فناوری

اینتل وصله‌های جدیدی را برای مجازی‌سازی Thread Director منتشر می‌کند و عملکرد چشمگیر 14% را افزایش می‌دهد.

اینتل وصله‌های جدیدی را برای مجازی‌سازی Thread Director منتشر می‌کند و عملکرد چشمگیر 14% را افزایش می‌دهد.

مجازی‌سازی Thread Director Intel، که مسئولیت مدیریت هسته “هیبریدی” را بر عهده دارد، در لینوکس شروع به کار کرده است و عملکرد چشمگیری دارد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

اینتل بر روی بهینه سازی بیشتر تجربه CPU های هیبریدی در لینوکس، به خصوص در مجازی سازی، با پشتیبانی بهینه شده Thread Director تمرکز دارد

Thread Director اینتل با هدایت هوشمندانه بارهای کاری به هسته های مناسب در زمان مناسب، به بهبود عملکرد پردازنده های ترکیبی P-Core و E-Core شرکت کمک می کند. این برای کار با معماری هسته هیبریدی اینتل طراحی شده است که هسته های P با عملکرد بالا را با هسته های E کارآمدتر ترکیب می کند. این روش اینتل برای فراهم کردن مسیری برای هسته های خود است تا با هم کار کنند تا عملکرد بهینه را به دست آورند. مجموعه جدید وصله‌های اینتل سرانجام این ویژگی را همراه با چندین بهبود هسته لینوکس برای کارآمدتر کردن کارها به لینوکس آورده است.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

Phoronix فاش می‌کند که مجموعه جدید وصله‌ها معرفی شده توسط Team Blue نه تنها پشتیبانی پیشرفته ای را برای Thread Director به ارمغان آورده است، بلکه این شرکت بر روی اجرای ماشین های مجازی (VMs) بر روی سیستم های هیبریدی اینتل از طریق مجازی سازی Thread Director تمرکز کرده است. این یک واقعیت رایج است که استفاده از ماشین‌های مجازی، به‌ویژه برای سیستم‌های میزبان لینوکس، بسیار گسترده بوده است، زیرا به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا با چندین سیستم‌عامل به طور همزمان تعامل داشته باشند. از طریق اصلاح مجازی سازی در سیستم های اینتل، گزارش شده است که مدیریت وظایف بسیار مؤثرتر شده است و در نتیجه حدود 14٪ عملکرد بهتری دارد.

منبع تصویر: Kernel.org

تست بر روی معیار 3DMark با استفاده از VM ویندوز انجام شد و به طور کلی، تجربه مجازی سازی با سیستم های هیبریدی اینتل بسیار بهتر خواهد شد. وصله‌ها به‌روزرسانی جدید را چگونه توصیف کرده‌اند:

به طور خلاصه، هدف از این مجموعه وصله فعال کردن منطق زمان‌بندی مبتنی بر ITD در Guest است تا مهمان بتواند وظایف مهمان را در پلتفرم‌های هیبریدی اینتل بهتر زمان‌بندی کند.

در حال حاضر، ITD برای ماشین های مجازی ویندوز ضروری است. بر اساس پشتیبانی مجازی سازی ITD، Windows 11 Guest می تواند بهبود عملکرد قابل توجهی داشته باشد (به عنوان مثال، در i9-13900K، تا 14٪ بهبود در 3DMARK).

با این مجموعه وصله‌ها، انتظار می‌رود که شاهد به‌روزرسانی‌های بیشتر با تمرکز بر بهینه‌سازی عملکرد CPUهای هسته هیبریدی اینتل در لینوکس باشیم.

منبع خبر: Phoronix

این داستان را به اشتراک بگذارید

< استفاده از xlink:href="#icn-shareFacebook"/> فیس بوک

< استفاده از xlink:href="#icn-shareTwitter"/> توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا