فناوری

SK hynix تولید انبوه HBM4 را تا سال 2026 اعلام کرد که برای پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی نسل بعدی آماده شده است.

SK hynix تولید انبوه HBM4 را تا سال 2026 اعلام کرد که برای پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی نسل بعدی آماده شده است.

SK hynix تولید انبوه حافظه نسل بعدی HBM4 را اعلام کرده است که انتظار می رود تا سال 2026 آغاز شود.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

SK hynix در مسابقه HBM4 به امثال سامسونگ و میکرون می‌پیوندد و یک جدول زمانی تولید انبوه مشابه را هدف قرار می‌دهد

تا کنون، میکرون & Samsung محصولات حافظه HBM4 نسل بعدی خود را با تأیید توسعه فهرست می کند. این دو شرکت بازه زمانی عرضه را در حدود 2025-2026 مشخص کرده اند و به نظر می رسد که SK hynix نیز به بازی ملحق شده است. با افزایش سریع پذیرش هوش مصنوعی در بازارها، تقاضا برای افزایش قدرت محاسباتی با حرکت به سوی آینده وجود دارد، و مهم است که توجه داشته باشیم که HBM نقش حیاتی در نحوه قرارگیری محاسبات هوش مصنوعی در بازار ایفا کرده است. امروزه از آنجایی که یک جزء حیاتی در ساخت شتاب دهنده های هوش مصنوعی است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

در خلال سخنرانی اصلی در SEMICON Korea 2024، معاون SK hynix، کیم چون هوان، قصد این شرکت را برای آغاز تولید انبوه HBM4 تا سال 2026 فاش کرد و ادعا کرد که باعث رشد چشمگیر در بازارهای هوش مصنوعی خواهد شد. او معتقد است که جدای از انتقال نسل بعدی، مهم است که بدانیم صنعت HBM با تقاضای بسیار زیادی مواجه است. از این رو، ایجاد راه حلی که هم عرضه یکپارچه داشته باشد و هم نوآورانه باشد، بسیار مهمتر است. کیم بر این باور است که انتظار می‌رود بازار HBM تا سال 2025 تا 40 درصد رشد کند و خود را زودهنگام کرده است تا از آن بیشترین سرمایه را ببرد.

منبع تصویر: Trendforce

از نظر آنچه که باید از HBM4 انتظار داشت، یک نقشه راه به اشتراک گذاشته شده توسط Trendforce انتظار دارد که اولین نمونه های HBM4 دارای حداکثر ظرفیت 36 گیگابایت در هر پشته و مشخصات کامل باشند. انتظار می رود در بازه زمانی H2 2024-2025 توسط JEDEC منتشر شود. اولین نمونه گیری و در دسترس بودن مشتری در سال 2026 انتظار می رود، بنابراین هنوز زمان زیادی تا راه حل های جدید هوش مصنوعی حافظه با پهنای باند بالا وجود دارد. مشخص نیست که چه نوع محصولات هوش مصنوعی فرآیند جدید را به کار خواهند گرفت. بنابراین، فعلاً نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم.

با ورود SK hynix به رینگ ، به نظر می رسد که بازارهای HBM کاملاً رقابتی تر خواهند شد و دیدن اینکه کدام شرکت تاج و تخت را به دست می گیرد جالب خواهد بود.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا