اخبار روز

دفترچه­ سوالات نوبت دوم آزمون سراسری منتشر شد

دفترچه­ سوالات نوبت دوم آزمون سراسری منتشر شد

۱۴:۵۱ ۲۱ تير ۱۴۰۳

سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش اعلام کرد که دفترچه سوالات نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی که صبح امروز پنجشنبه – ۲۱ تیرماه – برگزار شد، روی سایت این سازمان قرار گرفت.

کلید اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت دوم) چهارشنبه ۲۷ تیر روی سایت سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشورر قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از تاریخ مذکور حداکثر تا روز چهارشنبه سوم مردادماه هر گونه مطلبی در خصوص سوالات و کلید آزمون دارند، از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به این سازمان اعلام کنند.

همچنین دفترچه سوالات تمامی گروه‌های آزمایشی خارج از کشور در روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد و کلید اولیه آن نیز روز یکشنبه ۳۱ تیرماه منتشر می‌شود.

نوبت دوم آزمون سراسری مطابق برنامه زمانی پیش بینی شده از سوی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور قرار بود در روز‌های ۷ و ۸ تیرماه برگزار شود، اما در پی شهادت رئیس جمهوری کشورمان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهانشان در سانحه سقوط بالگرد و هم‌زمانی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری نوبت دوم کنکور، دو هفته به تعویق افتاد.

نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه، ۲۱ تیرماه و گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه و برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه ۲۲ تیر ماه در حوزه‌های امتحانی ۴۰۸ شهرستان کشور و ۱۵ کشور خارجی برگزار می‌شود.

تعداد ۹۸۴ هزار و ۲۱۴ نفر برای رقابت در نوبت دوم این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۳ درصد آنان را داوطلبان زن و ۳۷ درصد را داوطلبان مرد تشکیل می‌دهند.

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا