ورزش

آبروی بدنسازی ایران را در مجامع جهانی خدشه‌دار کردند

آبروی بدنسازی ایران را در مجامع جهانی خدشه‌دار کردند

رییس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی، ضعف مدیریت در فدراسیون بدنسازی و تمرکز بر درآمدزایی به جای آموزش به ورزشکاران را مهمترین عامل دوپینگ‌های گسترده در این رشته دانست.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

محرم عبدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با انتقاد از ضعف مدیریت در فدراسیون بدنسازی، اظهار کرد: متاسفانه ضعف جدی در مدیریت فدراسیون بدنسازی باعث شده طی سال‌های اخیر شاهد اتفاقات تلخ در رشته بدنسازی باشیم که آخرین مرتبه آن نیز اعلام مثبت شدن دوپینگ ۵ ورزشکار ملی‌پوش ایران در رقابت‌های جهانی اسپانیا بود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

رییس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون بدنسازی گفت: فدراسیون جهانی بدنسازی غیر المپیکی است و چند سال پیش به دلیل رعایت نکردن قوانین مربوط به مبارزه با دوپینگ از زیرمجموعه وادا خارج شد. این که فدراسیون جهانی دم از مبارزه با دوپینگ می‌زند و فدراسیون ما نیز به آن استناد می‌کند خیلی خنده‌دار است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر فدراسیون بدنسازی ایران واقعا در عمل چه کاری انجام داده که ورزشکار ما با آگاهی کامل از قوانین پا به مسابقات بین المللی بگذارد تا چنین فجایعی رقم نخورد و آبروی بدنسازی و ورزش ایران در مجامع جهانی نرود؟ این که ورزشکاران ما با کمترین حمایت و با صرف هزینه‌های زیاد بدن‌های خود را آماده کنند و بعضا به دلیل ناآگاهی از داروهای ممنوعه در دام دوپینگ اسیر شوند، به بی‌توجهی در زمینه آگاهی بخشی به ورزشکاران اعزامی ایران بازمی‌گردد. فدراسیون به جای تمرکز بر مباحث آموزشی برای ورزشکاران و مربیان، به دنبال درآمدزایی به اشکال مختلف بوده است.

عبدی‌پور درباره انواع و اقسام حواشی در اعزام‌های  مسابقات بدنسازی طی سال‌های اخیر، گفت: مهمترین عامل این ناهنجاری‌ها در بدنسازی ایران، فدراسیون بدنسازی و ضعف مدیریت آن است. چه کار عملی برای مبارزه با دوپینگ انجام داده اند؟ اگر کار موثری صورت می‌گرفت شاهد این اتفاقات تلخ نبودیم.

قهرمان ورزش‌های قدرتی ایران، در پایان، خاطرنشان کرد: ورزشکاری که از جمهوری اسلامی به مسابقات بین‌المللی می‌رود، نماینده و سفیر این کشور است و فدراسیون باید با وسواس زیاد آن‌ها را از جهات مختلف آگاه کند تا شاهد دوپینگ و حواشی مختلف دیگر که طی سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم، نباشیم. بی‌توجهی به بحث آموزش و نظارت در بدنسازی موجب خدشه دار شدن آبروی جامعه بزرگ بدنسازی و ورزش ایران شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا