سریال و انمیشن

آموزش نوشتن بیوگرافی اینستاگرام + نمونه های جذاب

آموزش نوشتن بیوگرافی اینستاگرام + نمونه های جذاب

نوشتن یک بیوگرافی قابل قبول به خلاقیت زیادی نیاز دارد. این بخش اولین قسمتی است که بازدیدکنندگان پروفایل شما مشاهده می‌کنند و نباید از آن ساده بگذرید. در این مطلب با آموزش نوشتن بیو اینستاگرام، به نکات کلیدی که باید هنگام نوشتن این بخش درنظر داشته باشید، می‌پردازیم.

در بیوگرافی اینستا چی بنویسیم؟ این شاید یکی از اولین سوالاتی باشد که کاربران اولین بار هنگام کار با این شبکه اجتماعی دارند. بیو اینستاگرام اولین چیزی است که یک کابر در هنگام مشاهده پروفایل اینستاگرام شما می‌بیند. گاهی اوقات کاربران ممکن است ابتدا عکس‌های شما را ببینند، اما بیو اینستاگرام شما همان چیزی است که کاربر در هنگامی که تصمیم می‌گیرد شما را دنبال کند یا خیر، به آن توجه خواهد کرد. اما این قسمت محدودیت کاراکتر دارد و نمی‌توانید هرچه دلتان خواست بنویسید. باید در عین سادگی، یک بیو کوتاه و جذاب داشته باشید تا توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام

برای جذب بازدیدکنندگان به پروفایل خود باید از بیوهای جذاب و خاص استفاده کنید. اما اینکار به این راحتی‌ها هم نیست. بخش بیو اینستاگرام کاراکترهای محدودی دارد و نمی‌توانید متن‌های خیلی طولانی در آنجا بنویسید. این قسمت باید کوتاه و ساده باشد و در عین سادگی بیشترین اطلاعات را نیز به مخاطب انتقال دهد. به همین دلیل در این مطلب آموزش نوشتن بیو اینستاگرام به نکات مهمی که باید برای نوشتن بیو رعایت کنید پرداخته‌ایم.

ویژگی‌های یک بیوگرافی جذاب در اینستاگرام عبارتند از:

  • بیو باید طوری نوشته شود که دنبال‌کننده به راحتی و سادگی بتواند با شما ارتباط برقرار کند.
  • اطلاعات مهم و ضروری درباره نام تجاری و نقاط فروش منحصربه‌فرد خود را حتما در بیو ذکر کنید.
  • بیو شما نشان‌دهنده شخص شما، شخصیت و نام تجاریتان است؛ بنابراین باید با سبک و عملکرد شما در سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مطابقت داشته باشد. برای نمونه نباید بیو اینستاگرام خود را طوری بنویسید که مخاطب را گیج کند. بیو باید واضح و ساده باشد تا افراد را به خواندن آن ترغیب کند.
  • یک پلتفرم جذاب برای اشتراک‌گذاری اطلاعات ارزشمند باشید و فعالیت‌هایی داشته باشید که مخاطب هدف بتواند با شما همراه شود. برای نمونه مشارکت در رویدادی که قرار است در فروشگاه رقم بخورد، آزمایش نام تجاری و یا کلیک بر روی پیوند فروشگاه اینترنتی شما.
همچنین بخوانید :

به طور کلی سعی کنید در نوشتن بیوگرافی اینستاگرام خود از کلمات و عبارات ساده اما جذاب استفاده کنید تا مخاطب را به خواندن آن ترغیب کنید. اگر در بیو خود از عبارات و جملات طولانی و خسته کننده استفاده کنید، قطعا مخاطب جذب بیو شما نمی‌شود و صفحه شما را نیز دنبال نخواهد کرد. پس در نوشتن بیو اینستاگرام خود بسیار دقت کنید.

۱. مخاطبان خود را بشناسید

کاربران شما چه کسانی هستند؟ آیا می‌دانید در کجا زندگی می‌کنند؟ چند سال سن دارند؟ میزان درآمد آن‌ها چقدر است؟ چه نوع مشاغلی دارند و تفریحات آن‌ها در زمان اوقات فراغتشان چیست؟ اگر بدانید مخاطبان شما چه کسانی هستند، آنگاه بهتر می‌توانید یک بیو جذاب برای اینستاگرام خود بنویسید. بنابراین، از این طریق، می‌توانید صفحه خود را برای مخاطبانی که می‌خواهید اجناس خود را به آن‌ها بفروشید، جذاب و گیراتر سازید.

نمونه بیو اینستاگرام

به نوع زبان و نمادهایی که می‌خواهید در بیو خود استفاده کنید نیز فکر کنید. آیا مخاطب، لحن و منابع شما را متوجه خواهد شد؟ زبانی که از آن استفاده می‌کنید باید متناسب با کاربرانتان باشد. پیش از نوشتن هرچیز، همیشه به این فکر کنید که چه کسانی این نوشته را خواهند خواند، آیا لحن و سبک نوشتن شما برای آن مخاطب مناسب است؟ مثلا اگر مخاطبان شما با زبان انگلیسی آشنایی زیادی ندارند، استفاده از یک بیو به این زبان بیشتر سبب سردرگمی آن‌ها شده و مانع از این می‌شود که با صفحه شما ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید :

سعی کنید کلماتی بنویسید که به بهترین شکل ممکن بتوانند نام تجاری شما را توصیف کنند. برای نمونه می‌توانید از کلماتی چون «قابل اعتماد»، «خانواده محور»، «اخلاقی» و … استفاده کنید. نیازی نیست بیو خود را به صورت رسمی بنویسید. اینستاگرام یک برنامه رسمی نیست؛ بنابراین سعی کنید رویکردی دوستانه‌تر و صمیمی‌تری را برای نوشتن بهترین بیوگرافی ها برای اینستاگرام خود در پیش بگیرید.

۲. بیو اینستاگرام خود را تنظیم کنید

نوشتن بیو اینستاگرام

پیش از هر چیز، موقع نوشتن بهترین متن برای بیوگرافی اینستاگرام، ابتدا نام خود را اضافه کنید. اگر بیوگرافی اینستاگرام شما درباره خودتان است، آنگاه فقط باید نام خود را بنویسید؛ اما اگر بیو اینستاگرام شما درباره نام تجاریتان است؛ پس باید نام کسب و کار یا حوزه فعالیت خود را در آنجا بنویسید. به این ترتیب کاربران می‌توانند شما را پیدا کنند، بنابراین سعی کنید از املا یا حروف اختصاری بی‌معنی و مفهوم استفاده نکنید.

همچنین بخوانید :

استفاده از قوانین سئو برای نوشتن بیو جذاب اینستا

شما همچنین می‌توانید از قوانین سئو (SEO) نیز در بخش نام کاربری بیو اینستاگرام خود استفاده کنید تا فرصتی را برای رتبه‌‌بندی در نتایج جستجو بدست آورید. برای نمونه، به جای آنکه فقط به نوشتن نام خود و یا نام تجاریتان در قسمت بیو اکتفا کنید، می‌توانید در آن قسمت از کلمات مرتبط نیز استفاده کنید. به این ترتیب، اگر افراد در گوگل یا موتورهای جستجو دیگر، کلمات مرتبط شما را برای حساب‌های اینستاگرام جستجو کنند، مشخصات حساب کاربری شما به احتمال زیاد در فهرست نتایج یافت شده از جستجو آن‌ها قرار خواهد داشت.

همچنین بخوانید :

۳. علایق خود را در بیو اینستاگرام بنویسید

شما می‌توانید در عرض چند ثانیه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. برای نوشتن چهره مشهور در اینستاگرام ، سعی کنید این کار را هم از طریق نام تجاری خود و هم از طریق علایق و سلایق‌تان انجام دهید.

همچنین بخوانید :

این نکات در نمونه هایی از بیو اینستاگرام دیده می‌شود. به عنوان مثال، جف بیزوس، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک آمازون در بیو اینستاگرام خود از عباراتی چون Amazon ،Blue Origin و Washington Post استفاده کرده است؛ اما در زیر این کلمات نیز پیوند انجام امور خیریه شرکت خود را نیز ذکر کرده است و بسیاری از عکس‌هایش هم مرتبط با اقدامات خیرخواهانه او هستند.

گذاشتن آدرس در بیو اینستاگرام

همچنین بخوانید :

این صفحه باعث شده است تا کاربرانی که مانند وی به این امور علاقه دارند نیز به او ملحق شده و در انجام این امور با او مشارکت کنند.

۴. به صفحه شخصی خود لینک بدهید

اگر یک وب‌سایت برای تبلیغات دارید، اطمینان حاصل کنید که در بیو اینستاگرام شما، پیوندی برای اتصال به این وب‌سایت وجود داشته باشد. اگر دارای چندین نام تجاری هستید و هریک از آن‌ها، دارای سایتی مجزا هستند، آنگاه ممکن است بخواهید در نمونه بیوگرافی اینستا خود از بیش از یک پیوند استفاده کنید.

نمونه بیو اینستاگرام

این امر همچنین در مواردی که شما در پروفایل اینستاگرام خود دائما محصولات و یا موارد جدیدی را به نمایش می‌گذارید نیز کارآمد است. برای یادگیری نحوه قرار دادن بیش از یک لینک در اینستاگرام، به این مطلب مراجعه کنید.

شما با استفاده از این روش می‌توانید به جای آن که آدرس پیوندهای مختلف خود را در استوری اینستاگرام که پس از ۲۴ ساعت پاک می‌شوند به اشتراک بگذارید، از شیوه دائمی‌تری استفاده کنید تا دنبال کنندگان شما به این پیوندها در نمونه بیوگرافی اینستا شما دسترسی داشته باشند.

۵. از ایموجی های جذاب در بیو استفاده کنید

لازم نیست حساب کاربری اینستاگرام شما خیلی حرفه‌ای به نظر برسد. در بیو خود از ایموجی استفاده کنید تا نام تجاری خود را جذاب سازید. بهترین ویژگی ایموجی‌ها این است که محدودیت‌های زبانی را ندارند و هر کس در هر کجای دنیا می‌تواند پیام و احساس موجود در آن‌ها را به درستی متوجه شود و دچار سردرگمی و ابهام نشود. علاوه بر این ویژگی، ایموجی‌ها بامزه و سرگرم کننده هستند و به بیو شما روح می‌بخشند. ایموجی‌ها می‌توانند جذابیت و میزان مشارکت دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام شما را تا %۴۸ افزایش دهند.

نوشتن بیو اینستاگرام

از ایموجی‌ها همچنین می‌توانید در جهت پشتیبانی از پیوندها و سایر بخش‌های مهمی که بیو خود نوشتید نیز استفاده کنید.

۶. اطلاعات تماس خود را اضافه کنید

مهمترین نکته‌ای که برای نوشتن بیو اینستاگرام یک پیج کسب و کار باید درنظر داشته باشید، اضافه کردن اطلاعات تماس است. اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، حتما اطلاعات تماس را به بیو اضافه کنید تا کاربران بتوانند به‌راحتی با شما تماس برقرار کنند.

نوشتن بیو اینستاگرام

می‌توانید علاوه بر شماره تلفن و آدرس ایمیل، اکانت واتساپ را هم به بیو اینستا اتصال دهید.

۷. از هشتگ های داغ اینستاگرام استفاده کنید

به این نکته نیز توجه داشته باشید که بیو اینستاگرام شما تنها راه موجود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شما و یا نام تجاریتان نیست. با استفاده از هشتگ‌ها می‌توانید به مشتریان خود کمک کنید تا پروفایل شما را پیدا کنند. از کدام هشتگ‌ها می‌خواهید استفاده کنید؟ برای آنکه از رقبای خود عقب نمانید، می‌توانید هشتگ‌هایی را که آنها استفاده می‌کنند بررسی کنید.‌

نمونه بیوگرافی شخصی اینستاگرام

اما به یاد داشته باشید که در نوشتن نمونه بیوگرافی اینستا، باید تنها از هشتگ‌هایی که به شما، صنعت شما و نام تجاریتان مربوط می‌شوند، استفاده کنید. در غیر این صورت، دنبال کننده خاص و مرتبط خود را جذب نخواهید کرد.

همچنین بخوانید :

شما می‌توانید از منابع زیر برای پیدا کردن هشتگ‌های داغ موجود در اینستا برای نوشتن نمونه هایی از بیو اینستاگرام استفاده کنید:

  1. Instagram Hashtag Directory
  2. Keyword Tool For Instagram
  3. All Hashtag
  4. Instavast Hashtag Generator 

نمونه شرح حال اینستاگرام

اگر با وجود گذراندن وقت فراوان، نتوانستید بیو مدنظرتان را بنویسید، جای نگرانی نیست. می‌توانید از نمونه بیو اینستاگرام شخصی یا بیوگرافی‌های پیج‌های کاری الگو بگیرید. البته قبل از آن باید مشخص کنید که بیو شما قرار در چه دسته‌ای قرار بگیرد. مثلا آیا می‌خواهید یک بیوگرافی خنده‌دار داشته باشید یا از نقل قول استفاده کنید. برای نوشتن بیو جذاب اینستا می‌توانید از الگوهای زیر کمک بگیرید.

۱. نمونه بیو اینستاگرام شخصی خنده‌دار و سرگرم‌کننده

هیچ‌چیزی از سعی و تلاش برای بامزه بودن، بی‌مزه نیست. اگر می‌خواهید بیو شما برای کاربران خنده‌دار و بامزه باشد، صداقت اولین و مهمترین فاکتوری است که باید درنظر داشته باشید. مثلا بیو برند نوشیدنی innocent را درنظر داشته باشید:

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام / نوشتن بیو جذاب اینستا

ما نوشیدنی‌های سالم می‌فروشیم، لطفا آن‌ها را بخرید تا اخراج نشویم.

۲. نمونه بیوگرافی اینستا با استفاده از نقل قول

استفاده از نقل قول می‌تواند بهترین راه برای انتقال یا ابراز عقیده باشد. می‌توانید از یک شعر یا یک آهنگ یا هر نقل قولی که فکر می‌کنید برای دنبال‌کنندگان شما جذاب خواهد بود استفاده کنید. البته حتما حواستان باشد که منبع آن نقل قول را هم ذکر کنید. بهترین راه برای پیدا کردن نمونه بیو اینستاگرام شخصی برای نقل‌قول‌ها، مراجعه به وبسایت The Quotations Page است.

۳. نمونه بیوگرافی شخصی و کاری خلاقانه

بیوگرافی پروفایل شما نباید از ۱۵۰ کاراکتر فراتر رود ولی اگر کمی وقت بگذارید، می‌توانید در همین ۱۵۰ کلمه نیز یک بیوگرافی خلاقانه و متفاوت بنویسید. بیوگرافی شما می‌تواند یک متن خلاقانه در مورد حوزه فعالیت پیج باشد یا یک متن جالب در مورد نام کسب و کار و معنی آن.

نمونه بیو اینستاگرام

مثل این نمونه بیوگرافی اینستا نتفلیکس. آن‌ها همزمان با پخش فصل چهارم سریال چیزهای عجیب، بیوگرافی خود را به رییس باشگاه hellfire تغییر دادند.

نوشتن بیو جذاب اینستا / چگونه در اینستاگرام بیوی جذاب بنویسیم

نتفلیکس تقریبا به‌صورت مداوم بخش بیو پیج اینستاگرام خود را بسته به سریال‌های تازه منتشر شده خود تغییر می‌دهد و اکثرا بیوگرافی‌های آن‌ها نیز جذاب و متفاوت هستند. اما اگر پیج شما شخصی است چطور؟ در این حالت نیز هم می‌توانید یک بیوگرافی خلاقانه و هم یک بیوگرافی ساده داشته باشید و خودتان را معرفی کنید. مثلا بیشتر مردم سرنا ویلیامز را به‌عنوان یک سوپراستار تنیس می‌شناسند اما او در حالی که یکی از پرافتخارترین ورزشکاران جهان به‌شمار می‌آید، در بیوگرافی پیج اینستاگرامی که دارد، خودش را فقط مادر المپیا که نام دخترش است معرفی کرده است.

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام / نوشتن بیو جذاب اینستا

بیو شما لازم نیست خیلی پیچیده باشد. حتی اگر یک فرد مشهور مثل او نیستید هم می‌توانید بیوگرافی متفاوت و جذابی داشته باشید.

۴. نوشتن بیو جذاب اینستا با ایموجی‌ها

مورد بعدی که در این مطلب آموزش نحوه نوشتن بیوگرافی شخصی به آن می‌پردازیم، استفاده از اموجی‌ها است. بیو شما حتما نباید متشکل از حروف باشد. ایموجی‌ها در دنیای اینترنت، بهترین ابزار برای ابراز احساسات به‌صورت آنلاین هستند و شما نیز می‌توانید در بیوگرافی خود از آن‌ها برای انتقال یک مفهوم یا حرفه‌ای که دنبال می‌کنید استفاده کنید.

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام / نمونه بیو اینستاگرام شخصی

حتی می‌توانید از یک لیست نشانه‌دار استفاده کنید و یا یک بیوگرافی داشته باشید که ترکیبی از حروف و ایموجی‌ها است. مثل بیوگرافی بالا می‌توانید به‌جای برخی حروف از ایموجی استفاده کنید.

۵. بیو اینستاگرام برای کسب و کارها

نمونه بیو اینستاگرام پیج‌های کسب و کاری نیز می‌تواند الگوی خوبی باشد، به‌خصوص اگر یک پیج کاری را اداره می‌کنید. می‌توانید به این طریق هم برند را معرفی کنید و هم مخاطبان بیشتری را جذب صفحه کنید.

آموزش نوشتن بیو اینستاگرام / نوشتن بیو جذاب اینستا

مثل بیوگرافی کمپانی Kraft که هم اشاره به سابقه برند خود دارد و هم زمینه فعالیت را عنوان کرده و هم اشاره‌ای به محبوبیت خود کرده است.

۶. نمونه بیوگرافی اینستا با لینک

نوشتن متن جذاب در بیو اینستا برای جذب دنبال‌کنندگان اهمیت زیادی دارد ولی اگر یک کسب و کار دارید، از طریق بیوگرافی می‌توانید اطلاعات زیادی را به مشتریان احتمالی خود انتقال دهید. مثلا پیج ژاکت در بیوگرافی خود لینکی به صفحه ثبت نام فروشندگان داده و بالای آن لینک نیز مشخص کرده این لینک چه کاربردی دارد و شما را به چه بخشی منتقل می‌کند.

نمونه بیو اینستاگرام

آن‌ها همچنین موقعیت مکانی خود را نیز در انتهای بیو اضافه کرده‌اند.

سوالات متداول

۱. در بیوگرافی اینستا چی بنویسیم؟

خود را به سادگی توصیف کنید و از علایقتان بگویید.

۲. چگونه در اینستاگرام بیوی جذاب بنویسیم؟

از ایموجی‌ها، نمادها و فونت‌های متفاوت، عبارات و اصطلاحات جالب و طنز استفاده کنید.

۳. چگونه یک بیوگرافی حرفه ای برای اینستاگرام بنویسیم؟

با استفاده از نمادها و فونت‌های متفاوت زندگی حرفه‌ای خود را توصیف کرده و لینک وبسایت شخصی خود را هم در بیو قرار دهید.

۴. چگونه متن های طولانی در بیو اینستاگرام بنویسیم؟

همانطور که در این مطلب آموزش نوشتن بیو اینستاگرام هم اشاره کردیم، قسمت بیوگرافی تعداد کاراکترهای محدودی دارد و نمی‌توانید از این حد فراتر روید. در عوض می‌توانید یک لینک داخل بیو بگذارید یا به‌جای برخی کلمات از ایموجی استفاده کنید تا تعداد کاراکترهای کمتری مصرف کنید.

جمع بندی

حال که نکات لازم درباره نوشتن بیوهای جذاب برای حساب کاربری را آموخته‌اید و نمونه بیوگرافی شخصی اینستاگرام را نیز مشاهده کردید، دیگر وقت آن است که بیوگرافی خود را بر اساس این موارد مجددا بنویسید. اگر می‌خواهید تعداد دنبال کنندگان و لایک‌های خود را افزایش دهید، علاوه بر اشتراک گذاری مطالب مفید و کارآمد، باید یک بیو جذاب و خواندنی برای پروفایل اینستاگرام خود بنویسید. فراموش نکنید که بیو اولین چیزی است که یک بازدیدکننده از پروفایل شما به آن توجه می‌کند، پس سعی کنید در نوشتن دقت کنید.

منبع : پلاژا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا