سریال و انمیشن

تنظیمات هندزفری سیمی و بی سیم در گوشی اندرویدی (سامسونگ و شیائومی)

تنظیمات هندزفری سیمی و بی سیم در گوشی اندرویدی (سامسونگ و شیائومی)

تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی یا سامسونگ می‌توانند با ارائه گزینه‌های مختلف برای شخصی‌سازی صدا و برطرف کردن مشکلاتی مثل مشکل نویز، تجربه بهتری از گوش دادن به موسیقی در اختیار شما قرار دهند.

تنظیمات هندزفری سیمی در اندروید معمولاً با تنظیمات بلوتوث گوشی شیائومی و دیگر گوشی‌ها متفاوت است. برای مثال، اگر بخواهید از هدست یا هندزفری بی سیم استفاده بکنید، باید به تنظیمات بلوتوث موبایل خود دسترسی پیدا کنید. اما برای هندزفری‌های سیمی، می‌توانید به تنظیمات صدای گوشی رفته و صدا را مطابق به خواست خودتان، تنظیم کنید. اگر به دنبال آموزش تنظیمات هندزفری سیمی یا بی‌سیم در گوشی هستید، با پلازا همراه باشید.

فهرست مطالب

تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی

پس از اتصال هندزفری به گوشی شیائومی خود، مهمترین کار مراجعه به تنظیمات است. در بخش تنظیمات می‌توانید صدا را شخصی‌سازی کرده و بسته به مدل هندزفری خود، به گزینه‌های اضافی دیگری هم دسترسی داشته باشید. در تنظیمات صدای هندزفری شیائومی می‌توانید علاوه بر تقویت بیس، به گزینه‌های دیگری برای اکولایزر نیز دسترسی پیدا کنید.

برای دسترسی به تنظیمات هندزفری سیمی در گوشی شیائومی، باید پس از اتصال هندزفری به تنظیمات رفته و Sound and vibration را انتخاب کنید. در صفحه بعد از پایین صفحه روی Sound Effects بزنید.

تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی

در صفحه بعدی به قسمت Sound Optimisation بروید و گزینه Equaliser را انتخاب کنید. در صورتی که هندزفری با موفقیت به گوشی وصل نشده باشد، این قسمت مانند تصویر زیر، قابل انتخاب نیست. پس مطمئن شوید که هندزفری را به گوشی متصل کرده‌اید و گوشی آن را شناسایی می‌کند.

تنظیمات هندزفری سیمی در گوشی شیائومی

در اینجا می‌توانید تنظیمات مختلفی را برای هندزفری خود انجام دهید.

  • Hi-Fi audio: با فعال کردن این گزینه می‌توانید صدا باکیفیت و وضوح بیشتر و همچنین نویز کمتر گوش دهید. این گزینه تا حدودی می‌تواند مشکل نویز هندزفری در گوشی شیائومی را هم برطرف کند. (این گزینه در تمامی گوشی‌های شیائومی در دسترس نیست.)
  • Adjust sound to earphones: با این گزینه می‌توانید صدا را برای گوش دادن با هندزفری‌ها، بهینه‌سازی و تنظیم کنید.
  • Equaliser: به شما امکان می‌دهد نوع صدای مورد نظر خود را تنظیم کنید. معمولاً گزینه‌هایی برای تنظیم باس، تریبل و دیگر فرکانس‌ها در دسترس است. از بالای صفحه می‌توانید پروفایل‌های پیش‌فرض صدا را براساس سبک‌های موسیقی انتخاب کنید. همچنین پس از انتخاب هر پروفایل، از پایین آن می‌توانید صدا را شخصی‌سازی کنید.
  • Volume adjustment: این گزینه امکان شخصی‌سازی میزان بلندی صدا را بسته به سطح شنوایی کاربر، در اختیارتان قرار می‌دهد.
  • Virtual immersive sound: با فعال کردن این گزینه، می‌توانید صدا را با عمق بیشتری در هدفون خود دریافت کنید. این قابلیت به نوعی صدای فراگیر به‌حساب می‌آید ولی اگر صدایی که در حال گوش دادن به آن هستید، به صورت ۵.۱ باشد، قابل استفاده نیست.

برنامه تنظیمات هندزفری بلوتوث شیائومی

صدای هندزفری‌های بلوتوثی شیائومی نیز مانند مراحل بالا قابل تغییر هستند. اما اگر اپلیکیشن Xiaomi Earbuds را دانلود کنید، می‌توانید به تنظیمات اضافی مثل حذف نویز، تنظیمات مربوط به کنترل‌های لمسی، بروزرسانی ایربادزها و تنظیم بلندی صدای آن‌ها نیز دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی

همچنین در این اپلیکیشن نیز می‌توانید از قسمت Audio effects صدای هندزفری خود را شخصی‌سازی کنید. در این صفحه گزینه‌های زیر در دسترس شما قرار خواهند گرفت:

  • Adaptive sound: با فعال کردن این گزینه، صدا به صورت خودکار و بسته به شکل کانال گوش شما و محیطی که در آن هستید، برایتان بهینه‌سازی می‌شود.
  • Audio balance: با این گزینه می‌توانید تعادل صدا را بسته به سلیقه خودتان و از بین پروفایل‌های مختلف انتخاب کرده یا این که صدا را برای خودتان شخصی‌سازی کنید.

تنظیمات هندزفری سیمی و بی‌سیم سامسونگ

در حال حاضر اکثر گوشی‌های سامسونگ فاقد جک صدا هستند و امکان اتصال هندزفری سیمی به آن‌ها وجود ندارد؛ با این حال در این گوشی‌ها نیز تنظیمات پایه‌ای صدای هندزفری‌های سیمی و بدون‌سیم یکسان است ولی در مدل‌های بی‌سیم شما می‌توانید به تنظیمات پیشرفته‌تری از طریق اپلیکیشن مخصوصی که این مدل‌ها دارند، دسترسی پیدا کنید. در ادامه نحوه دسترسی به هردو این تنظیمات را خواهید خواند.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ کجاست؟

برای دسترسی به این تنظیمات باید ابتدا به تنظیمات رفته و Sound and vibration را انتخاب کنید. در این صفحه از پایین صفحه روی Sound quality and effects بزنید.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ

در این صفحه به تنظیمات هندزفری در گوشی سامسونگ دسترسی پیدا خواهید کرد. البته که در اینجا صدای بلندگو نیز قابل تنظیم است.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ

در صورتی که گوشی شما از «دالبی اتموس» پشتیبانی کند، می‌توانید با فعال کردن این گزینه از این قابلیت استفاده کنید. همچنین در تنظیمات AUX گوشی سامسونگ، با انتخاب Equalizer می‌توانید به پروفایل‌های صدای مختلف دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را شخصی‌سازی کنید. در صورتی که هندزفری به گوشی متصل باشد، با فعال کردن گزینه UHQ upscaler گوشی به‌صورت خودکار وضوح صدا را افزایش خواهد داد.

تنظیم صدای هندزفری گوشی های اندروید

اما با انتخاب گزینه Adapt sound می‌توانید صدای هندزفری گوشی را برای خودتان شخصی‌سازی کنید. از آنجایی که شنوایی هر فرد با افراد دیگر متفاوت است، از این قسمت می‌توانید بهترین صدای ممکن برای گوش‌های خودتان را پیدا کنید.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ

گوشی می‌تواند صدا را براساس سن شما تغییر دهد. هرکدام از گزینه‌های مربوط به بازه‌های سنی مختلف را نیز با انتخاب آیکون تنظیمات روبه‌روی آن‌ها، می‌توانید شخصی‌سازی کنید. همچنین با انتخاب گزینه Test my hearing، گوشی یک تست شنوایی از شما می‌گیرد و صدا را براساس نتایج تست، برایتان تنظیم خواهد کرد.

اپلیکیشن تنظیمات هندزفری بی‌سیم سامسونگ

اما اگر یکی از هندزفری‌های بلوتوثی سامسونگ را خریداری کرده‌اید، با دانلود اپلیکیشن Galaxy Wearable می‌توانید به تنظیمات بیشتری هم دسترسی پیدا کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید با انتخاب Touch controls، کنترل‌های لمسی گلکسی‌ بادز خود را شخصی‌سازی کرده و از قسمت Noise controls قابلیت‌هایی مثل حذف نویز را روشن و خاموش کنید.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ

با انتخاب گزینه Earbuds settings، می‌توانید به تنظیمات بیشتری هم دسترسی پیدا کنید.

تنظیمات هندزفری

در این صفحه مهمترین گزینه‌ای که پیش روی شما قرار دارد، Equalizer است که امکان شخصی‌سازی صدا را به‌شما می‌دهد. می‌توانید بسته به سلیقه خود، صدا را روی عادی قرار دهید یا با انتخاب Bass boost، بیس آن را تقویت کنید. امکان تقویت تربل و افزایش وضوح وکال نیز در پروفایل‌های مختلفی که در این صفحه قرار گرفته، وجود دارد.

تنظیمات هندزفری سیمی سامسونگ کجاست

همچنین با انتخاب گزینه Earbud fit test هم می‌توانید با انجام یک تست، از قرارگیری درست ایرباد در داخل گوش اطمینان حاصل کنید.

تنظیمات هندزفری سامسونگ

بسته به مدل هندزفری شما، تنظیماتی که در این برنامه قابل دسترسی هستند، با دیگر هندزفری‌ها متفاوت خواهند بود. برای مثال گلکسی بادز ۲ پرو دارای قابلیت‌هایی مثل صدای ۳۶۰ درجه است و صدا را با ردیابی حرکات سر شما، کم و زیاد خواهد کرد. همچنین می‌تواند با تشخیص صدای شما در حال حرف زدن، حالت حذف نویز را غیرفعال کند تا صدای فردی که در حال صحبت با او هستید را راحت‌تر بشنوید.

تنظیمات هندزفری در گوشی سامسونگ / تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی

در این بخش از آموزش تنظیمات تقویت صدای هندزفری خوب است بدانید که اپلیکیشن‌های بسیاری برای تقویت صدای هدفون یا هندزفری در گوگل پلی وجود دارد و تقریباً بسیاری از آن‌ها عملکرد خوبی دارند.

همچنین بخوانید :

Super Volume Booster نیز یک برنامه تنظیمات هندزفری بلوتوث و سیمی است. این برنامه دارای تنظیمات تقویت صدای هندزفری بلوتوث در گوشی اندرویدی است و می‌تواند صدای گوشی شما را تا ۲۰۰ درصد افزایش دهد. البته هندزفری‌های بلوتوثی بسته به مدل، محدودیت‌های خاص خود را دارند. اما مراقب باشید که اسپیکرهای گوشی خود را چنین اپلیکیشین‌هایی به خطر نیندازید و خراب نکنید. این اپلیکیشن را می‌توانید از گوگل پلی دانلود بکنید.

جمع بندی

متاسفانه یک برنامه برای تنظیم صدای هندزفری گوشی های اندروید وجود ندارد که بتوان آن را برای همه گوشی‌ها توصیه کرد. گلکسی بادزها و هندزفری‌های بلوتوثی شیائومی همگی برنامه‌های مخصوص خود را دارند که باید با دانلود آن‌ها و اتصال هندزفری به گوشی، تنظیمات را انجام دهید. تنظیمات هندزفری در گوشی شیائومی و سامسونگ نیز با برنامه‌های اختصاصی این برندها قابل دسترسی هستند؛ البته که این تنظیمات برای هندزفری‌های سیمی محدودتر هستند.

منتخب کاربران

منبع : پلاژا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا