اقتصاد

آزمایشگاه های واقعیت متا رکورد درآمد سه ماهه را به نام خود ثبت کردند اما بیش از 4 میلیارد دلار از دست دادند

آزمایشگاه های واقعیت متا رکورد درآمد سه ماهه را به نام خود ثبت کردند اما بیش از 4 میلیارد دلار از دست دادند

بخش واقعیت مختلط متا، Reality Labs، در چهارمین سال زیان عملیاتی بیش از 4.6 میلیارد دلار داشت. سه ماهه سال 2023 علیرغم ثبت یکی از قوی ترین نتایج درآمد سه ماهه در تاریخ خود.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

سه ماهه چهارم متا نتایج منتشر شد 1 فوریه نمایش Reality Labs — واقعیت مجازی و افزوده آن (VR /AR) بازوی تحقیقاتی — از دست دادن 4.65 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم، در حالی که درآمد نزدیک به 1.1 میلیارد دلار بود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

این بزرگترین زیان عملیاتی سه ماهه این بخش از سه ماهه چهارم سال 2020 است که متا برای اولین بار اطلاعات مالی Reality Labs را به گزارشات خود اضافه کرد.

کل درآمد آزمایشگاه‌های واقعیت در سال 2023 به کمتر از 1.9 میلیارد دلار رسید، که بیش از نیمی از درآمد سال تنها در سه ماهه چهارم زمانی که Meta Quest 3 منتشر کرد، به دست آمد. مجموع ضرر عملیاتی برای سال 2023 بود. 16.1 میلیارد دلار، 17.5 درصد افزایش سالانه نسبت به سال 2022.

درآمدهای سه ماهه و زیان عملیاتی Reality Labs برجسته‌ترین بزرگترین تا کنون است. منبع: Meta

در یک تماس کسب درآمد، مارک زاکربرگ موسس و مدیر عامل متا درآمدهای Reality Labs را در یک “تعطیلات قوی” تعیین کرد. فصل» برای خط Quest از هدست‌های واقعیت مجازی خود، اضافه کرد که جدیدترین Quest 3 آن، که در 10 اکتبر 2023 منتشر شد، «شروعی قوی داشت».

او هوش مصنوعی (AI) شرکت را اضافه کرد. و نمایشنامه‌های متاورس «بخش‌های اصلی چشم‌انداز بلندمدت ما» بودند، و سرمایه‌گذاری زیادی در هر دو زمینه ادامه خواهد یافت.

«این روزها، سؤالات زیادی درباره هوش مصنوعی وجود دارد که به من می‌رسد، و زاکربرگ گفت: “این زمینه بسیار سریع در حال حرکت است.”

“من هنوز هم انتظار دارم که نسل بعدی پلتفرم‌های محاسباتی واقعیت مجازی واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی، یک حس واقعی حضور که پایه و اساس آینده تجربیات اجتماعی خواهد بود.

سوزان لی، مدیر ارشد مالی متا، گفت که انتظار دارد ضررهای Reality Labs به ” به‌دلیل توسعه محصول واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و «سرمایه‌گذاری برای مقیاس‌پذیری بیشتر اکوسیستم ما»، سال به سال به طور معناداری افزایش یابد.

مرتبط: درآمد مایکروسافت 18 درصد پس از “انفوز کردن هوش مصنوعی” در پشته فناوری

سهام متا در روز ثابت معامله شد، اما پس از قیمت گذاری در 1 فوریه، بیش از 15 درصد افزایش یافت و به نزدیک 455 دلار رسید، طبق Google Finance.

قیمت سهام متا در 1 فوریه پس از بسته شدن بازار به 455 دلار نزدیک شد. منبع: Google Finance.

درآمد تمام سال متا در سال 2023، 134.9 میلیارد دلار بود که از تخمین از سوی موسسه تحقیقاتی وال استریت Zacks و جهش 16 درصدی نسبت به نتایج سال 2022 آن.

این غول فناوری همچنین گفت که اولین سود سهام خود را در تاریخ 26 مارس 50 سنت برای هر سهم پرداخت خواهد کرد. و قصد دارد به صورت مداوم سود سه ماهه صادر کند.

بازیگر Web3: ‘Axie moment’ for Shrapnel & Star Atlas? دستور العمل بازی، بررسی Nine Chronicles

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا