فناوری

زاکربرگ از تغییرات اپ استور اپل ناراضی است و آنها را «بسیار طاقت فرسا» و «سرگرمی جدی دشوار» می‌خواند.

زاکربرگ از تغییرات اپ استور اپل ناراضی است و آنها را «بسیار طاقت فرسا» و «سرگرمی جدی دشوار» می‌خواند.

اپل با انتشار iOS 17.4 در ماه مارس، طیف وسیعی از تغییرات را معرفی می کند. این شرکت موظف است به فروشگاه‌های برنامه جایگزین در آیفون و امکان بارگذاری جانبی برنامه‌ها از خارج از اپ استور رسمی اجازه دهد. با این حال، قرار است این تغییرات در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رخ دهد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، از تغییراتی که اپل تحت قانون بازارهای دیجیتال ایجاد می کند، ناراضی است.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

تطابق اپل با مقررات اتحادیه اروپا توسط مدیر عامل متا مورد انتقاد قرار گرفت و آن را “سرسخت” خواند

مارک زاکربرگ در جلسه تماس درآمد متا در روز پنجشنبه با سرمایه گذاران صحبت کرد و اظهار داشت که تغییرات آتی اپل برای اپ استور “بسیار طاقت فرسا” است. او همچنین گفت که اگر هیچ توسعه‌دهنده‌ای این تغییرات را بپذیرد، تعجب نخواهد کرد. زاکربرگ به تصمیم اپل برای اجازه دادن به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث و روش‌های پرداخت در آیفون اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که سیستم اپل برای توسعه‌دهندگان پیچیده و خسته‌کننده خواهد بود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

“فکر نمی‌کنم که موضوع اپل برای ما تفاوتی داشته باشد. چون فکر می‌کنم روشی که آنها آن را پیاده‌سازی کرده‌اند، اگر توسعه‌دهنده‌ای انتخاب کند، بسیار متعجب خواهم شد. رفتن به فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزینی که دارند. آن‌ها این کار را بسیار سخت کرده‌اند، و من فکر می‌کنم آنقدر با هدف مقررات اتحادیه اروپا در تضاد است، که فکر می‌کنم برای هر کسی، از جمله خودمان، بسیار دشوار خواهد بود. ، تا واقعاً به طور جدی از کاری که آنها در آنجا انجام می دهند سرگرم شوند.”

با انتشار iOS 17.4 beta 1 برای توسعه دهندگان، ما شاهد تغییرات بسیار انگشت شماری بوده ایم که اپل برای اپ استور اعمال کرده است. در حالی که برخی از تغییرات در تمام محصولات اپل اعمال خواهد شد، توانایی سایدلود کردن برنامه ها و نصب فروشگاه های برنامه جایگزین منحصر به آیفون خواهد بود. اپل موظف است اپ استور را تغییر دهد تا شیوه های ضدرقابتی را حذف کند و به جامعه برنامه های بلوک حقوق برابر بدهد.

توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند روش‌های پرداخت خود را در آیفون ارائه دهند، اما اپل دستورالعمل‌های سخت‌گیری را برای این فرآیند در نظر گرفته است. این شرکت همچنین ساختار هزینه‌ای را برای توسعه‌دهندگان شخص ثالث معرفی کرده است، از جمله هزینه فناوری اصلی 0.50 یورو برای هر برنامه‌ای که کاربران بیش از یک میلیون مارک نصب می‌کنند. این باعث می‌شود اپ استور معامله بهتری برای توسعه‌دهندگان با برنامه‌های رایگان باشد.

متا تنها شرکتی نیست که انتقاد می کند انطباق اپل با اتحادیه اروپا اسپاتیفای و اپیک گیمز نیز اقدامات اپل را “تظاهر نادرست به تبعیت و امتیازات” نامیدند. مایکروسافت اعلام کرد که این تغییرات گامی در جهت اشتباه است. اپل به طور رسمی iOS 17.4 را پیش از 6 مارس که آخرین مهلت تعیین شده توسط اتحادیه اروپا برای ایجاد تغییرات است، معرفی خواهد کرد. باید دید که توسعه دهندگان چگونه می توانند از دستورالعمل های اپل استفاده کنند و آیا ارائه یک سیستم پرداخت شخص ثالث یا برنامه در iPhone انتخاب عاقلانه ای است یا خیر.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا