اقتصاد

Meta’s Reality Labs رکورد درآمد سه ماهه را ثبت کرد اما بیش از 4 میلیارد دلار از دست داد

Meta’s Reality Labs رکورد درآمد سه ماهه را ثبت کرد اما بیش از 4 میلیارد دلار از دست داد

بخش واقعیت مختلط متا، Reality Labs، علیرغم انتشار یکی از قوی‌ترین نتایج درآمد سه ماهه در تمام دوران، بیش از 4.6 میلیارد دلار ضرر عملیاتی در سه ماهه گذشته داشته است. .

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

سه ماهه چهارم متا نتایج منتشر شده در 1 فوریه، آزمایشگاه های واقعیت را نشان می دهد – واقعیت مجازی و افزوده آن (VR/ AR) بازوی تحقیقاتی — از دست دادن 4.65 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم ، در حالی که درآمد نزدیک به 1.1 میلیارد دلار بود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

این بزرگترین زیان عملیاتی سه ماهه این بخش از سه ماهه چهارم سال 2020 است – زمانی که متا برای اولین بار اطلاعات مالی Reality Labs را به گزارشات خود اضافه کرد.

کل درآمد آزمایشگاه‌های واقعیت در سال 2023 به کمتر از 1.9 میلیارد دلار رسید که بیش از نیمی از درآمد سال تنها از سه ماهه چهارم، زمانی که Meta Quest 3 منتشر کرد، به دست آمد. مجموع زیان عملیاتی برای سال 2023 16.1 میلیارد دلار بود که 17.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.

درآمد سه ماهه و زیان های عملیاتی Reality Labs برجسته ترین بزرگترین تا کنون است. منبع: Meta

در یک تماس کسب درآمد، مارک زاکربرگ، موسس و مدیر عامل متا، درآمدهای Reality Labs را در یک “فصل تعطیلات قوی” برای خط Quest هدست های VR خود قرار داد و آن را اضافه کرد. جدیدترین Quest 3 که در 10 اکتبر 2023 منتشر شد، “شروعی قوی داشت.”

او اضافه کرد که هوش مصنوعی و نمایشنامه‌های متاورس این شرکت “بخش‌های اصلی چشم‌انداز بلندمدت ما هستند.” زاکربرگ گفت: «این روزها، سؤالات زیادی در مورد هوش مصنوعی وجود دارد که به من می رسد و این زمینه بسیار سریع در حال حرکت است».

“من هنوز هم انتظار دارم که این نسل بعدی پلتفرم های محاسباتی واقعیت مجازی واقعیت افزوده و [واقعیت ترکیبی] حس واقعی حضور را ارائه دهند که پایه ای برای آینده تجربیات اجتماعی خواهد بود.”

مدیر ارشد مالی Meta سوزان لی گفت که انتظار دارد ضرر و زیان Reality Labs به دلیل توسعه محصول واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و «سرمایه‌گذاری برای گسترش بیشتر اکوسیستم ما» به میزان قابل توجهی در سال افزایش یابد.

موارد مرتبط: درآمد مایکروسافت 18 افزایش یافته است درصد پس از تزریق هوش مصنوعی در پشته فناوری

سهام متا در روز ثابت معامله شد اما پس از زنگ خطر در فوریه با بیش از 15 درصد جهش به نزدیک به 455 دلار رسید. 1، به ازای Google Finance.

قیمت سهام متا در 1 فوریه نزدیک شد 455 دلار پس از بسته شدن بازار. منبع: Google Finance.

درآمد تمام سال متا در سال 2023، 134.9 میلیارد دلار بود که از تخمین از مرکز تحقیقات وال استریت Zacks و جهش 16 درصدی نسبت به نتایج سال 2022 خود.

این غول فناوری همچنین گفت که اولین سود سهام خود را در تاریخ 26 مارس 50 سنت برای هر سهم پرداخت خواهد کرد و قصد دارد سود سه ماهه را به صورت مداوم منتشر کند. .

بازیگر Web3: ‘Axie moment’ for Shrapnel & Star Atlas? دستور العمل بازی، بررسی Nine Chronicles

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا