن باشید، مجبور نیستید باشید. Brouwer در مورد اینکه چگونه این ویژگی به طور پیش فرض فعال نمی شود صحبت کرد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

من می‌توانم انتخاب کنم که آیا می‌خواهم در تبادل پیام با اشخاص ثالث شرکت کنم یا نه. این مهم است، زیرا می تواند منبع بزرگی از هرزنامه و کلاهبرداری باشد.

کاربران واتس‌اپ این شانس را خواهند داشت که پیام‌رسانی بین برنامه‌ای را فعال کنند، و پس از انجام این کار، صندوق ورودی دیگری را مشاهده می‌کنند که در آن می‌توانند به چت شخص ثالث صندوق ورودی که در بالای منوی چت خواهد بود. منبع همچنین ادعا می‌کند که صندوق ورودی جداگانه مهم است زیرا پلتفرم پیام‌رسانی واقعاً نمی‌تواند همان سطح امنیت و حریم خصوصی را که در پیام‌های بومی دریافت می‌کنید، وعده دهد.

نکته دیگری که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که برنامه‌های پیام‌رسانی که می‌خواهند بخشی از قابلیت همکاری واتس‌اپ و مسنجر باشند، باید با متا قرارداد امضا کنند و شرایط آنها را نیز رعایت کنند. Brouwer همچنین ادعا می‌کند که اگر برنامه‌های دیگر از پروتکل رمزگذاری که سیگنال با برنامه‌های خود استفاده می‌کند استفاده کنند، متا قدردانی می‌کند. برنامه‌های شخص ثالث نیز باید به سرورهای WhatsApp متصل شوند تا پیام‌ها به‌طور یکپارچه ارسال و دریافت شوند.

نکته دیگری که Bouwer اضافه کرد این است که برنامه های شخص ثالث می توانند از پروتکل متفاوتی استفاده کنند تا زمانی که استانداردهای امنیتی واتس اپ را رعایت کند. برنامه های شخص ثالث همچنین می توانند از یک پروکسی بین سرورهای WhatsApp و همچنین برنامه های خود استفاده کنند. با این حال، خطرات مرتبط با این وجود دارد.

با این حال، شایان ذکر است که قابلیت همکاری کمی طول می کشد، بنابراین اگر مشتاقانه منتظر آن هستید، ممکن است بخواهید کمی بیشتر صبر کنید. این مطمئنا حرکت بزرگی است، اما برای بهتر شدن است، و من فکر می‌کنم که ارتباط را برای همه کسانی که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند بسیار آسان‌تر می‌کند.

منبع خبر: Wired

این داستان را به اشتراک بگذارید

< استفاده از xlink:href="#icn-shareFacebook"/> فیس بوک

< استفاده از xlink:href="#icn-shareTwitter"/> توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا