اخبار روز

لزوم مدیریت مصرف انرژی در سیستان و بلوچستان با افزایش گرما ضرورت یافت

لزوم مدیریت مصرف انرژی در سیستان و بلوچستان با افزایش گرما ضرورت یافت

۲۲:۳۳ ۲۰ تير ۱۴۰۳

محمد رئیسی اظهار کرد: مشترکان برق سیستان و بلوچستانی با کاهش و مدیریت مصرف برق بویژه در ساعت‌های اوج بار (۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳) یاریگر کارکنان صنعت برق در ارائه هرچه بهتر خدمات و تأمین برق پایدار باشند.

وی بیان کرد: استفاده از دور کند کولر‌های آبی، تنظیم دمای آسایش کولر‌های گازی (۲۴ تا ۲۷)، استفاده از سایبان برای سیستم‌های سرمایشی، عدم استفاده از لوازم برقی پر مصرف در ساعت اوج بار، خاموش کردن لامپ‌های اضافه و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، عدم قراردادن لوازم برقی در حالت آماده به کاری از جمله راهکار‌های ساده، اما مهم در مدیریت مصرف انرژی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان ادامه داد: مشترکان برق ضمن مدیریت مصرف برق می‌توانند از پاداش در نظر گرفته شده در این بخش نیز بهره‌مند شوند.

وی تاکید کرد: مشترکان سیستان و بلوچستان ضمن بهره‌مندی از طرح پاداش مدیریت مصرف برق که از سال گذشته آغاز و هم اکنون نیز ادامه دارد، می‌توانند با نصب اپلیکیشن با انرژی و مدیریت مصرف ۱۵ درصدی از جوایز ویژه این طرح نیز بهره‌مند شوند.

رئیسی با اشاره به الگو‌های مصرف برق مشترکان سیستان و بلوچستانی در ماه‌های مختلف سال، گفت: مشترکان برق هم استانی حتما نسبت به رعایت الگوی مصرف برق خود اقدام کنند تا متوجه صورتحساب غیر متعارف نشوند.

وی بیان کرد: مشترکان برق سیستان و بلوچستان با مراجعه به لینک زیر https://sbepdc.ir/fa/blog/۱۲۳۲/show می‌توانند نسبت به میزان الگوی منطقه خود مطلع و متناسب با الگوی تعریف شده برق مصرف کنند.

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا