اقتصاد

قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از رویترز،  قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است. سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات مربوط به تورم در آمریکا هستند که بیش از پیش مسیر سیاست‌های پولی فدرال رزرو را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۲۳۶۹ دلار و ۷۱ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۳۴ درصدی به ۲۳۷۵ دلار و ۹۰ سنت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری برنا، جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در اظهارات خود در مقابل سنا اعلام کرد رشد تورم در این کشور طی ماه‌های گذشته آرام‌تر بوده و اطلاعات مثبت بیشتر می‌تواند زمینه را برای پایین آوردن نرخ بهره آماده کند.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به اطلاعات اقتصادی آمریکا، احتمال کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر افزایش یافته، اما از آنجایی که جروم پاول منتظر خبر‌های خوب بیش‌تری‌ست، نیاز به کاهش بیشتر تورم است تا اطمینان بیشتری به سیاستگذاران برای پایین آوردن نرخ بهره بدهد.

تاجران حالا ۷۳ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره در ماه سپتامبر پایین بیاید. کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

انتظار می‌رود تورم در آمریکا ۰.۱ درصد طی یک ماه گذشته افزایش یافته باشد و تورم سالیانه به ۳.۱ برسد. هرگونه افزایش فشار بر قیمت‌ها مبارزه فدرال رزرو با تورم را به چالش کشیده و پایین آمدن نرخ بهره را به تعویق می‌اندازد که تاثیر مستقیم بر طلا گذاشته و قیمت آن را تا سطح ۲۳۰۰ دلار پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۳۱ دلار و ۲ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۲۶ درصدی، ۹۸۶ دلار و ۴۶ سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا