اخبار روز

وزش باد، رعد و برق و رگبار پراکنده در نقاط مختلف

وزش باد، رعد و برق و رگبار پراکنده در نقاط مختلف

علی محمد زورآوند مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به امواج ناپایداری که طی روز‌های اخیر جو استان را تحت تاثیر قرار داده و باعث وزش باد، رعد و برق و رگبار پراکنده در نقاط مختلف استان شد، گفت : پیک فعالیت این امواج را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: احتمال وقوع چنین ناپایداری‌هایی کم و بیش تا پایان هفته و خصوصا طی روز‌های پنجشنبه و جمعه (۲۴ و ۲۵ خرداد) وجود دارد و ممکن است نمود آن در نوار شرقی استان بیشتر باشد. البته این بارش‌ها دیگر به گستردگی و شدت روز گذشته که اکثر نواحی استان را تحت تاثیر قرار داد، نخواهد بود.

زورآوند وقوع چنین ناپایداری‌هایی از جمله رعد و برق و رگبار شدید باران را برای این موقع از سال طبیعی دانست و خاطرنشان کرد: هنوز در فصل بهار قرار داریم و چنین بارش‌هایی در فصل بهار و حتی گاهی در اوایل تابستان نیز رخ می‌دهد.

وی درباره رعد و برق‌های مکرر نیز اظهارکرد: هر زمان ابر در آسمان باشد و وزش باد را نیز داشته باشیم، احتمال اینکه ابر‌ها بار الکتریکی بگیرند و رعد و برق رخ بدهد، زیاد است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه درباره وضعیت بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در نواحی مختلف استان نیز اظهارکرد: بیشترین بارش از کوزران و به میزان ۲۰ میلی‌متر رخ داد و پس از آن صحنه با ۹ میلی‌متر و بیستون با هشت میلی‌متر بیشترین بارش را داشتند.

به گفته مدیرکل هواشناسی استان، میزان بارش شهر کرمانشاه در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۶.۵ میلی‌متر بوده و در سایر نواحی استان نیز عمدتا بارش کمتر از شش میلی‌متر را داشتیم .

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا