اقتصاد

استقرار 300 واحد فناور در تهران

استقرار 300 واحد فناور در تهران

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، «فرشاد مقیمی» معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در آئین آغاز عملیات اجرایی احداث شهرک فناوری شهید جمهور، افزود: در مجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی شش شهرک فناوری در خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی و همدان و فارس فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این پردیس هفتمین مورد از این لیست خواهد بود، افزود: پیش از آغاز این پروژه موضوع امضا تفاهم‌نامه‌ای برای اختصاص ۲۷۰ هکتار از شهرک‌های صنعتی به پردیس فناوری در دستور کار قرار گرفت و امروز به این ۲۷۰ هکتار ۱۰ هکتار دیگر اضافه می‌شود. این اولین بار است که در دل شهرک فناوری پردیس فناوری جای می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ادامه داد: امروز در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران حدود ۶۲ هکتار از اراضی به بخش غیردولتی برای فعالیت‌های فناوری اختصاص داده شده که در این راستا ۲۴۳ شرکت در حال فعالیت هستند و هفت هزار پروژه نیز در دست اجراست.

وی با بیان اینکه بیست آزمایشگاه در این اراضی مستقر است و بالغ بر بیست هزار آزمایش در این واحد‌ها انجام می‌شود، یادآور شد: ۱۵۲ واحد فناوری و تولیدی و ۳۸ واحد تحقیق و توسعه نیز در همین زمینه فعالیت می‌کنند.

مقیمی، با ارائه برخی اطلاعات و آمار درباره این پروژه اظهار کرد: حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برآورد هزینه مورد نیاز برای زیرساخت است که امیدواریم برنامه‌ریزی مناسب برای اختصاص تسهیلات مربوط به آن هر چه سریعتر انجام شود. ۲۵.۵ میلیارد تومان نیز اعتباری است که در این شهرک سرمایه‌گذاری شده است.

وی اضافه کرد: همچنین پیش‌بینی شده است که ۳۰۰ واحد فناوری در این شهرک مستقر و ۹۰۰۰ نفر نیز در این مجموعه مشغول به فعالیت شوند. پیش‌بینی ما در این شهرک فناوری فعالیت در حوزه هوش مصنوعی، زیست فناوری صنعتی، مواد پیشرفته و … است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در پایان با اظهار امیدواری نسبت به بهره‌برداری قریب الوقوع از این شهرک گفت:این پروژه اخیرا بشدت مورد استقبال قرار گرفته و امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم زیرساخت‌های لازم برای استقرار این شهرک را انجام دهیم.

عملیات اجرایی احداث شهرک فناوری شهید آیت‌الله رییسی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف، استاندار تهران، مدیرکل صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران آغاز شد.

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا