اقتصاد

کشورهای عضو اتحادیه اروپا قانون هوش مصنوعی را برای تنظیم تصویب کردند

کشورهای عضو اتحادیه اروپا قانون هوش مصنوعی را برای تنظیم تصویب کردند

اروپا به سمت اجرای مقررات برای هوش مصنوعی (AI) و مدل هایی مانند ChatGPT که توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود پیشرفت کرده است، زیرا کشورهای اتحادیه اروپا (EU) به تصویب این قانون رای دادند. متن نهایی قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، غلبه بر یک مانع مهم برای پذیرش.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

رئیس صنعت اتحادیه اروپا تیری برتون تأیید موافقتنامه سیاسی در دسامبر توسط تمامی 27 کشور عضو به دست آمد. او در پستی در پلتفرم رسانه اجتماعی X، گفت قانون هوش مصنوعی تاریخی است و برای اولین بار در جهان است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا یک استراتژی مبتنی بر ریسک برای تنظیم برنامه های کاربردی هوش مصنوعی است. این توافق نامه استفاده دولتی از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک، نحوه تنظیم سیستم های هوش مصنوعی مانند ChatGPT و قوانین شفافیتی که قبل از ورود به بازار باید رعایت شود را پوشش می دهد.

پس از توافق سیاسی دسامبر، تلاش‌ها برای تبدیل مواضع توافق‌شده به متن مصالحه نهایی برای تصویب توسط قانون‌گذاران آغاز شد و با رای‌گیری Coreper در 2 فوریه به پایان رسید و پیش‌نویس قوانین را تأیید کرد.

کارشناسان نگرانی قابل توجهی نشان داده اند زیرا هوش مصنوعی مولد دیپ فیک ها را تقویت کرده است – ویدئوهای واقعی و در عین حال ساخته شده توسط هوش مصنوعی الگوریتم‌هایی که بر روی فیلم‌های آنلاین فراوان آموزش داده شده‌اند – که در رسانه‌های اجتماعی ظاهر می‌شوند و خط بین حقیقت و تخیل را در گفتمان عمومی به هم می‌ریزند.

مارگرت وستاگر، رئیس دیجیتال اتحادیه اروپا، گفت که توافق جمعه گامی مهم به سوی قانون هوش مصنوعی است. او گفت:

«بر اساس یک ایده ساده: هر چه هوش مصنوعی ریسک‌پذیرتر باشد، تعهدات برای توسعه‌دهندگان بیشتر است. به عنوان مثال، اگر برای دسته بندی متقاضیان شغل یا پذیرفته شدن در یک برنامه آموزشی استفاده شود. به همین دلیل است که قانون #AI بر موارد پرخطر تمرکز می کند.”

توافق روز جمعه به عنوان مخالف نهایی فرانسه، اعتراض خود به قانون هوش مصنوعی را پس گرفت. در 30 ژانویه، آلمان همچنین از قانون پیشگامان هوش مصنوعی اتحادیه اروپا حمایت کرد وزیر فدرال امور دیجیتال و حمل و نقل، Volker Wissing، گفت که مصالحه حاصل شده است.

مرتبط: انگلیس خطر از دست دادن رقابت هوش مصنوعی را در میان رویکرد ایمنی بیش از فرصت دارد

قانون هوش مصنوعی قرار است با رای گیری کمیته قانونگذار اتحادیه اروپا در 13 فوریه به سمت قانون پیش برود و پس از آن رای پارلمان اروپا در ماه مارس یا آوریل انجام شود. انتظار می رود در سال 2026 اعمال شود و مقررات خاصی زودتر اجرا شود.

کمیسیون اقدامات لازم برای ایجاد یک دفتر هوش مصنوعی برای نظارت بر انطباق با گروهی از مدل‌های بنیادی با تاثیر بالا که دارای ریسک سیستمی هستند. علاوه بر این، از اقداماتی برای حمایت از توسعه دهندگان هوش مصنوعی محلی، مانند ارتقاء شبکه ابر رایانه اتحادیه اروپا برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مولد، پرده برداری کرد.

مجله: توکن Crypto+AI انتخاب، AGI “زمان زیادی طول خواهد کشید”، Galaxy AI تا 100 میلیون تلفن: AI Eye

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا