اقتصاد

رونق اقتصاد بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه

رونق اقتصاد بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه

به گزارش خبرگزاری برنا، شامخ یا همان شاخص مدیران خرید PMI شاخصی شناخته شده در سطح بین‌المللی است که در بیش از ۴۰ کشور دنیا محاسبه و انتشار می‌یابد. هرچه عدد از ۵۰ بالاتر باشد نشانه رونق و هرچه رقم پایین‌تر از ۵۰ باشد نشانه رکود و انقباض در آن بخش تلقی می‌شود.

با استناد به مجموع اظهارات فعالان بخش تعاون در گروه‌های تولیدی و خدماتی مشخص شد که شامخ کل در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با رقم ۵۲.۲۳ با افزایش چشمگیر در مقایسه با فروردین ماه (۳۹.۵۵)، بیانگر وضعیت رونق اقتصاد تعاون است.

عدد شاخص رشته فعالیت‌های صنعتی بخش تعاون در اردیبهشت ماه (۵۶.۷۵) در مقایسه با فروردین ماه (۴۱.۱۲) با افزایشی قابل توجه، در وضعیت رونق اقتصادی قرار گرفته است.

عدد شاخص رشته فعالیت‌های خدماتی بخش تعاون در اردیبهشت ماه (۴۸.۳۶) در مقایسه با فروردین ماه (۳۸.۳۰) با وجود افزایش قابل توجه همچنان در وضعیت رکود اقتصادی قرار دارد.

همچنین افزایش مولفه‌های «میزان سفارشات جدید مشتریان» و «مصرف حامل‌های انرژی» بیانگر افزایش فعالیت‌ها در اردیبهشت ماه است.

گفتنی است طبق نظر فعالان بخش تعاون رشد ناگهانی عدد شاخص از فروردین ماه تاکنون به دلیل شروع فعالیت اقتصادی پس از تعطیلات ابتدایی سال بوده است.

رشد شاخص «انتظارات در ارتباط با فعالیت‌های شرکت در ماه آینده» همچون ماه گذشته روندی صعودی را برای شاخص کل پیش بینی می‌کند. البته تحقق این امر در گرو ثبات اقتصادی و تحقق اهداف بخش تعاون است.

رونق اقتصاد بخش تعاون در اردیبهشت‌ماه

انتهای پیام/ 

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا