سریال و انمیشن

معرفی انیمه دوره میجی: 1874

معرفی انیمه دوره میجی: 1874

انیمه دوره میجی: 1874 یکی از انیمه‌های بی‌نظیر زمستان 2024 است. این انیمه ماهیتی سامورایی و اکشن دارد که با مضامین معما و راز درآمیخته است. اگر به دنبال یک انیمه زیبا و هیجان‌انگیز هستید، انیمه Meiji Gekken: 1874 را از دست ندهید.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

داستانی چند وجهی و شخصیت‌هایی که به نحوی به هم گره خورده‌اند، انیمه دوره میجی را به یکی از جذاب‌ترین انیمه‌های زمستان تبدیل ساخته‌اند. این سبب شده تا اوتاکوهایی که عاشق داستان‌های پیچیده و اکشن هستند، بیشترین لذت را از این انیمه ببرند. اگر درباره این انیمه کنجکاو هستید، در معرفی انیمه دوره میجی: 1874 با ما همراه باشید.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

فهرست مطالب

داستان انیمه دوره میجی: 1874

همانطور که پیشتر ذکر کردیم، این انیمه دارای داستانی چندوجهی است؛ یعنی داستان گروه‌ها و انسان‌های مختلفی را روایت می‌کند که همگی به نحوی به هم ربط پیدا می‌کنند.

این انیمه با مردی به نام شیزوما اوریگاسا (Shizuma Origasa) آغاز می‌شود که در سال 1 دوره میجی (سال 1867) در شهر آیزو یک سامورایی ارتشی بود. او یکی از بهترین جنگجویان بود، به طوری که به او لقب اونی‌کش آیزو را داده بودند. در آن زمان دولت جدید و تمامی متحدانش قصد داشتند به هر قیمتی که شده دولت قبلی را کنار زده و خود حکومت جدید را پایه‌گذاری کنند. بدین سبب، به قلعه سوروگا، مرکز حکومت آیزو، حمله کرده و با کشتن اکثر آن‌ها قدرت را به دست می‌گیرند.

در این بین، شیزوما و دوستش گنوسکه نیز در این نبرد حضور داشتند. اما گنوسکه به دلیل جراحت فراوان کشته می‌شود و به شیزوما وصیت می‌کند تا از خواهرش سومیه مراقبت کند.

6 سال از آن ماجرا گذشت و شیزوما پس از شکست سخت دولت قبلی، اکنون در توکیو به یک ارابه‌کش معمولی تبدیل شده است. او در کنار کار کردن، همچنان به دنبال سومیه است، اما هنوز او را پیدا نکرده است. یک روز، او پس از رساندن یکی از مسافرانش توسط پلیس به جرم سوقصد به جان یکی از وزرای دولت جدید تحت تعقیب قرار می‌گیرد. او برای این که بتواند نام خود را پاک کند، مجرم را پیدا کرده و آن را به پلیس تحویل می‌دهد.

مهارت بی‌نظیر او در جنگیدن با مجرمان و شامه تیزش در پیدا کردن آن‌ها، فرمانده پلیس را متحیر می‌کند. بنابراین، از شیزوما می‌خواهد که به نیروی پلیس بپیوندد. شیزوما در ابتدا نمی‌پذیرد، اما زمانی که فرمانده به او می‌گوید در نیروی پلیس بهتر می‌تواند به دنبال سومیه بگردد، شیزوما پیشنهاد او را قبول می‌کند.

با پیوستن شیزوما به نیروی پلیس، او با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود. یکی از آن‌ها چیندای‌ها هستند؛ سربازان ارتش که در جای جای شهر قدرت‌نمایی کرده و مردم عادی را عذاب می‌دهند. با این حال، رویارویی با چیندای‌ها سبب می‌شود او با مرد یک‌چشم مرموزی آشنا شود. مردی که به گروهی عجیب تعلق دارد و قصد و نیتش مشخص نیست.

از سویی دیگر، گروهی به فرماندهی اتو شینی که از مبارزان قدرتمند دولت قبلی هستند، شروع به شورش می‌کنند تا قدرت خود را بازپس گیرند. علاوه بر این، گروه مرموز دیگری نیز وجود دارد که سعی می‌کند تا حد امکان از این اوضاع پرآشوب استفاده کرده و به اهداف شوم خود برسد.

همچنین بخوانید :

شخصیت های انیمه  Meiji Gekken: 1874

کاراکترهای انیمه دوره میجی: 1874 یکی از نقاط قوت این انیمه زیبا هستند. با این که هر کدام از آن‌ها هدف خود را دنبال می‌کنند، اما بر زندگی هم تاثیر می‌گذارند و به هم متصل هستند. این شخصیت‌ها به شرح زیرند:

شیزوما اوریگاسا (Shizuma Origasa)

کاراکترهای انیمه دوره میجی: 1874

شخصیت اصلی انیمه دوره میجی: 1874 است. او پس از جنگ بوشین تاکنون به دنبال سومیه، خواهر دوست و همرزمش، می‌گردد. شیزوما بسیار درشت‌هیکل‌تر و قوی‌تر از سایر شخصیت‌ها نشان داده شده که به دلیل مهارت بیش از حدش در جنگیدن است. شیزوما به نیروی پلیس می‌پیوندد تا بتواند سومیه را پیدا کند.

شیزوما با وجود داشتن قدرت بسیار زیاد، یک انسان متواضع و آرام است. همچنین، می‌تواند به خوبی با همه کنار بیاید. پس از جنگ، او دیگر خود را یک سامورائی نمی‌داند و سعی می‌کند یک زندگی عادی به عنوان یک ارابه کش داشته باشد.

شخصیت شیزوما اوریگاسا با ویس اکتور بی‌نظیرش جذاب‌تر شده است. یویچی ناکامورا (Yuichi Nakamura) صداپیشه خوش صدا و کارکشته ژاپنی این شخصیت را دوبله کرده است. صدای زیبای این ویس اکتور را در انیمه‌هایی همچون انیمه جوجوتسو کایسن به جای شخصیت گوجو ساتورو، انیمه اسرافیل پایانی به جای گورن و انیمه درس‌های زندگی با اورامیچی اونی سان به جای شخصیت میتسو کوماتانی (Mitsuo Kumatani) شنیده‌اید.

همچنین بخوانید :

کیوشیرو شوراگامی (Kyōshirō Shuragami)

شخصیت های انیمه Meiji Gekken: 1874

مردی با موهای سفید بلند و یک چشم بند برو روی چشم راست خود که به طرز مشکوکی به دنبال کمک به یکی از قبیله‌های بزرگ ژاپن است. او عضو گروهی مرموز است که هر کدام از آن‌ها مهارت بالایی در جنگیدن دارند. کیوشیرو در گذشته با نام ایگه‌گامی سوئیچیرو در قبیله شونای-هان شناخته می‌شد. او یک یاکوزای توقف‌ناپذیر بود که در هر مکان جنگ و خونریزی به پا می‌کرد.

ساتوشی میکامی (Satoshi Mikami) ویس اکتور خوش صدای ژاپنی به این شخصیت جان بخشیده است. او بیشتر یک بازیگر است تا یک صداپیشه، با این حال صدای جذاب او روی شخصیت‌هایی همچون فانزل کروگر (Fanzell Kruger) در انیمه شبدر سیاه و Earl of Warwick در انیمه مرثیه پادشاه رز شنیده می‌شود.

همچنین بخوانید :

امتیازات انیمه دوره میجی: 1874

زمان زیادی از انتشار این انیمه نمی‌گذرد، به همین دلیل نمی‌توان چندان به نمرات کنونی اعتماد کرد. باید منتظر قسمت‌های بعدی این انیمه باشیم تا نمرات اصلی آن نشان داده شوند. این انیمه در سایت My Anime List نمره 6.5 و در سایت IMDb نمره 6.4 را به دست آورده است.

همچنین بخوانید :

کلام آخر

انیمه دوره میجی: 1874 یکی از انیمه‌های جذاب زمستان 2024 است. این انیمه سامورایی و اکشن با داشتن مضامینی سیاسی و پیچیده توانسته طرفداران این ژانرها را بسیار هیجان‌زده کند. نظر شما درباره این انیمه چیست؟ آیا می‌تواند یکی از بهترین انیمه های زمستان 2024 شود؟

منبع :پلازا

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا