فناوری

دولت ایالات متحده دسترسی یک شرکت چینی به پردازنده‌های گرافیکی A100 AI NVIDIA را به دلیل نگرانی از انتقال فناوری مسدود می‌کند.

دولت ایالات متحده دسترسی یک شرکت چینی به پردازنده‌های گرافیکی A100 AI NVIDIA را به دلیل نگرانی از انتقال فناوری مسدود می‌کند.

دولت ایالات متحده گزارش شده است فروش پردازنده گرافیکی A100 AI NVIDIA را به یک شرکت چینی متوقف کرد و به این واقعیت اشاره کرد که ممکن است شاهد ادامه محدودیت‌های «سخت‌تر» باشیم.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

ایالات متحده وزارت بازرگانی دسترسی A100 NVIDIA به یک شرکت را مسدود می کند و به تحریم های شدیدتر در آینده اشاره می کند

برای کسانی که نمی‌دانند، ایالات متحده قبلی اجرا کرده بود گام هایی برای جلوگیری از رشد هوش مصنوعی در چین با قطع عرضه یکی از اجزای ضروری، شتاب دهنده های هوش مصنوعی. چین از دسترسی به H800s و A800s NVIDIA که قبلاً انواع کاهش‌یافته که قبلا توسط این شرکت توسعه داده شده بود. با قطع شدن پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته H100 AI تیم گرین، بازارهای چین در حالت ناامیدی قرار گرفتند که اختلالاتی را هم در کمپ NVIDIA و هم در مشتریان منطقه‌ای آن ایجاد کرد. با این حال، اکنون گزارش شده است که ایالات متحده دسترسی به یک تراشه هوش مصنوعی «حیاتی» دیگر، A100 را مسدود کرده است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که مقامات ایالات متحده در فروش 24 پردازنده گرافیکی A100 AI NVIDIA به یک شرکت خودروسازی چینی به نام TuSimple مداخله کرده اند و ادعا می کنند که این احتمال وجود دارد که تراشه های هوش مصنوعی در چین به دست آیند. TuSimple فاش کرده است که این تراشه ها برای یک شرکت تابعه در استرالیا در نظر گرفته شده است، اما پس از بررسی توسط وزارت بازرگانی ایالات متحده و سایر مقامات، خطر “انتقال فناوری” وجود داشت که در نهایت با یک مداخله از آن جلوگیری شد. ایالات متحده قبلاً به TuSimple اطلاع داده است که معاملات خود را از چین برای فعالیت در ایالات متحده جدا کند، اما اوضاع در نهایت داغ شد، به همین دلیل است که این شرکت تصمیم گرفته است که از NASDAQ نیز خارج شود.

در حالی که شواهدی از کنسرت برای حمایت از ادعای “چین” وجود ندارد، منابع WSJ فاش می‌کنند که مدیر عامل شرکت چنگ لو می‌خواست A100s با هدایت آنها به دفاتر استرالیا به چین منتقل شود، زیرا استرالیا چنین نیست. در فهرست کشورهای «ممنوع» برای فروش تراشه هوش مصنوعی قرار دارد. اگر این درست باشد، حرکت دولت ایالات متحده از آنجایی که مقامات به ویژه در این زمینه فعال هستند، آشکار بود و همانطور که مقامات آمریکایی چندین بار ادعا کردند، ظهور هوش مصنوعی تهدیدی برای “امنیت ملی” است.

آیا این بدان معناست که A100s در لیست ممنوعه قرار می گیرند؟ خب، این هنوز قطعی نیست، اما وزارت بازرگانی ایالات متحده می‌تواند در اینجا کاری غیرمنتظره انجام دهد، بسته به اینکه بازار چگونه در حال پیشرفت است.

منبع خبر: دیوار استریت ژورنال

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا