اقتصاد

قانونگذاران ایالات متحده SEC را در مورد مقررات دارایی های کریپتو به چالش می کشند

قانونگذاران ایالات متحده SEC را در مورد مقررات دارایی های کریپتو به چالش می کشند

اعضای کنگره به دنبال حذف بولتن حسابداری کارکنان 121 (SAB 121) از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هستند. این بولتن بانک‌هایی را که مایل به نگهداری دارایی‌های ارز دیجیتال مشتریان خود هستند، محدود می‌کند و از آنها می‌خواهد دارایی‌های سرمایه‌گذاران خود را در ترازنامه نگه دارند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

ایالات متحده نمایندگان کنگره مایک فلود (R-NE)، وایلی نیکل (D-NC)، و سناتور سینتیا لومیس (R-WY) قطعنامه ای تحت قانون بررسی کنگره (CRA) برای لغو SAB 121 SEC در فوریه ارائه کرد. . 1، 2023،  که رسماً قانون حسابداری را تأیید نمی کند و به این نتیجه می رسد که هیچ نیروی قانونی ندارد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

SAB 121 بیان می‌کند که دارایی‌های رمزنگاری شده مشتریان بانک باید در ترازنامه بانک نگهداری شود، که ارزش دارایی‌ها را منعکس می‌کند و نیاز به حفظ سرمایه در برابر آنها دارد. قانونگذاران ایالات متحده استدلال کرد که تمایل بانک‌های تحت نظارت را برای عمل به عنوان نگهبان ارزهای دیجیتال به خطر می‌اندازد و با دارایی‌های کریپتو متفاوت از سایر دارایی‌ها رفتار می‌کند.

در نوامبر 2023، چند تن از اعضای کنگره ایالات متحده یادداشتی را ارائه کردند که در آن از مقامات مالی کلیدی، از جمله رئیس هیئت مدیره کمیسیون فدرال بیمه سپرده، برای ارائه راهنمایی یا اقدامی برای روشن کردن این موضوع که SEC SAB 121 قابل اجرا نیست به دنبال یافته های اداره حسابرسی دولت (GAO).

مرتبط: قانونگذاران ایالات متحده قانون پیشنهادی CFPB را با اشاره به تأثیر بالقوه بر رمزارزها عقب می اندازند

GAO به این نتیجه رسید که بررسی کنگره SAB 121 SEC تضمین شده است، پس از نامه ای از سناتور سینتیا لومیس به بازرس کل ایالات متحده در آگوست 2022. این بررسی بر تعیین اینکه آیا بولتن با معیارهای طبقه بندی به عنوان یک قاعده تحت قانون بررسی کنگره مطابقت دارد یا خیر.

سناتور لومیس نگرانی های قابل توجهی را در مورد نحوه عملکرد SEC ابراز کرد. بولتن SAB 121 ممکن است بر حمایت از مصرف کننده تأثیر بگذارد و مانع از محافظت ایمن از دارایی های مالی آمریکایی ها توسط مؤسسات مالی با نظارت خوب شود. او گفت:

“SAB 121 پیامدهای گسترده ای دارد، و SEC باید قبل از اجرای این دستورالعمل الزام آور قانونی، بازخورد آن را از تنظیم کننده های بانکی فدرال و مردم دریافت می کرد.”

در فلود، نماینده کنگره، با حمایت از بیانیه سناتور لومیس، از SEC به دلیل صدور SAB 121 بدون مشورت با تنظیم‌کننده‌های احتیاطی یا طی کردن فرآیند اعلان و اظهار نظر مورد نیاز برای چنین مواردی انتقاد کرد. او تاکید کرد که کنگره باید به عنوان یک کنترل در مواجهه با بیش از حد توسط یک تنظیم کننده عمل کند.

مجله: ترس و تردید قانونگذاران باعث ایجاد مقررات پیشنهادی رمزنگاری در ایالات متحده می شود

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا