اقتصاد

رشد ۱۲۰۰ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد با مشارکت مردم

رشد ۱۲۰۰ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد با مشارکت مردم

به گزارش خبرگزاری برنا، مهرداد عظیمی معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در این نشست که با محوریت بررسی راهکار‌های علمی و اجرایی کسب درآمد‌های پایدار و با هدف اجرای کیفی و استاندارد مأموریت‌های کلیدی سازمان برگزار شد، از رشد ملموس شاخص‌ها در دولت سیزدهم، خبر داد.

وی افزود: افزایش ۱۱۹۴ درصدی صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد، رشد ۳۲ درصدی آموزش در بخش دولتی و غیردولتی، رشد ۴۲ درصدی سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای و رشد ۹۲ درصدی تعداد واحد پذیرنده آموزش در محیط کار واقعی و … از جمله رشد در شاخص‌های مذکور بوده است.

تحقق ۹۹.۶ درصدی برنامه‌های تحولی یکساله

به گفته معاون وزیر، بنابر اعلام وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه کشور با تحقق ۹۹.۶ درصدی برنامه‌های تحولی ابلاغی از سازمان‌های پیشرو در این وزارتخانه می‌باشد.

وی، بهبود نظام پیشگیری و حمایت اجتماعی از اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مهارتی مبتنی بر نیاز بازار کار (با اولویت افراد جویای کار)، استقرار نظام صلاحیت حرفه‌ای با همکاری دستگاه‌های مرتبط و ذینفع، توانمندسازی نیروی انسانی شاغل و ارتقاء کمی و کیفی آموزش‌های مهارتی کارگران براساس نیازسنجی صنایع و حرف و … را از جمله برنامه‌های اجرایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در ۲۲ فعالیت برنامه تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال  ۱۴۰۲ عنوان کرد.

راه اندازی ۱۰ مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای  در سال ۱۴۰۳

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، تصریح کرد: ۴۳۰ حوزه سنجش الکترونیکی با ۶۱۷۰ کلاینت و ظرفیت ۲۴۶۸۰ نفر آزمون در روز، ۴۸۰۳ کارگاه سنجش عملی با ظرفیت ۶۸۱۸ نفرآزمون در روز، ۱۵۰۰۰ نفر آزمونگر عملی تعیین صلاحیت شده و … از ظرفیت‌های موجود مهارت و صلاحیت حرفه‌ای کشور در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای می‌باشد.
وی اعلام داشت: در سال جاری ۱۰ مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای در  استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، تهران، کرمانشاه، هرمزگان و یزد راه اندازی خواهد شد.

توسعه مهارت آموزی در حوزه رقومی (دیجیتال)

عظیمی در پایان، افزایش ارائه آموزش‌های مهارتی به گروه‌های هدف، توسعه مهارت آموزی در حوزه رقومی (دیجیتال)، توسعه مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی در راستای افزایش مشارکت مردمی، رتبه بندی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای و مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای، برگزاری دوره‌های آموزشی توسعه کارآفرینی وکسب و کار، تدوین آیین نامه اجرایی موضوع بند ت ماده ۶۶ برنامه هفتم پیشرفت، بازآموزی مربیان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد، رصد و پایش مهارت آموختگان جذب شده در بازار کار (تطبیق مهارتی)، جذب درآمد از محل مشارکت‌های مردمی و … را از برنامه‌های تحولی این سازمان در سال ۱۴۰۳ اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا