اخبار روز

گسترش و نهادینه شدن فرهنگ ایثار در جامعه باعث بسط «فرهنگ خدمت» می‌شود

گسترش و نهادینه شدن فرهنگ ایثار در جامعه باعث بسط «فرهنگ خدمت» می‌شود

تراب محمدی در جلسۀ شورای ترویج و توسعۀ فرهنگ ایثار و شهادت آذربایجان شرقی ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای خدمت گفت: برابر تدبیر صورت گرفته، مقرر است یادمان شهدای پرواز اردیبهشت، به موازات نصب در استان‌های سراسر کشور، در آذربایجان شرقی نیز ساخته شده و ایجاد گردد.

وی افزود:این یادمان پس از تائید نهاییِ نهاد ریاست جمهوری، احتمالاً در محلی در مجاورت محل سانحۀ سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور در ارسباران ساخته خواهد شد.
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی افزود: فلسفۀ تشکیل این جلسات، بررسی و تصمیم گیری در خصوص رفع موانعِ مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و ضرورت دارد همۀ مصوبات این جلسه در اسرع وقت عملیاتی شود.

محمدی دربارۀ برنامه ریزی‌های ملی جهت برگزاری کنگره‌های شهدای کودک و شهدای امدادگر اشاره و عنوان کرد: امروز دژخمیان رژیم صهیونیستی با حمایت‌های جهانی به خصوص با پشتیبانی‌های غربِ وحشی کودکان غزه و خانواده هایشان را به خاک و خون می‌کشد. در چنین شرایطی آمادۀ مشارکت برای برگزاری این کنگره‌ها هستیم تا مظلومیت کودکان و امدادگران را به دنیا نشان دهیم، هرچند که با تفضّل و عنایت خداوند متعال، خون‌های ریخته شدۀ شهدای غزه، به جوشش آمده و مردم دنیا در زمان حاضر، با بصیرت، به مسالۀ فلسطین نگاه می‌کنند که بی تردید مشیّت و حکمتی الهی است و ما هم در این مقطع، وظیفه داریم در این زمینه ادای دِین کنیم

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا