اقتصاد

پلیس بریتانیا ممکن است «برای رسیدگی به جرایم رمزنگاری مجهز نباشد» – قربانی کلاهبرداری

پلیس بریتانیا ممکن است «برای رسیدگی به جرایم رمزنگاری مجهز نباشد» – قربانی کلاهبرداری

اداره اطلاعات کلاهبرداری ملی بریتانیا (NFIB) ممکن است “برای رسیدگی به جرایم رمزنگاری شده مجهز نباشد” به گفته یکی از ساکنان که قربانی کلاهبرداری رمزارز شده است، علیه ساکنان بریتانیا.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

قربانی، مارتین – یک تبعه بریتانیایی که با کوین تلگراف به شرط احراز هویت کامل صحبت کرد – ادعا می کند که تقریباً 46000 دلار رمزنگاری را به یک کلاهبردار از دست داده است که به عنوان کارمند لجر ظاهر شده است. با این حال، پس از اینکه او به NFIB در مورد کلاهبرداری هشدار داد، ادعا می شود که آژانس اقدامات مناسبی برای بازیابی وجوه دزدیده شده او انجام نداده است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

همانطور که مارتین گفته است، کلاهبردار در 28 سپتامبر 2023 با او تماس تلفنی برقرار کرد و ادعا کرد که نماینده لجر است. نماینده جعلی او را متقاعد کرد که یک هکر سعی کرده است از عبارت بازیابی او برای سرقت رمزنگاری او استفاده کند. به مارتین گفته شد که اگر اقدامات خاصی انجام دهد، دستگاه لجر او به “سطح امنیتی 3” ارتقا می یابد. اما در واقعیت، این مراحل شامل برش و چسباندن آدرس‌های رمزنگاری کلاهبردار (که از طریق متن ارسال می‌شد) و تأیید تراکنش‌ها برای ارسال رمزنگاری وی به کلاهبردار بود.

این کلاهبردار 0.93 بیت‌کوین را سرقت کرد (BTC) (به ارزش تقریبی 40000 دلار در زمان انتشار) و 4000 RNDR (6080 دلار) از طریق این فرآیند.

ETH) مبادله شد. به Roobet منتقل شد.

برای مسدود کردن این وجوه و جلوگیری از نقد شدن آنها، مارتین فقط نیاز به جلب همکاری Roobet داشت. با این حال، هنگام تماس با Roobet، به او گفته شد که نمی‌تواند وجوه را مسدود کند، مگر اینکه درخواست رسمی از سازمان مجری قانون محلی‌اش دریافت کند.

روز پس از سرقت وجوهش، مارتین گزارشی را از طریق اداره اجرای قانون ارائه کرد. ابزار گزارش دهی اقدام کلاهبرداری شهر لندن تا بتوان آن را به NFIB ارسال کرد. با این حال، به گفته او، آژانس تا 17 اکتبر 2023، نزدیک به یک ماه پس از ارائه گزارش تقلب او، پاسخی نداد. وقتی سرانجام به او پاسخ داد، به سادگی به او گفت که “ممکن نیست یک خط تحقیقی را که یک سازمان مجری قانون در بریتانیا بتواند دنبال کند، شناسایی کند.”

ایمیل اداره اطلاعات ملی کلاهبرداری انگلستان به قربانی کلاهبرداری. منبع: مارتین

مارتین همچنین با بایننس تماس گرفت، جایی که یکی از نمایندگان به او گفت که به نظر می رسد مهاجم در حال شستشوی برخی از وجوه است. از طریق مبادله آن با این حال، زمانی که بایننس با آن تماس گرفت، وجوه از قبل خارج شده بود. این نماینده اظهار داشت که بایننس “آماده همکاری” با مجریان قانون است.

پس از اینکه مارتین نتوانست به تنهایی وجوه را مسدود کند، 1000 دلار از جیب خود به پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین AML Bot پرداخت تا یک اقدام را انجام دهد. تحلیل و بررسی. او امیدوار بود که گزارشی از سکو بتواند پلیس او را جدی بگیرد. در 2 نوامبر 2023، AML Bot گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه، بله، در واقع، وجوه دزدیده شده به Roobet ارسال شده است.

سپس مارتین گزارش خود را با سرویس گزارش دهی اقدام کلاهبرداری شهر لندن به روز کرد. با این حال، او ادعا می‌کند که شهر هنوز به به‌روزرسانی 3 نوامبر 2023 او تا 30 ژانویه پاسخی نداده است.

مارتین چندین سند پشتیبان برای تأیید داستان خود، از جمله آنچه به نظر می‌رسد اولیه است، در اختیار Cointelegraph قرار داده است. شکایت، ایمیلی از NFIB، ایمیل‌های Roobet، رونوشت‌های مکالمات تلفنی با کلاهبرداران، و سایر شواهد.

ایمیل Roobet مبنی بر اینکه وجوه نمی تواند بدون درخواست اجرای قانون منجمد شود. منبع: مارتین

به گفته مارتین، او ممکن است تنها قربانی کلاهبرداری رمزنگاری نباشد که با این مشکل مواجه شده است. او به این واقعیت اشاره کرد که فرم گزارش ارائه شده توسط Action Fraud حاوی فضایی برای آدرس‌های رمزنگاری یا هش تراکنش‌ها نیست و حتی گزارش این جرایم را دشوار می‌کند. او در شکایت خود با وارد کردن آدرس ها در فضاهایی که برای توصیف مظنون در نظر گرفته شده بود، بر این مشکل غلبه کرد.

مارتین تنها ساکن بریتانیا نیست که از فقدان پلیس تقلب شکایت می کند. گزارش آوریل 2019 اظهار کرد که نیروهای پلیس بریتانیا در حال ارائه پلیس “ناسازگار” در مورد ادعاهای کلاهبرداری هستند. گزارش دیگری ادعا کرد که پرونده های کلاهبرداری تنها 2٪ از بودجه پلیس را دریافت می کنند، حتی اگر 40٪ از کل جرایم را تشکیل می دهند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با NFIB تماس گرفت. اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

مرتبط: ابزار Metaverse ممکن است تجزیه و تحلیل صحنه جرم و اجرای قانون را بهبود بخشد

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا