اقتصاد

قربانیان حماس از بایننس به دلیل «کمک» به تروریست ها شکایت کردند

قربانیان حماس از بایننس به دلیل «کمک» به تروریست ها شکایت کردند

صرافی رمزارز بایننس، مدیر عامل سابق آن چانگ پنگ ژائو، همراه با دولت های ایران و سوریه، به عنوان متهم در دعوای سه خانواده معرفی شده اند. قربانیان حمله حماس در 7 اکتبر به اسرائیل.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

شاکیان، که شامل گروگان‌های سابق، اعضای خانواده آسیب‌دیدگان و اموال یک پزشک کشته شده در حین معالجه مجروحان می‌شوند، بر اساس قانون ضد تروریسم ایالات متحده به دنبال جبران خسارت هستند و ادعا می‌کنند که متهمان «کمک‌های اساسی» ارائه کرده‌اند. به تروریست ها

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین
گزیده ای از بیانیه اولیه از شکایت ارائه شده در نیویورک. منبع: Pacer

این شکایت در 31 ژانویه در دادگاه منطقه جنوبی نیویورک ثبت شد و بیان داشت: 

«متهم بایننس معاملات متعددی را پردازش کرد که با حماس و گروه‌های تروریستی فلسطینی مرتبط بین سال‌های 2017 تا اواسط سال 2023، ابزار تأمین مالی مخفیانه‌ای را ارائه کردند که بایننس عمداً آن را از قانون‌گذاران ایالات متحده پنهان کرد.

شاکیان ادعا می کنند که بایننس به سازمان های تروریستی خارجی تعیین شده، حمایت مادی از تروریست ها و حمایت مادی از سازمان های تروریستی خارجی کمک کرده است. آنها به دنبال جبران خسارت و مجازات و بازپرداخت هزینه ها هستند.

متهمان همچنین به توافق بایننس با وزارت دادگستری ایالات متحده در نوامبر اشاره کردند که شامل نقض‌های ضد پولشویی می‌شود و بیان می‌کند: 

«وزارت دادگستری ایالات متحده («DOJ») و تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده افشا کردند که برای سال Binance […] آگاهانه به بازیگران غیرقانونی، از جمله حماس و سایر گروه‌های تروریستی اجازه داد تا از قوانین ایالات متحده و محدودیت‌های نظارتی مرتبط با تأمین مالی تروریسم فرار کنند.»

Binance با پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه موافقت کرد و تحت نظارت گسترده سازمان های دولتی ایالات متحده در شهرک سازی قرار گیرند. پس از حمله 7 اکتبر به اسرائیل، صرافی ارزهای دیجیتال حساب های مرتبط با حماس را مسدود کرد ظرف چند روز به درخواست مجریان قانون اسرائیل.

موارد مرتبط: ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا تحریم‌ها علیه حماس را تشدید می‌کنند. تسهیل‌کننده‌های رمزنگاری مرتبط

درخواست‌های اقدام در مورد تأمین مالی تروریسم در کنگره ایالات متحده از هر دو حزب شنیده شد و بایننس به طور خاص در برخی از آنها نام برده شد.

Cointelegraph با Binance تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: تروریسم و ​​جنگ اسرائیل و غزه برای از بین بردن رمزارزها به سلاح تبدیل شدند

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا