سریال و انمیشن

چرا هشتگ‌های اینستاگرام غیرفعال شده است؟ رفع بلاک هشتگ اینستاگرام

چرا هشتگ‌های اینستاگرام غیرفعال شده است؟ رفع بلاک هشتگ اینستاگرام

هشتگ‌ها یکی از ابزارهای کلیدی شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص اینستاگرام هستند. اما برخی اوقات ممکن است درست کار نکنند. در این مطلب پلازا قصد داریم به رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام و علت درست کار نکردن آن‌ها بپردازیم.

هشتگ‌ها اولین بار در توییتر ظاهر شدند و سپس به‌سرعت در سایر شبکه‌های اجتماعی هم سر و کله‌شان پیدا شد. با استفاده از هشتگ‌های مرتبط و درست می‌توانید آمار بازدید صفحات و پست‌های خودتان را بالا ببرید و به کاربران بیشتری دسترسی پیدا کنید. اما خیلی از کاربران هنگام استفاده از آن‌ها، نتیجه مطلوب خودشان را دریافت نمی‌کنند. این موضوع چند علت دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام

در ادامه نگاهی داریم به رایج‌ترین دلایل و تنظیمات که ممکن است منجر به درست کار نکردن هشتگ ها در اینستاگرام شوند. همچنین روش رفع هرکدام از آن‌ها را نیز ارائه خواهیم کرد.

۱. حساب شما شادوبن (Shadowban) شده است

شاید بپرسید شادوبن به چه معنی است؟ وقتی یک حساب به‌صورت مداوم از هشتگ های ممنوعه اینستاگرام در پست‌های خود استفاده کند، به‌صورت خودکار پست‌هایی که با آن هشتگ‌ها ارسال شوند، شادوبن خواهند شد. به این ترتیب این پست‌ها تنها توسط کسانی که شما را دنبال می‌کنند قابل مشاهده خواهد بود و به کاربران جدید نشان داده نمی‌شوند.

کار نکردن هشتگ در اینستاگرام

هشتگ‌های ممنوعه اینستاگرام، هشتگ‌هایی هستند که قوانین این شبکه اجتماعی را زیرپا می‌گذارند. هشتگ‌های اسپم و یا مواردی که شامل محتوای غیراخلاقی و غیرقانونی هستند جزو این دسته از هشتگ‌ها به‌حساب می‌آیند. در حقیقت هر هشتگی که اینستاگرام به‌عنوان اسپم یا حتی مشکوک به اسپم شناسایی کند را شادوبن خواهد کرد. علاوه بر این، در صورتی که از یک هشتگ نامرتبط به پست خودتان استفاده کنید یا اگر از یک هشتگ بارها و بارها استفاده کنید، پست‌هایتان شادوبن خواهند شد.

در این صورت برای حل مشکل کار نکردن هشتگ در اینستاگرام، باید هشتگ‌های اسپم یا ممنوعه را از پست‌هایتان حذف و چند روزی صبر کنید تا شادوبن برداشته شود.

همچنین بخوانید :

۲. هشتگ‌های شما جزو هشتگ‌های محبوب هستند

علت کم شدن بازدید هشتگ می‌تواند این باشد که شما از یک هشتگ بسیار محبوب در پست خودتان استفاده کرده‌اید. اگر میلیون‌ها کاربر از یک هشتگ استفاده کنند، احتمال این که پست شما بتواند از لحاظ بازدید موفق عمل کند بسیار کمتر خواهد بود چرا که پست شما در میان انبوه پست‌های دیگران گُم می‌شود.

برای حل این مشکل کار نکردن هشتگ در اینستاگرام، باید از هشتگ‌های خاص‌تر که محبوبیت عجیب و غریبی ندارند استفاده کنید. در این صورت احتمال این که کاربران دیگر پست شما را مشاهده کنند بیشتر خواهد بود.

۳. از هشتگ‌های بی‌معنی و نامفهوم استفاده می‌کنید

از طرف دیگر استفاده از هشتگ‌هایی که معنی خاصی ندارند و کاربران زیادی هم آن‌ها را جستجو نمی‌کنند، می‌تواند بازدید پست‌های شما را پایین بیاورد. هشتگ‌های نامفهوم هیچ فایده‌ای برای حساب شما ندارند و بهتر است از آن‌ها دوری کنید. همچنین ممکن است هشتگ خود را با غلط املایی تایپ کرده باشید یا از نقطه در آن استفاده کرده باشید. در این صورت حتما باید هشتگ‌ها را اصلاح کرده و مطمئن شوید هشتگ شما درست تایپ شده است.

رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام

۴. از هشتگ‌های زیادی در پست خود استفاده می‌کنید

به عقیده برخی کاربران، هر پست باید بین ۵ تا ۱۰ هشتگ داشته باشد اما برخی دیگر هم کاملا برعکس عمل می‌کنند و از ۳۰ هشتگ هم در یک پست استفاده می‌کنند!

در حقیقت مقدار مشخصی برای هشتگ‌ها وجود ندارد. با توجه به تنظیمات هشتگ در اینستاگرام، شما در هر پست نهایتا می‌توانید از ۳۰ هشتگ استفاده کنید. اما بهتر است این کار را نکنید. تعداد مناسب هشتگ‌ها بسته به هر حساب کاربری متفاوت است. شما باید تعداد هشتگ‌ها را تست کنید و در نهایت مقداری که بیشتر از همه جواب می‌دهد را در پست‌هایتان استفاده کنید. اگر می‌بینید استفاده از هشتگ‌های زیاد فایده‌ چندانی ندارد، تعداد آن‌ها را کمتر کنید یا برعکس.

همچنین بخوانید :

۵. از هشتگ‌های طولانی استفاده می‌کنید

گذشته از تعداد هشتگ‌ها، تعداد کاراکترهای مورد استفاده در یک هشتگ نیز یکی از عوامل مهمی است که باید در ارتباط با تنظیمات هشتگ در اینستاگرام، در نظر داشته باشید. براساس ارزیابی‌های عمل آمده، بهترین تعداد کاراکتر برای هشتگ‌ها، ۲۱ کاراکتر است. هشتگ‌هایی که دارای بیش از ۲۴ کاراکتر باشند نیز نمی‌توانند تاثیر مثبتی داشته باشند.

۶. از هشتگ‌های نامرتبط استفاده می‌کنید

استفاده از هشتگ‌ها در پست‌های نامرتبط، هیچ تاثیر مثبتی روی محتوای شما نخواهد گذاشت. بیشتر کاربران از هشتگ‌های محبوب برای پست‌های خود استفاده می‌کنند تا پست‌های آن بازدید بیشتری پیدا کنند. اما در عمل این کار تاثیر برعکس دارد و الگوریتم اینستاگرام، پست شما را به خاطر استفاده از هشتگ‌های نامرتبط، محدود خواهد کرد.

۷. ایرادات و باگ‌های برنامه

گذشته از بن شدن هشتگ اینستا و دیگر دلایل، یکی از علت‌های غیر فعال شدن هشتگ در اینستاگرام، می‌تواند ایرادات و باگ‌های خود برنامه باشد. ممکن است برخی هشتگ‌ها بدون هیچ دلیل خاصی و به‌خاطر باگ‌های خود برنامه عملکرد درستی نداشته باشند و بازدید زیادی به همراه نیاورند. در این صورت باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید و مشکل را با آن‌ها در میان بگذارید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید

سوالات متداول

۱. چرا نمیتونم هشتگ فالو کنم ؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل می‌تواند این باشد که هشتگی که سعی در دنبال کردنش دارید، توسط اینستاگرام بن شده است. همچنین ممکن است هشتگ‌های بیش از اندازه‌ای فالو کرده باشید و دیگر نتوانید هشتگ جدیدی دنبال کنید. در این صورت ابتدا چند هشتگ را آنفالو کرده و مجددا تلاش کنید. افزون بر این، در صورتی که شادوبن شده باشید نیز نمی‌توانید هشتگ جدیدی دنبال کنید. با این حال این مشکل می‌تواند از باگ‌های خود برنامه هم باشد. برای حل آن بهتر است نسخه آخر اینستاگرام را دریافت و یک بار کش برنامه را پاک کنید.

۲. چرا هشتگ سرچ نمیشه؟

دلیل غیر فعال شدن هشتگ در اینستاگرام به چندین فاکتور مختلف بستگی دارد؛ ممکن است هشتگ جزو هشتگ‌های ممنوعه باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که هشتگ بیش از اندازه محبوب باشد و پست شما فرصت دیده شدن نداشته باشد.

سخن پایانی

در بیشتر موارد برای رفع بلاک هشتگ در اینستاگرام باید ابتدا چند روزی از برنامه فاصله بگیرید و فعالیتی نداشته باشید. در صورتی که به‌خاطر هشتگ در اینستاگرام شادوبن شده باشید، تنظیمات حساب شما دوباره به حالت عادی بازخواهد گشت. در این صورت برای آینده حتما حواستان به هشتگ‌هایی که به پست اضافه می‌کنید و همچنین محتوا و ارتباط آن‌ها به پست‌هایتان باشد تا دوباره دچار مشکل هشتگ در اینستاگرام نشوید.

منبع : پلاژا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا