اقتصاد

تشکیل ۱۲ همت پرونده تعزیراتی در ماه گذشته

تشکیل ۱۲ همت پرونده تعزیراتی در ماه گذشته

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی برنا در بیست و دومین همایش روز ملی حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان حسین فرهید زاده رئیس سازمان حمایت با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید گفت:  من افتخار داشتم که در ۲۸ سفر استانی با رئیس جمهور باشم و حتی در سفر هم هر روز قیمت اقلام اساسی را می‌خواستند. 

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته ۴۲۳ هزار بازرسی انجام دادیم که منجر به ۱۲ همت پرونده تعزیراتی شد. 

ضمن آنکه طرح نوروزی حمایت از مصرف‌کنندگان از عید نوروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد. 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود: هفت هزار ناظر افتخاری در سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان داریم که می‌توانند به سامانه یکپارچه وزارت صمت متصل شوند.

وی با اشاره به اینکه جایزه ملی در جهت تشویق بنگاه‌های صنعتی در سال ۱۳۸۰ تصویب شد تا هر ساله اتفاق بیافتد، گفت: ۲۰۰ شرکت وارد فرایند جایزه ملی شدند که از این تعداد ۳۰ شرکت موفق به دریافت این جایزه شده‌اند. این جایزه انگیزه در تولیدکنندگان ایجاد می‌کند که با روش جدید و مباحث علمی‌تر این جایزه را برگزار می‌کنیم. 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: از شرکت‌های دانش بنیان و علمی در نظرسنجی استفاده کرده و وضعیت شرکت‌ها در کیفیت کالا و پاسخگویی به مشتریان و سایر موارد بررسی کردیم. 

فرهیدزاده گفت: هر روز در حوزه‌های مختلف با سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت جهاد کشاورزی وضعیت کیفیت کالا‌ها را بررسی می‌کنیم. 

وی ابراز امیدواری کرد: شرکت‌های برتر از لحاظ کمیت و کیفیت الگوی سایر شرکت‌ها شوند، ضمن اینکه این جایزه در سطح استان‌ها نیز برگزار می‌شود. 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به نام‌گذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: امسال نماد حمایت از حقوق مصرف‌کننده با مشارکت مردم است. 

فرهیدزاده خاطرنشان کرد: انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان نماد مشارکت مردمی است و مردم می‌توانند از طریق این انجمن مباحث را مطرح کنند

 

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا