اقتصاد

نوسازی ۵۷۴ مدرسه به همت وزارت نفت دولت سیزدهم

نوسازی ۵۷۴ مدرسه به همت وزارت نفت دولت سیزدهم

به گزارش خبرگزاری برنا، در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، صنعت نفت برای آینده‌سازان سنگ‌تمام گذاشت و ۵۷۴ طرح نوسازی مدارس به همت وزارت نفت دولت سیزدهم تکمیل شد.

نوسازی مدارس و افزایش سرانه فضا‌های آموزشی در کنار حرفه‌آموزی و تقویت سطح علمی دبیران و دانش‌آموزان، بخشی از اقدام‌های وزارت نفت در مسیر ایفای مسئولیت اجتماعی است که در این راه گام‌های بزرگی برداشته و برای آینده‌سازان کشور سنگ‌تمام گذاشته است.

 شاهد این فعالیت‌ها و دستاوردها، تعریف بیش از یک‌هزار و ۲۲ پروژه نوسازی مدارس با ۲۷ میلیارد ریال اعتبار از سوی صنعت نفت دولت سیزدهم است که موفق شد در مدت‌زمان هزار روز سکانداری این دولت، در استان‌ها و مناطق نفت‌خیز، همچنین دیگر مناطق کم‌برخوردار، ۵۷۴ کلاس و مدرسه را نوسازی و برای ادامه حیات آموزشی دانش‌آموزان کشور احیا کند.

این شگفتی‌سازی صنعت نفت در مشارکت مدرسه‌سازی، به قدردانی رضامراد صحرایی، وزیر آموزش‌وپرورش، از جواد اوجی، وزیر نفت، منجر شد. صحرایی در پیامی ضمن تشکر از مشارکت فعال وزارت نفت در برگزاری باشکوه بیست‌وششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز کشور با شعار محوری «خیرین مدرسه‌ساز پیشران ایران قوی»، نوشت: با کمال افتخار اعلام می‌کنم خیرین مدرسه‌ساز همواره شایسته تجلیل و تکریم هستند، زیرا با فهم عمیق از ضرورت توسعه دانش و تولید اندیشه، فرزندان پراستعداد این مرز و بوم را در نیل به افق‌های روشن یاری می‌رسانند.

در ادامه این پیام آمده است: سهیم‌شدن در تربیت شایسته و صالح دانش‌آموزان به‌عنوان نیکوترین و محبوب‌ترین جلوه‌های آفرینش، فرصت گران‌بها و پرافتخاری برای مشارکت در پیشرفت و آبادانی جامعه فراهم آورده است که افزون بر لبخند رضایت خلق، خشنودی خالق متعال را به همراه خواهد داشت.

برجسته بودن فعالیت‌های صنعت نفت در این زمینه را می‌توان از سخنان حمیدرضا خان‌محمدی، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور، دریافت که در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز که به‌تازگی برگزار شد، با تأکید بر افزایش تعهد‌های وزارت نفت برای ایفای مسئولیت اجتماعی در زمینه مدرسه‌سازی گفت: اگر بخواهیم ایران را آباد کنیم، راه آن از مدرسه است.

وی با بیان اینکه تعهد‌های ما در زمینه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی، کارخانه‌ها، مؤسسات، نفت، بانک‌ها و نهاد‌ها برای امر مدرسه‌سازی ۳۰۰درصد افزایش یافته است، ادامه داد: دانش‌آموزان از اینکه در کلاس‌های نو درس می‌خوانند، ذوق‌زده شده‌اند.

سهم بالای مدارس خوزستان در احیا و نوسازی

در دوران سکانداری وزارت نفت دولت سیزدهم، یعنی از شهریور ۱۴۰۰ تاکنون، ۳۷۹ پروژه نوسازی مدارس با اعتبار ۶ هزار میلیارد و ۵۳۵ میلیون ریال در اولویت قرار گرفت که از این تعداد، ۲۵۵ پروژه تکمیل و بهره‌برداری شد. در این میان، ۱۲۴ پروژه هم در حال اجراست تا با پایان آنها در کنار اجرای طرح‌های حرفه‌آموزی و تقویت سطح علمی دبیران، عطر امید به آینده در میان دانش‌آموزان گسترده شود.

استان بوشهر، دیگر استان در مرکز توجه

پس از استان نفت‌خیز خوزستان، استان بوشهر دیگر استانی است که در مرکز توجه برنامه‌های عام‌المنفعه صنعت نفت قرار دارد، تا آنجا که با ۱۶۶ طرح نوسازی مدارس با اعتبار ۳ هزار میلیارد و ۷۸۷ میلیون ریال، در جایگاه دوم قرار دارد. در این استان همجوار تأسیسات نفتی، ۴۵ طرح نوسازی تکمیل شده و ۱۲۱ طرح در حال اجراست.

تکمیل ۳۰ طرح نوسازی مدارس در استان کهگیلویه و بویراحمد

صنعت نفت با تعریف ۶۱ طرح نوسازی مدارس با اعتبار ۴ هزار میلیارد و ۹۰۳ میلیون ریال در استان کهگیلویه و بویراحمد، موفق شد در بازه زمانی هزار روز ۳۰ طرح را تکمیل کند و به بهره‌برداری برساند.

در سه سال اخیر وزارت نفت در حوزه نوسازی مدارس در دیگر استان‌ها ۴۲۵ پروژه تعریف کرد که از این تعداد ۳۵۰ پروژه تکمیل شد و بقیه در حال اجراست.

انتهای پیام/

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا