اقتصاد

پیگیری فرایند ایجاد شهرک صنفی تخصصی کیف و کفش

پیگیری فرایند ایجاد شهرک صنفی تخصصی کیف و کفش

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، فرشاد مقیمی در نشست تشکل‌های صنفی کیف و کفش استان تهران که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران برگزار شد، گفت: به‌زودی با هماهنگی‌هایی که با دستگاه‌های مربوطه خواهد شد و صدور مجوز‌های لازم، عملیات اجرایی شهرک صنفی تخصصی کیف و کفش در شهرستان اسلامشهر آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه اسلامشهر یک شهرستان کاری در منطقه است، افزود: در حال حاضر اسلامشهر قطب تولید کفش ورزشی است، به دلیل وجود کارگاه‌های تولید کفش در اقصی نقاط شهر و عدم ایمنی آنها، ضرورت دارد برای رفع این معضل یک شهرک صنعتی تخصصی کفش در منطقه احداث شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه سه‌هزار و ۸۰۰ واحد صنفی تولیدی کیف و کفش در استان تهران مشغول فعالیت هستند، اضافه‌کرد: ساماندهی واحد‌های تولیدی کیف و کفش می‌تواند در افزایش بهره وری و رشد تولید آنها تاثیر ویژه‌ای داشته باشد.

مقیمی با تاکید بر اینکه به دنبال بهبود هرچه بیشتر فضای کسب و کار و تسهیل شرایط سرمایه گذاری در عرصه تولید هستیم، ادامه‌داد: آمادگی استقرار صنوف را در شهرک‌های صنفی و صنعتی داریم و در برنامه هفتم توسعه نیز مجوز ایجاد شهرک‌های صنفی در حریم شهر‌ها داده شده است.
به دنبال ساماندهی صنوف تولیدی همچنین رفع مشکل صنوف مزاحم در شهر و ساماندهی آنها، یکی از استراتژی‌های اصلی شرکت شهرک‌های صنعتی، استقرار این صنوف در قالب زنجیره تولید در داخل شهرک‌ها و ایجاد شهرک‌های تخصصی به‌ویژه در غرب تهران است که در این زمینه با اتحادیه‌های استان تهران نیز قرارداد منعقد شده است.

 

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا