فناوری

MSI در آخرین به‌روزرسانی بایوس AM5 به مشکلات AMD STAPM در APUهای Ryzen 8000G رسیدگی می‌کند.

MSI در آخرین به‌روزرسانی بایوس AM5 به مشکلات AMD STAPM در APUهای Ryzen 8000G رسیدگی می‌کند.

MSI به Ryzen 8000G مشکلات STAPM APU که از طریق نسخه جدید بایوس باعث ایجاد فشار شدید بر روی پلت فرم دسکتاپ AM5 می شود.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

AMD STAPM از APU های Ryzen 8000G جلوگیری می کند تا به پتانسیل کامل خود برسند، اما MSI قبلاً با به روز رسانی جدید بایوس خود یک اصلاح کرده است

APU های AMD Ryzen 8000G یک بسته پردازنده عالی برای پلتفرم مدرن AM5 هستند، با این حال، آنها دارای برخی مشکلات هستند که قبل از راه اندازی آنها هنگام اولین بررسی ها در وب منتشر شد. بارزترین مسئله مربوط به فشار تهاجمی است که از ویژگی STAPM ناشی می شود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

ویژگی AMD STAPM یا Skin Temperature-Aware Power Management مکانیزمی است که مخصوصاً برای پلتفرم های متحرک مفید است اما برای پلتفرم های دسکتاپ کاربرد چندانی ندارد. در واقع، در پلتفرم‌های دسکتاپ، این ویژگی می‌تواند منجر به کاهش عملکرد شود و دقیقاً به همین دلیل است که باید در وهله اول به آن پرداخته شود.

در لپ‌تاپ‌ها، این مشکل کمک می‌کند تا APU‌ها را کاهش دهد تا از انباشت گرما در بدنه لپ‌تاپ جلوگیری شود، اما به نظر می‌رسد این ویژگی در هنگام انتقال قالب Phoenix (Hawk Point) از قابلیت تحرک به رایانه‌های رومیزی فعال نگه داشته می‌شود. دسک‌تاپ‌ها از نظر حرارتی محدود نیستند و می‌توانند با دماهای بالاتر مقابله کنند زیرا خنک‌کنندگی بهتری دارند، با این حال، دماهای روی دسک‌تاپ‌هایی که از AMD Ryzen 8000G استفاده می‌کنند نشان می‌دهد که دریچه گاز CPU پس از چند ثانیه استفاده فعال می‌شود که منجر به عملکرد نامطلوب می‌شود.

AMD اظهار کرد که با شرکای مادربرد کار می کند تا این مشکل را از طریق انتشار به روز رسانی آینده BIOS برطرف کند و به نظر می رسد MSI قبلا آخرین نسخه AGESA 1.1. 0.2b BIOS با تعمیر مناسب. اصلاح به طور کلی ویژگی STAPM را به طور پیش‌فرض روی «غیرفعال» تنظیم می‌کند که قبلاً روی «خودکار» یا در نسخه‌های قبلی فعال شده بود. این مورد در مورد همه بردهای AM5 هنگام اجرای APUهای Ryzen 8000G است.

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا