اخبار روز

بلینکن: غزه پس از جنگ نیازمند برنامه است

بلینکن: غزه پس از جنگ نیازمند برنامه است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در حالی برای هشتمین بار از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ به خاورمیانه سفر می‌کند که ادامه نسل کشی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی به بلای جان جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات پیش رو تبدیل شده است و وی در این سفر می‌کوشد به هر طریقی به این موضوع پایان بخشد. 

به گزارش الجزیره، بلینکن امروز (دوشنبه) پس از ورود به سرزمین‌های اشغالی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار و گفتگو کرد. 

وزیر خارجه آمریکا در این دیدار بر اهمیت وجود برنامه برای غزه پس از جنگ با نتانیاهو تاکید کرد. 

وزارت خارجه آمریکا درباره دیدار بلینکن و نتانیاهو اعلام کرد: در این دیدار طرف آمریکایی بر اهمیت ضرورت جلوگیری از گسترش جنگ غزه به سایر مناطق خاورمیانه تاکید کرد. 

بلینکن با اشاره به شرایط بحرانی در مرز‌های شمالی سرزمین‌های اشغالی با لبنان نیز گفت: پیشنهاد صلح بایدن که اکنون بر روی میز قرار دارد می‌تواند بار دیگر آرامش را به مرز‌های شمالی بازگرداند و به عادی سازی روابط بیشتر اسراییل با کشور‌های همسایه منجر شود. 

گرچه بایدن می‌کوشد طرح صلح خود را طرح صلح مطرح شده از سوی اسراییل بخواند، اما حقیقت این است که ائتلاف راستگرای کابینه نتانیاهو به شدت درباره استقرار صلح در غزه مقاومت کرده و به دنبال ادامه نسل کشی در این باریکه است. 

بلینکن در سفر خود به خاورمیانه همچنین با مقامات مصر و قطر به منظور تسهیل روند میانجیگری میان طرفین و اقناع کردن حماس برای پذیرش توافق صلح مدنظر آمریکا دیدار و گفتگو خواهد کرد. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا