اخبار روز

دوگانه‌سوز شدن ۳۰ هزار دستگاه خودروی عمومی در اصفهان

دوگانه‌سوز شدن ۳۰ هزار دستگاه خودروی عمومی در اصفهان

۰۶:۱۰ ۲۱ تير ۱۴۰۳

 رییس واحد «سی ان جی» شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان  با بیان اینکه طرح دوگانه‌سوز کردن خودرو‌های عمومی اکنون در ۴۱ کارگاه مجاز سطح استان اصفهان اجرا می‌شودگفت: حدود ۳۰ هزار دستگاه خودرو در استان تاکنون زیر پوشش طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی و تعویض مخازن سی ان جی فرسوده قرار گرفته‌اند.

محمدرضا شمس با بیان اینکه نوسازی مخازن فرسوده سی‌ان‌جی تاکسی‌های دوگانه‌سوز نیز بطور رایگان اجرا می‌شود، افزود: استقبال خوبی از این طرح از سوی رانندگان تاکسی در اصفهان صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه اصفهان از نظر تعداد خودرو‌های گازسوز و تبدیل کردن خودرو‌های عمومی به گازسوز پس از تهران در رتبه دوم کشور قرار دارد، گفت: استفاده از سی ان جی بعنوان سوخت پاک از اهمیت بسیاری برخوردار است و با اجرای چنین طرح‌هایی تلاش می‌شود تا میزان مصرف آن افزایش یابد.

شمس با بیان بهبود میزان مصرف سی ان جی در اصفهان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: حدود ۷۵ درصد از سوخت مصرفی خودرو‌های استان در بهار امسال، بنزین و ۲۵ درصد سی ان جی بود که رقم قابل قبولی است، اما باید مصرف سوخت سی ان جی بازهم ارتقا یابد و مقدار بیشتری از آن جایگزین بنزین شود.

او با اشاره به فعالیت ۱۶۴ جایگاه عرضه سوخت سی ان جی در استان اصفهان گفت: همه این جایگاه‌ها در زمان حاضر گواهی استاندارد دارند و سازمان ملی استاندارد نیز بصورت ادواری از آنها بازرسی می‌کند.

 طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی شامل تاکسی‌ها و وانت‌بار‌ها بطور عملیاتی از سال ۱۳۹۹ آغاز شد؛ در ادامه این طرح مقرر شد خودرو‌های مسافربر شخصی و اینترنتی نیز با استفاده از یارانه دولتی دوگانه‌سوز شوند و تنها ۲۰ درصد از هزینه این کار را خود مالکان بپردازند.

متقاضیان دوگانه‌سوز شدن خودرو‌های عمومی می‌توانند به سامانه ثبت نام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی مراجعه کنند.

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا