اقتصاد

کشورهای عضو اتحادیه اروپا “توافق سیاسی” را برای پیشبرد قانون هوش مصنوعی تایید می کنند

کشورهای عضو اتحادیه اروپا “توافق سیاسی” را برای پیشبرد قانون هوش مصنوعی تایید می کنند

اتحادیه اروپا چارچوب نظارتی خود را برای هوش مصنوعی (AI)، با رأی کشورهای عضو به متن نهایی قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را تأیید کنید.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

کمیسیون بازار داخلی اتحادیه اروپا تیری برتون تأیید “تأیید توافق سیاسی حاصل شده در دسامبر” 2023 توسط تمامی 27 کشور عضو. او در پستی در پلتفرم رسانه اجتماعی X، گفت قانون هوش مصنوعی تاریخی است و اولین بار در جهان است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

قانون هوش مصنوعی یک استراتژی مبتنی بر ریسک برای تنظیم برنامه های کاربردی هوش مصنوعی است. این توافق نامه استفاده دولتی از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک، نحوه تنظیم سیستم های هوش مصنوعی مانند ChatGPT و قوانین شفافیتی که قبل از ورود به بازار باید رعایت شود را پوشش می دهد.

به دنبال توافق سیاسی دسامبر، تلاش ها برای تبدیل مواضع مورد توافق به متن مصالحه نهایی برای تصویب توسط قانونگذاران آغاز شد و با رای “محور” در 2 فوریه به پایان رسید. که رای نمایندگان دائمی همه کشورهای عضو است.

کارشناسان نگرانی قابل توجه در مورد دیپ فیک ها — ویدیوهای واقع گرایانه و در عین حال ساختگی ایجاد شده توسط الگوریتم های هوش مصنوعی آموزش دیده در فیلم های آنلاین — که در رسانه های اجتماعی ظاهر می شوند و مرز بین حقیقت و داستان را در گفتمان عمومی به هم می ریزند.

معاون اجرایی مارگرت وستاگر، کمیسیون اروپا برای اروپای مناسب برای عصر دیجیتال، گفت که توافق جمعه گامی مهم به سوی قانون هوش مصنوعی است. او گفت:

“بر اساس یک ایده ساده: هر چه هوش مصنوعی خطرناک تر باشد، تعهدات برای توسعه دهندگان بیشتر است. به عنوان مثال، اگر برای دسته بندی متقاضیان شغل یا پذیرفته شدن در یک برنامه آموزشی استفاده شود. به همین دلیل است که قانون #AI بر موارد پرخطر تمرکز می‌کند.”

توافقنامه روز جمعه به عنوان فرانسه اعتراض خود به قانون هوش مصنوعی را پس گرفت. در 30 ژانویه، آلمان نیز از این اقدام پس از وزیر فدرال حمایت کرد Volker Wissing، امور دیجیتال و حمل و نقل، گفت که مصالحه حاصل شده است.

مرتبط: انگلیس خطر از دست دادن رقابت هوش مصنوعی را در میان رویکرد ایمنی بیش از فرصت دارد

قانون هوش مصنوعی قرار است با رای گیری کمیته قانونگذار اتحادیه اروپا در 13 فوریه به سمت قانون پیش برود و پس از آن رای پارلمان اروپا در ماه مارس یا آوریل انجام شود. انتظار می رود در سال 2026 اعمال شود و مقررات خاصی زودتر اجرا شود.

کمیسیون اروپا اقدامات لازم برای ایجاد یک دفتر هوش مصنوعی برای نظارت بر انطباق با گروهی از مدل های بنیادی با تاثیر بالا که دارای ریسک سیستمی هستند. علاوه بر این، از اقداماتی برای حمایت از توسعه دهندگان هوش مصنوعی محلی، مانند ارتقاء شبکه ابر رایانه اتحادیه اروپا برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مولد، پرده برداری کرد.

مجله: توکن Crypto+AI انتخاب، AGI “زمان زیادی طول خواهد کشید”، Galaxy AI تا 100 میلیون تلفن: AI Eye

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا