ورزش

انصاری‌فرد: برای قهرمانی به قطر آمده‌ایم/ بازی به بازی بهتر می‌شویم

انصاری‌فرد: برای قهرمانی به قطر آمده‌ایم/ بازی به بازی بهتر می‌شویم

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد او و هم‌تیمی‌هایش برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا راهی قطر شده‌اند و برای رسیدن به این هدف نهایت تلاش‌شان را به کار خواهند گرفت.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا راه پیدا کرده است و در این مرحله به مصاف قطر میزبان خواهد رفت.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

کریم انصاری فرد، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه الرای قطر داشت و در آن تاکید کرد هدف اصلی ایران قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست و برای رسیدن به این هدف راهی قطر شده است.

ابتدا درباره صعود به نیمه‌نهایی با شکست‌دادن تیم ملی فوتبال ژاپن صحبت می‌کنید؟

در حقیقت یک بازی بزرگ را برابر تیم خوب و قدرتمند ژاپن که یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی در جام ملت‌های آسیا بود به نمایش گذاشتیم. با آنکه در این بازی با یک گل عقب افتادیم اما در یک سناریوی جذاب و هیجان‌انگیز به بازی برگشتیم و دو گل را به ثمر رساندیم. ما با روحیه جنگندگی و عطش به پیروزی توانستیم حریفمان را شکست دهیم. همه بازیکنان در تیم احساس مسئولیت زیادی دارند. ما تاکنون از عملکرد خود راضی و خوشحال هستیم. هواداران هم از عملکرد تیم در این دوره سخت از رقابت‌ها راضی و خوشحالند.

هدف شما در جام چیست؟ آیا می‌توانید به آن برسید؟

ما با شور و انگیزه بسیار بالا برای قهرمانی به قطر آمده‌ایم. هدف ما این است که ایران بعد از سال‌های طولانی دوباره به قهرمانی دست پیدا کند. فکر می‌کنم توانایی و قدرت لازم برای قهرمانی در این دوره سخت از جام ملت‌های آسیا را داریم. می‌دانیم کار آسانی را در پیش رو نداریم. برای قهرمانی باید از چند مرحله و بازی سخت گذشت. به نظرم تاکنون چند ایستگاه مهم را پشت سر گذاشته‌ایم و اکنون در ایستگاه سخت نیمه‌نهایی هستیم. برای ادامه‌دادن به این مسیر با قدرت آماده‌ایم.

فکر می‌کنید شادی زیاد شما از شکست‌دادن ژاپن تاثیر منفی روی تمرکزتان در نیمه‌نهایی می‌گذارد؟

فکر نمی‌کنم چنین چیزی رخ دهد. ما فقط یک روز خوشحالی کردیم. پرونده دیدار با ژاپن را بسته‌ایم و اکنون تمرکزمان تنها روی نیمه‌نهایی و دیدار با قطر است؛ چرا که می‌دانیم ماموریت سختی داریم. می‌دانیم هنوز رقابت ادامه دارد و باید برای رسیدن به قهرمانی در این رقابت سخت تمرکز خود را حفظ کنیم. ما اهداف خاص خود را داریم و برای رسیدن به آنها با نهایت توان تلاش خواهیم کرد.

دیدار با قطر را چگونه می‌بینید؟

به‌خوبی می‌دانیم که بازی‌کردن با قطر در نیمه‌نهایی بسیار سخت است. قطر مدافع عنوان قهرمانی است. این در حالی است که ما مدت‌هاست از قهرمانی جام دور بوده‌ایم. شور و شوق و انگیزه بسیار بالایی برای قهرمانی داریم. برای قهرمانی باید مدافع عنوان قهرمانی را از پیش رو برداشت. به نظرم جزئیات، برنده این بازی را رقم می‌زند و به همین خاطر باید از فرصت‌هایی که به دست می‌آوریم نهایت استفاده را ببریم.

سطح کیفی قطر را در این رقابت‌ها چگونه می‌بینید؟

قطر را به‌خوبی می‌شناسیم و با قدرت و نقاط قوت این تیم آشناییم. با شیوه و تاکتیک مناسب این دیدار به میدان خواهیم رفت. می‌دانیم در زمین قطر و برابر هوادارانش باید بازی کنیم ولی ما هم انگیزه و شور و شوق خود را برای این بازی داریم. به نظرم امکانات و قدرت لازم را برای متوقف‌کردن خطر قطر داریم. تاکتیک مناسب خود برای این بازی سخت را داریم.

آیا از عملکرد خود تاکنون راضی بوده‌اید یا همچنان در حال بهترشدن هستید؟

به نظرم تاکنون عملکرد خوبی از خود نشان داده‌ایم. با این حال همچنان می‌توانیم برای کسب جام و در مسیر قهرمانی بهتر شویم. کسی که تیم را دنبال کرده است به‌خوبی می‌داند که ما بازی به بازی در حال بهترشدن هستیم و دلیل چنین چیزی بازی برابر ژاپن است. هدف ما این است که بهترین بازی خود را برابر قطر به نمایش بگذاریم.

میزبانی قطر را چگونه می‌بینید؟

به نظرم همه از سطح بالای رقابت‌ها شگفت‌زده شده‌اند. بازی‌ها در همان ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار می‌شوند و بدون شک چنین فضایی از جام جهانی به بازیکنان کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. می‌خواهم از دولت قطر به خاطر برگزاری عالی و استثنایی تشکر کنم. همه چیز به بهترین و کامل‌ترین شکل در جریان است. من و هم‌تیمی‌هایم خوشحالیم که بازی‌ها در چنین فضای لذتبخش و خوبی برگزار می‌شود. به نظرم موفقیت قطر تصادفی نیست. این کشور امکانات و تجربه لازم برای برگزاری و میزبانی رقابت‌های بزرگ را دارد و پیش از این هم دیدیم که چگونه جام جهانی را به‌خوبی برگزار کردند.

انتهای پیام

حتما بخوانید : گلزنی‌تراپی!

منبع:ایسنا

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا