ورزش

سرنوشت مدال «سارا» و «ملیکا» در بازی‌های هانگژو/ یک برنز ایران پس گرفته می‌شود

سرنوشت مدال «سارا» و «ملیکا» در بازی‌های هانگژو/ یک برنز ایران پس گرفته می‌شود

مدال برنز «سارا عبدالملکی» در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو پس گرفته می‌شود اما مدال برنز «ملیکا امیدوند» در بازی‌های آسیایی هانگژو به قوت خود باقی خواهد ماند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

به گزارش ایسنا، ‌نمونه دوپینگ  «سارا عبدالملکی»، ورزشکار رشته پاراکانو، و «ملیکا امیدوند» مثبت اعلام شد و هر یک از این ورزشکاران به مدت سه سال از تمامی فعالیت‌های ورزشی محروم شدند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

نکته بسیار مهم در مورد این دو ورزشکار این است که مدال برنز «سارا عبدالملکی»، ورزشکار رشته پاراکانو، در بازی‌های پاراآسیایی پس گرفته می‌شود؛ چرا که نمونه دوپینگ اخذشده از او مربوط به قبل از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی بوده است. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران‌نادو) از این ورزشکار قبل از اعزام به هانگژو (اوایل مهرماه) نمونه‌گیری کرد اما جواب نمونه او بعد از بازی‌ها مشخص شده است. بنابراین مدال برنز این ورزشکار در نهایت پس گرفته خواهد شد.

در مورد «ملیکا امیدوند» اما اینگونه نیست و مثبت‌شدن نمونه دوپینگ تاثیری در مدال برنز گرفته‌شده او در بازی‌های آسیایی هانگژو ندارد؛ چرا که نمونه‌گیری از سوی ایران‌نادو از این ورزشکار پس از بازی‌های آسیایی (اواسط آبان‌ماه) یعنی قبل از اعزام به مسابقات جهانی ترکمنستان و در اردوی تیم‌ ملی کوراش بوده است.

بیشتر بخوانید:

انتهای پیام

منبع:ایسنا

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا