اقتصاد

بریتانیا در بحبوحه رویکرد ایمنی بیش از فرصت، رقابت هوش مصنوعی را از دست می دهد

بریتانیا در بحبوحه رویکرد ایمنی بیش از فرصت، رقابت هوش مصنوعی را از دست می دهد

کمیته ارتباطات و دیجیتال مجلس اعیان در پارلمان بریتانیا هشدار داده است که رویکرد بریتانیا به هوش مصنوعی روی ایمنی هوش مصنوعی و تهدیداتی که این فناوری می‌تواند ایجاد کند به جای مزایای آن، بسیار محدود شده است، که خطر از دست دادن فرصت‌هایی را که ارائه می‌دهد به همراه دارد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

در یک گزارش در مورد هوش مصنوعی (AI) و زبان بزرگ مدل‌ها (LLM)، که ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تامین می‌کنند، کمیته گفت که این فناوری تغییراتی را ایجاد می‌کند که دوران را با اختراع اینترنت مقایسه می‌کند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

با این حال، کمیته هشدار داد که بریتانیا باید به رویکرد خود را مجدداً متعادل کرده و فرصت‌های هوش مصنوعی را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، بریتانیا نفوذ بین‌المللی خود را از دست خواهد داد و از نظر استراتژیک به شرکت‌های فناوری خارج از کشور برای فناوری‌ای که انتظار می‌رود نقش حیاتی در زندگی روزمره در سال‌های آینده ایفا کند، وابسته می‌شود.

در نوامبر 2023، بریتانیا اولین اجلاس ایمنی هوش مصنوعی را در پارک بلچلی برگزار کرد. این اجلاس بر روی خطرات مداوم هوش مصنوعی، از جمله پتانسیل آن به عنوان یک تهدید وجودی، نقش در حملات سایبری پیشرفته و حساسیت به سوء استفاده در توسعه سلاح های بیولوژیکی یا شیمیایی توسط بازیگران مخرب تمرکز کرد.

گزارش کمیته خواستار حمایت بیشتر از این بود. استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی، تقویت زیرساخت‌های محاسباتی، کار بیشتر برای بهبود مهارت‌های دیجیتال و کاوش بیشتر در پتانسیل یک LLM مستقل در بریتانیا.

مرتبط: فولکس واگن شرکت هوش مصنوعی جدیدی را راه اندازی کرد. برای ساخت نمونه اولیه فناوری خودرو

در حالی که رقابت قابل توجه بین توسعه دهندگان مدل های باز و بسته در بخش هوش مصنوعی را برجسته می کند، هر کدام برای یک چارچوب نظارتی تلاش می کنند که به نفع خود باشد. کمیته توصیه کرد که دولت باید رقابت در بازار را به عنوان یک هدف کلیدی سیاست هوش مصنوعی برای جلوگیری از نفوذ ناروا توسط هر طرف در اولویت قرار دهد.

علاوه بر این، سند کمیته حمایت از حق نسخه‌برداری را توصیه می‌کند، حتی اگر به قوانین جدید نیاز داشته باشد. دولت باید به صاحبان محتوا اجازه دهد تا استفاده مناسب از داده‌هایشان را تأیید کنند و در مجموعه‌های داده آموزشی با کیفیت بالاhref=”https://cointelegraph.com/news/5-free-dataset-sources”>سرمایه‌گذاری کنند. برای تشویق شرکت‌های فناوری به استفاده از مواد دارای مجوز.

این سند نیاز به حمایت دولت بریتانیا از نظارت نظارتی مؤثر را بیان می‌کند. این سازمان می‌گوید که اولویت فوری باید توسعه استانداردهای معتبر و روش‌های حسابرسی رایج با سرعتی باشد که نوآوری مسئولانه را تضمین کند، از پذیرش کسب‌وکار حمایت کند و نظارت نظارتی معنادار را امکان‌پذیر کند.

مجله: انتخاب رمزهای رمزنگاری + AI، AGI “مدت زیادی طول خواهد کشید”، Galaxy AI تا 100 میلیون تلفن: AI Eye

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا