اخبار روز

بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی غیر ملی در شهرستان بوشهر تثبیت شد

بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی غیر ملی در شهرستان بوشهر تثبیت شد

۰۶:۵۴ ۱۸ تير ۱۴۰۳

احمد مشایخی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای رفع تداخلات در جهت رفع اختلاف بین اراضی ملی و اشخاص یکی از کارآمدترین روش در تثبیت مالکیت اشخاص و دولت است.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: اجرای ماده ۵۴ زمینه اولیه که از مهمترین مراحل برای تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی با صدور اسناد تک برگ است را فراهم می‌آورد.

وی عنوان کرد: در جلسه کمیسیون رفع تداخلات استان دو هزار و ۵۲۴ هکتار از اراضی غیر ملی تثبیت و نهایی شد که جهت اصلاح سوابق و نقشه‌ها به اداره ثبت اسناد و املاک و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان ابلاغ خواهد شد

بررسی ۱۰ پرونده در کمیسیون طرح‌های کشاورزی استان بوشهر

مدیر امور اراضی استان بوشهر از بررسی ۱۰ پرونده در در کمیسیون طرح‌های کشاورزی خبر داد و افزود: نشست کمیسیون طرح‌های کشاورزی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، نماینده بازرسی کل استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیرکل شیلات، مدیرکل محیط زیست استان، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، رئیس شهرک‌های کشاورزی، نماینده بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

مشایخی افزود: ۱۰ پرونده طرح‌های کشاورزی به مساحت ۷۸۲ هکتار جهت واگذاری اولیه، تمدید قرارداد اجاره و موافقت با قیمت جهت انتقال قطعی در کمیسیون بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی تصریح کرد: پس از بررسی و بحث و تبادل نظر با ۶ پرونده به مساحت ۷۵۲ هکتار برای واگذاری اولیه و یک پرونده برای تمدید قرارداد اجاره و یک پرونده برای موافقت با قیمت انتقال قطعی موافقت شد.

منبع : خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا