ورزش

حاشیه‌های لحظه به لحظه دیدار ایران – ژاپن

حاشیه‌های لحظه به لحظه دیدار ایران – ژاپن

تقابل دو تیم ایران و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۵ امروز آغاز شد و با برتری تاریخی ایران به پایان رسید. این دیدار حاشیه‌هایی داشت که در ادامه می‌خوانید.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

به گزارش ایسنا، تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن امروز (شنبه) از ساعت ۱۵ به وقت دوحه در ورزشگاه اجوکیشن سیتی و در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا به مصاف هم رفته‌اند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

سردار آزمون در ابتدای بازی و در دو صحنه بی‌مهابا روی پای بازیکنان ژاپن رفت که بار اول از دست داور جست اما در مرتبه دوم که در دقیقه ۶ بازی رخ داد، داور تذکر سفت و سختی به او داد.

تعداد تماشاگران در ابتدای بازی تقریبا نیمی از ورزشگاه ۴۶ هزار نفری اجوکیشن سیتی بود که تعداد ایرانی‌ها بیشتر از ژاپنی‌هاست. همچنین معدود هوادارانی از کره جنوبی هم به ورزشگاه آمده‌اند تا در بازی برابر دشمن دیرینه‌شان، ژاپن از ایران حمایت کنند.

در دقیقه ۱۱ بازی ایران صاحب یک موقعیت در داخل محوطه ژاپن شد که بازیکنان دو تیم برخوردی با یکدیگر داشتند. این زد و خورد باعث شد که اتفاقات داخل محوطه جریمه توسط VAR برای بررسی احتمال پنالتی مورد بازبینی قرار بگیرد اما در نهایت اتاق VAR دستور به ادامه بازی داد.

بعد از گلی که توسط ژاپن در دقیقه ۲۸ به ثمر رسید، رامین رضاییان نسبت به عملکرد حسین کنعانی‌زادگان در خط دفاعی اعتراض کرد چرا که در صحنه گل ژاپن، او به جای پر کردن جای شجاع خلیل‌زاده که کمی جلوتر آمده بود، سر جایش ماند و به موریتا فضا برای فرار و گل‌زنی داد.

پرس سنگین تیم ژاپن در نیمه نخست باعث سردرگمی ملی‌پوشان ایران شده به حدی که آنها برای پرتاب اوت هم با مشکل مواجه شده‌اند. در این بین علیرضا جهانبخش، کاپیتان ایران داخل زمین و احسان حاج‌صفی کاپیتان اول ایران که امروز نیمکت نشین است، سعی در آرام کردن بازیکنان دارند تا بازی ایران شکل بگیرد.

ملی‌پوشان ایران در نیمه اول نتوانستد از خط دفاعی و دروازه بازی‌سازی کنند تا به این دلیل مجبور به استفاده از توپ‌های بلند شوند که البته این تاکتیک در چند صحنه جواب داد و ایران صاحب دو موقعیت خطرناک شد.

مهدی طارمی، ستاره ایران که این دیدار را به دلیل محرومیت از دست داده است در ورزشگاه اجوکیشن سیتی حضور دارد.

گل دقیقه ۵۵ محمد محبی برای ایران باعث شد که طلسم باز نشدن دروازه ژاپن مقابل تیم‌ملی در ادوار جام ملت‌های آسیا شکسته شود.

در دقیقه ۶۲ بازی سردار آزمون پس از فرار از پشت مدافعان ژاپن توانست روی یک حرکت انفرادی دروازه ژاپن را باز کند اما این توپ آفساید اعلام شد که شادی بی حد و حصر ایرانی‌های حاضر در ورزشگاه را خراب کرد.

ایران در نیمه دوم با وجود اینکه همچنان در بازی‌سازی از عقب زمین با مشکل مواجه است اما با تغییر تاکتیک توانسته موقعیت‌های فراوانی روی دروازه ژاپن ایجاد کند که تا دقیقه ۷۵ تنها یکی از آنها به گل تبدیل شده است.

با اعلام ورزشگاه اجوکیشن سیتی ۳۵۶۴۹ تماشاگر این بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.

در هنگام پرتاب اوت‌های بلند علیرضا جهانبخش، بازیکنان نیمکت نشین به خصوص احسان حاج‌صفی تاکتیک مورد نظر کادر فنی برای ارسال را به بازیکنان داخل زمین منتقل می‌کردند.

امیر قلعه‌نویی در جریان ۹۰ دقیقه بازی تعویضی انجام نداد. احتمالا چنین تصمیمی به این دلیل اتخاذ شده بود که او می‌خواست در صورت کشیده شدن بازی به وقت اضافه، نیمی از تیمش را تازه نفس به میدان بفرستد.

امید ابراهیمی پیش از زدن ضربه پنالتی به بازیکنان ایران گوشزد کرد که سر جایشان بایستند تا در صورت گل نشدن توپ، غافلگیر نشوند.

بازیکنان ایران پس از پایان بازی همدیگر را در آغوش گرفتند گریستند.

پس از پایان بازی محمد محبی به روی سکوها رفت و مهدی طارمی را به آغوش گرفت.

محمد محبی به عنوان بهترین بازیکن بازی ایران و ژاپن انتخاب شد.

ژاپنی‌ها پس از پایان بازی حلقه‌ای تشکیل دادند و موریاسو دقایقی برای آنها صحبت کرد. پس از آن هم بنری را برای تشکر به سمت هوادارانشان بردند.

مهدی تاج دقایقی پس از اتمام بازی به داخل زمین رفت و بازیکنان تیم ملی را در آغوش گرفت.

به روز رسانی می‌شود…

منبع:ایسنا

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا