درهم برهم

RSVP به چه معناست؟

RSVP به چه معناست؟

RSVP به چه معناست؟

اصطلاح “RSVP” در یک دعوت نامه مخفف، یا به طور دقیق تر، یک ابتکار برای عبارت فرانسوی repondez s’il vous plait است، به معنای “اگر بخواهید پاسخ دهید.” این روشی مودبانه برای درخواست پاسخ به دعوت است، نه پیشنهادی به مهمان دعوت شده تا در صورت تمایل به آن پاسخ دهد. برخی از دعوت‌نامه‌ها، مانند دعوت‌نامه‌های عروسی، شامل یک کارت و یک پاکت هستند تا پاسخگویی را آسان‌تر کنند. ممکن است از عبارت “پاسخ درخواست شده” نیز استفاده شود که اساساً به همین معنی است.

اگر مهمانی به صورت محلی برگزار می‌شود، ممکن است اولین دعوتی باشد که مهمان از آن می‌شنود. کسانی که در یک مکان دور زندگی می کنند و حضور آنها واقعاً قابل قدردانی است، باید قبل از دریافت دعوت نامه، از تاریخ و مکان مهمانی مطلع شوند و به آنها زمان زیادی برای برنامه ریزی سفر بدهند. این گاهی اوقات با کارت “ذخیره تاریخ” نشان داده می شود، که قبل از دعوت رسمی مهمانی ارسال می شود تا مهمانان از رویداد آینده آگاه شوند. دعوت‌نامه‌ها برای رویدادهای مهم، مانند عروسی، فارغ‌التحصیلی، و مراسم آغاز به کار نیز برای اعضای خانواده دور فرستاده می‌شود تا آنها را از رویداد آگاه کنند، اما همیشه از این مهمانان انتظار نمی‌رود که در آن شرکت کنند.

RSVP stands for

RSVP مخفف “repondez s’il vous plait” است که به معنای “اگر بخواهید پاسخ دهید” ترجمه می شود.

هنگامی که فردی دعوت نامه ای برای رویدادی دریافت می کند که قصد شرکت در آن را ندارد، و زمانی که دعوت نامه شامل یک کارت پاسخگویی است، باید “عدم حضور” را علامت زده و یک یادداشت کوتاه برای ابراز پشیمانی خود درج کند. اگر کارت پاسخگویی گنجانده نشده است، دعوت‌شونده باید با شماره تلفن مندرج در دعوت تماس بگیرد یا یادداشت کوتاهی در پاسخ به ایمیل ارسال کند و پشیمانی خود را اعلام کند. مردم نیازی به بررسی دلایل خود برای عدم امکان حضور ندارند، اما باید ظرف سه روز پس از دریافت دعوت نامه پاسخ دهند تا میزبانان بدانند که از آنها انتظار نداشته باشند.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

اگر دعوتنامه برای رویدادی است که شخص قصد دارد در آن شرکت کند، باید کارت را برای نشان دادن این موضوع پر کند و اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی او را همراهی می‌کند، درج کند. میهمانان باید این کار را سریعا انجام دهند، در حالت ایده آل ظرف سه روز.

RSVPs request a response to an invitation so a host knows who is coming to an event.

RSVP ها درخواست پاسخ به یک دعوت را دارند تا میزبان بداند چه کسی به یک رویداد می آید.

افراد باید دقت کنند که دعوتنامه را با دقت بخوانند، زیرا اطلاعاتی در مورد افرادی که همه دعوت شده اند ارائه می دهد. “خانم جونز و دوست” یا “خانم جونز و مهمان” پیشنهاد می کند که خانم جونز و فرد دیگری دعوت شده اند. «آقای اسمیت و خانواده» پیشنهاد می کند که آقای اسمیت، شریک زندگی و فرزندانش دعوت شده باشند، در حالی که «آقا و خانم اسمیت» پیشنهاد می کند که بچه ها دعوت نشده باشند. در برخی موارد فقط «خانم جونز» دعوت می شود. هنگامی که در دعوتنامه به مهمانی اشاره نمی‌شود یا از تعداد شرکت‌کننده‌ها سؤال نمی‌شود، بهتر است دعوت‌کننده فرض کند که مهمان‌های اضافی و بدون نام دعوت نشده‌اند.

RSVPs are typical for special events.

RSVP ها برای رویدادهای خاص معمول هستند.

پر کردن یک کارت پاسخگویی یک حسن نیت اساسی و مهم است. میزبان‌های مهمانی کارت‌هایی را جمع‌آوری می‌کنند تا بدانند چه تعداد مهمان باید انتظار داشته باشند، که به آن‌ها در چیدمان صندلی و پذیرایی کمک می‌کند. علاوه بر این، اگر میزبانان مهمانان را برای اقامت در هتل یا استراحتگاه در طول رویداد دعوت کنند، ارسال پاسخ تضمین می‌کند که اتاق‌های کافی کنار گذاشته می‌شوند. همچنین می‌توان از آن برای انتقال اطلاعات مهم مانند “فرزندم به آجیل آلرژی دارد” استفاده کرد تا بتوان از قبل از هر شرایط غیرعادی به میزبان‌ها هشدار داد.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا