فناوری

زاکربرگ با سورپرایز سود سهام سرمایه گذاران متا را متحیر می کند – سود سهام ~ 15%

زاکربرگ با سورپرایز سود سهام سرمایه گذاران متا را متحیر می کند – سود سهام ~ 15%

این توصیه سرمایه گذاری نیست. نویسنده در هیچ یک از سهام ذکر شده هیچ سمتی ندارد. Wccftech.com یک خط مشی اخلاقی و افشای اطلاعات دارد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

کسانی که سهام متا مادر فیس‌بوک را دنبال می‌کنند، امروز با شگفتی خوبی مواجه شدند، زیرا سهام شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی پس از درآمد سه ماهه چهارم و یک روز پس از آن که سنای ایالات متحده، مدیرعامل آن مارک زاکربرگ را به دلیل “خون در دستانش” کباب کرد، 14 درصد افزایش یافت. از مطالب غیرقانونی در پلتفرم رسانه اجتماعی شرکتش. افزایش قیمت سهم باعث شد که سرمایه‌گذاران متا پس از اعلام اولین سود سهام خود در تاریخ، به شرکت پاداش دهند، حتی در شرایطی که هزینه‌های تبلیغات جهانی در یک محیط سخت اقتصادی کلان کاهش یافته است. نتایج سه ماهه چهارم متا شاهد رشد قابل توجه 25 درصدی درآمد بود که با افزایش سود 201 درصدی به همان اندازه همراه بود، و اعلام تقسیم سود بدون هیچ گونه افشاگری در مطبوعات در مورد آن قبل از انتشار درآمد امروز منتشر شد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

مارک زاکربرگ پس از دوبرابر شدن سود متا در سه ماهه چهارم 2023، به سرمایه‌گذاران با سود خالص پاداش می‌دهد

در طول فصل چهارم درآمد متا، زاکربرگ، مانند ساندار پیچای، رئیس Alphabet، اظهارات خود را با تمرکز بر هوش مصنوعی رهبری کرد. مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون، متا نیز یک بازیگر اصلی در هوش مصنوعی است، و این شرکت ماه گذشته پس از اینکه زاکربرگ به اشتراک گذاشت که شرکتش صدها هزار پردازنده گرافیکی NVIDIA را در سال جاری برای مدل‌های هوش مصنوعی خود می‌خرد، موج‌های خبری ایجاد کرد.

قبل از اظهار نظر او، متا 50 سنت سود سهام برای سهام کلاس A و کلاس B خود اعلام کرده بود. از آنجایی که اگر این یک غافلگیری کافی نبود، انتشار درآمد شرکت اضافه کرد که سود سهام در حرکت رو به جلو به صورت سه ماهه پرداخت می شود. این امر باعث شد وال استریت مجدداً سهام متا را کالیبره کند و در طول معاملات پس از فروش، مدیریت آن با افزایش قیمت 14 درصدی خوب پاداش دریافت کرد.

بر اساس آخرین قیمت بسته شدن ساعات معمول متا به مبلغ 394.78 دلار، سود 50 سنت سود سهام 50 نقطه پایه (0.50%) به آن وام می دهد که در مقایسه با برخی شرکت های دیگر بسیار متوسط ​​است. نسبت پرداخت سهام 13.4 درصد به صورت سالانه است.

Meta Platforms Q4 2023 revenue breakdown
meta-q4-2023-2

صحبت از رشد، زاکربرگ به اشتراک گذاشت که هدف متا ساخت محبوب ترین و پیشرفته ترین A.I خواهد بود. محصولات و خدمات. انگیزه پشت این کار، تکثیر A.I است. موارد استفاده گسترده ای که به سازندگان، کسب و کارها و توسعه دهندگان امکان دسترسی به A.I را می دهد. مدل هایی برای رفع نیازهای آنها رئیس فیس بوک همچنین اعتراف کرد که “لاغرتر بودن” به متا کمک می کند تا روی همگام شدن با همتایان خود در A.I تمرکز کند. نژاد.

در مورد اعلام غافلگیرکننده سود سهام شرکت، سوزان لی، مدیر ارشد مالی متا در طی سه ماهه چهارم سال 2023 شرکت پاسخ داد:

بازگرداندن سرمایه به سهامداران یک اولویت مهم برای ما باقی مانده است. و ما معتقدیم که معرفی سود سهام واقعاً به عنوان یک تعریف خوب برای برنامه خرید مجدد سهام موجود است. سود تقسیمی مقدار ما را تغییر نمی دهد، یا نحوه تعیین مقدار کل سرمایه ای که برگردانده ایم را تغییر نمی دهد. و ما انتظار داریم که بازخرید سهام راه اصلی بازگرداندن سرمایه به سهامداران باشد. اما، معرفی سود به ما یک برنامه بازگشت سرمایه متعادل تر و انعطاف بیشتری در نحوه بازگشت سرمایه در آینده به ما می دهد.

زاکربرگ همچنین اعتراف کرد که متا در واقع کلاسترهای GPU خود را برای Reels “زیاد ساخته” کرده است، و به عنوان بخشی از فرآیند ایجاد ظرفیت، متوجه شد که متا باید ظرفیت کافی برای پشتیبانی از Reels و “سرویس هوش مصنوعی با اندازه Reels” ایجاد کند تا متا در آینده با کمبود ظرفیت مواجه نخواهد شد. زاکربرگ گفت آموزش و بهره برداری از مدل های آینده “محاسبات فشرده تر” خواهد بود، اما انتظارات برای اندازه و ظرفیت آنها هنوز نامشخص است.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا