حاشیه

گنج میلیاردی در شهرک غرب رنگ خون گرفت / قتل مرد میلیاردر با 9 ضربه چاقو

گنج میلیاردی در شهرک غرب رنگ خون گرفت / قتل مرد میلیاردر با 9 ضربه چاقو

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی ساعد نیوز، سیزدهم فروردین ماه امسال، فردی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و به اپراتور گفت: یکی از اقوام نزدیکم که به‌تنهایی در خانه خود زندگی می‌کند، تلفن همراهش خاموش است. اکنون جلوی درب خانه او در سعادت‌آباد هستم اما موفق به دیدنش نشدم، بوی شدید گاز نیز به مشام می‌رسد، لطفاً کمک کنید.

با اعلام این خبر، مأموران کلانتری 134 شهرک قدس و عوامل آتش‌نشانی شهرداری تهران پای در طبقه پنجم خانه مورد نظر گذاشتند و درب را با دستور قضایی باز کردند اما لحظه‌ای بعد جسد خون‌آلود مرد میانسال کشف شد.

طولی نکشید که ماجرای این قتل هولناک در بیسیم‌های کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پیچید و خیلی زود قاضی سالار صنعتگر؛ بازپرس ویژه قتل شعبه هشتم دادسرای امور جنایی به‌همراه تیم بررسی‌ صحنه جرم در صحنه جنایت حاضر شد.

تیم جنایی به‌محض حضور در خانه موردنظر جسد مردی حدوداً 60 ساله را مشاهده کردند که دست و پاهایش با طناب بسته شده بود و هدف 9 ضربه چاقو قرار گرفته بود. بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که همسایه‌ها در ساختمان صدای درگیری را شنیده‌اند و آثار سرقت در صحنه جرم نیز وجود دارد.

تیم جنایی به‌محض حضور در خانه موردنظر جسد مردی حدوداً 60ساله را مشاهده کردند که دست و پاهایش با طناب بسته شده بود و هدف 9 ضربه چاقو قرار گرفته بود. بررسی‌های اولیه نیز نشان می‌داد که همسایه‌ها در ساختمان صدای درگیری را شنیده‌اند و آثار سرقت (عتیقه) در صحنه جرم نیز وجود دارد.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن داشت، چندی قبل اعضای خانواده مقتول به خارج از کشور مهاجرت کردند و او که بازنشسته بوده به‌تنهایی زندگی می‌کرده است همچنین عامل جنایت پس از ارتکاب قتل شیر فلکه گاز خانه را باز گذاشته است.

در نخستین گام مأموران تیم تشخیص هویت به‌دستور بازپرس جنایی اقدام به انگشت‌نگاری از روی جسد و صحنه جرم کردند تا ردپایی از عامل جنایت پیدا کنند و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند با اقدامات اطلاعاتی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف خانه موردنظر بررسی‌های خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.

دستگیری متهم پرونده

تیم جنایی در نخستین‌گام با تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی متوجه شدند که مرد جوانی به خانه مقتول رفت و آمد داشته که همین موضوع شک تیم پلیسی را برانگیخت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این شاخه از تحقیقات با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهم را شناسایی کردند و پس از کسب مجوزهای لازم قضایی موفق به بازداشت مرد جوان در یک عملیات منسجم شدند.

متهم پس از انتقال به دایره دهم پلیس آگاهی پایتخت ، هدف تحقیق قرار گرفت و با اظهارات ضد و نقیضی منکر قتل پیرمرد شد اما این در حالی بود که وسایل با ارزش و عتیقه‌های پیرمرد کشته شده از مخفیگاهش کشف شد!

متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

منبع:ساعد نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا