اقتصاد

گزارش می‌گوید ارزهای دیجیتال در چین در برابر شانس رشد می‌کنند

گزارش می‌گوید ارزهای دیجیتال در چین در برابر شانس رشد می‌کنند

علاقه‌مندان به کریپتو در چین نسبت به همتایان خود در ویتنام، کره جنوبی، تایوان و تایلند تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

طبق گزارش دسامبر 2023 توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ویتنامی Kyros Ventures است، با کمک 10 آژانس رسانه ای از چین، تایلند، کره، تایوان و ویتنام. در نظرسنجی 5268 شرکت‌کننده، بیش از 70 درصد از شرکت‌کنندگان گفتند که ارزهای دیجیتال بیش از نیمی از دارایی‌های آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

با این حال، 33.3 درصد از سرمایه‌گذاران چینی مقدار زیادی استیبل کوین دارند و آنها را در رتبه دوم قرار می‌دهد. جایی به ویتنام، که 58.6 درصد از سرمایه گذاران آن دارای استیبل کوین هستند. به جز ویتنام و چین، بیشتر سرمایه‌گذاران در سایر کشورها دارایی خود را در استیبل کوین کاهش داده‌اند، که نشان می‌دهد با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو ریسک بیشتری دارند.

کاربران چینی در مقایسه با همتایان آسیایی خود، تمایل بیشتری به شرط بندی روی ارزهای دیجیتال دارند. منبع: Kyros

چین رسما یکی از چالش‌برانگیزترین حوزه‌های قضایی جهان برای ارزهای دیجیتال است. پکن تجارت کریپتو را در سال 2021 ممنوع کرد، و مقامات افراد شاغل در این بخش را بازداشت، جریمه و زندانی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، با وجود ممنوعیت سازمان‌های دولتی، اکثر سرمایه‌گذاران در چین تجارت در صرافی‌های رمزنگاری متمرکز (CEX) را انتخاب می‌کنند. به ویژه تایلند با تنها 22 درصد دارای کمترین میزان دارندگان استیبل کوین است. با این حال، چین قرار است مقررات ضد پولشویی (AML) خود را اصلاح کند تا شامل شود تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال.

براساس این گزارش، در طول سال ۲۰۲۳، خودپژوهشی، اخبار رمزنگاری، و گروه‌های اجتماعی/ رهبران نظرات کلیدی (KOLs) سه کانال اصلی اطلاعاتی بوده‌اند که توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران در پنج کشور رسانه های خبری توسط بیش از 70 درصد سرمایه گذاران تایلندی و چینی ترجیح داده می شوند.

موارد مرتبط: ارزشمندترین شرکت چینی در حال چرخش به سمت هوش مصنوعی با کاهش سود بازی >

در پایان سال 2023، چشم انداز نظارتی صنعت ارزهای دیجیتال در آسیا شاهد تحولات قابل توجهی با شتاب رو به رشد بود. هنگ کنگ، به ویژه، در خط مقدم تلاش ها برای خود را به عنوان یک مرکز برای نوآوری کریپتو و Web3 ایجاد می کند. هنگ کنگ اولین مجوزهای مبادله ارزهای دیجیتال خود را صادر کرد در سال 2023.

کره جنوبی قانون جدید سال گذشته برای محافظت از کاربران ارزهای دیجیتال، افزایش شفافیت تراکنش ها، و ترویج نظم بازار. سرویس بازنشستگی ملی کره جنوبی با خرید سهام کوین بیس به ارزش آن، چشم انداز مثبتی را در صنعت ارزهای دیجیتال نشان داده است. 19.9 میلیون دلار.

در همین حال، تنظیم کننده اصلی مالی تایوان، کمیسیون نظارت مالی (FSC)، اجازه دادن به صندوق های قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) را در کشور در نظر گرفت، اما تنها پس از تجزیه و تحلیل توسعه محصول در بازارهای دیگر در سراسر جهان.

مجله: چگونه از رمزنگاری خود محافظت کنیم یک بازار بی ثبات: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا