فناوری

MESA آخرین به‌روزرسانی درایور را در لینوکس دریافت می‌کند و عملکرد RT بیشتری را در RADV و موارد دیگر به ارمغان می‌آورد.

MESA آخرین به‌روزرسانی درایور را در لینوکس دریافت می‌کند و عملکرد RT بیشتری را در RADV و موارد دیگر به ارمغان می‌آورد.

پلتفرم متن باز MESA دریافت کرده است به روز رسانی سه ماهه جدید، بهبود عملکرد قابل توجهی را برای درایورهای RADV و Intel ANV Vulkan به ارمغان می آورد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

MESA در نهایت پشتیبانی اولیه از معماری PowerVR Rogue Imagination را به ارمغان می آورد و باعث توسعه منبع باز و همچنین افزایش عملکرد RADV RT برای پردازنده های گرافیکی Radeon AMD می شود

توسعه‌دهندگانی که MESA را حفظ می‌کنند، از طریق بهینه‌سازی‌ها و به‌روزرسانی‌های مستمر، در رقابتی کردن پلتفرم با پیشنهادات رایج کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند. اخیراً، ما درایور RADV Vulkan را مشاهده کردیم به دست آوردن دستاوردهای عظیم ردیابی پرتو، نشان دهنده فداکاری توسعه دهندگان MESA است. با این حال، این بار، نسخه جدید 24.0 یک به روز رسانی همه جانبه است که عملکرد مناسبی را برای گیمرهای لینوکس اینتل و AMD ارائه می دهد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین
منبع تصویر: Freedesktop.org

با شروع به اضافه شدن اصلی، نسخه جدید پشتیبانی اولیه را از درایور Imagination PowerVR Vulkan ارائه می‌کند، که منبعی است که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا از قدرت پردازش گرافیکی پردازنده‌های گرافیکی PowerVR، به ویژه آنهایی که مبتنی بر معماری Rogue هستند، استفاده کنند. Vulkan API برای کسانی که نمی دانند، PowerVR Rogue یک معماری GPU است که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه مانند PowerVR G9100 طراحی شده است. این نه تنها باعث توسعه منبع باز می شود، بلکه منجر به پشتیبانی بیشتر از پردازنده های گرافیکی Rogue در سیستم عامل های لینوکس نیز می شود.

علاوه بر آن، Mesa 24.0 جدید همچنین عملکرد ردیابی پرتوی سریع‌تری را در درایور Vulkan Radeon “RADV” به ارمغان آورده است. در حالی که آمار بهبود واقعی هنوز فاش نشده است، راننده در گذشته نیز بهینه سازی های گسترده RT را دریافت کرده است. از این رو، ارتقای جدید تجربه بازی را افزایش می دهد. علاوه بر این، Intel ANV Vulkan همچنین شاهد پشتیبانی از چندین افزونه Vulkan به همراه بهبودهای بسیاری برای NVIDIA Vulkan Driver “NVK” بوده است.

پلتفرم MESA در حال شکل گیری است جایگزین مناسبی برای سایر پیشنهادهای موجود برای مصرف کنندگان باشد، و با به روز رسانی سه ماهه جدید، تجربه کلی در این پلتفرم واقعاً بسیار بهبود خواهد یافت.

منبع خبر: Phoronix

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا