فناوری

هواوی در مبارزه با انویدیا در چین، به جای SOC گوشی های هوشمند، تولیدات گرافیکی با هوش مصنوعی Ascend را تولید می کند.

هواوی در مبارزه با انویدیا در چین، به جای SOC گوشی های هوشمند، تولیدات گرافیکی با هوش مصنوعی Ascend را تولید می کند.

هواوی با هدف سرمایه‌گذاری در بازارهای رو به رشد هوش مصنوعی در چین از طریق تراشه‌های “Ascend” خود برای مقابله با NVIDIA، یک قدم به عقب برداشته است.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

Huawei کسب و کار گوشی های هوشمند خود را در پشت صندلی قرار می دهد زیرا شرکت شروع به استفاده از پتانسیل هوش مصنوعی در بازارهای چین با پردازنده های گرافیکی Ascend خود می کند که با تراشه های هوش مصنوعی NVIDIA مقابله می کند

به نظر می‌رسد این موج به نفع هواوی در مورد پذیرش بازار از سوی مشتریان چینی است. با توجه به اینکه NVIDIA در حال حاضر به دلیل قوانین سختگیرانه ایالات متحده مورد انتقاد قرار گرفته است، هواوی گامی برای افزایش حضور خود در بخش هوش مصنوعی “منطقه ای” برداشته است و نه تنها تراشه های Ascend خود را به غول های فناوری چینی ارائه می دهد، بلکه آنها را از نظر عملکرد بسیار رقابتی تر می کند. و قیمت گذاری از جایگزین های NVIDIA.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

این گزارش شده است در گذشته طبق گزارش‌ها، شرکت‌های چینی از خرید هر یک از پردازنده‌های گرافیکی هوش مصنوعی جدید NVIDIA خودداری کرده‌اند، زیرا آنها جایگزین‌های چینی را انتخاب‌های بسیار بهتری می‌دانند، حداقل برای حجم کاری که به قدرت استنتاج کم نیاز دارند.

رویترز گزارش می‌دهد که هواوی آماده است تا سهم بازار NVIDIA را به دست آورد، به همین دلیل است که این شرکت توسعه تراشه‌های هوش مصنوعی Ascend خود را نسبت به Kirin که برای بخش گوشی‌های هوشمند طراحی شده است، در اولویت قرار داده است. از آنجایی که امکانات تولید هوآوی در سطح محدودی وجود دارد، آنها فقط می توانند تولید یکی از معماری های فوق الذکر را تامین کنند و از آنجایی که هوآوی به این واقعیت پی برده است که اکنون می تواند در بازارهای هوش مصنوعی چین گام های بزرگی بردارد، به نظر می رسد این تصمیم. مانند یک معامله ارزشمند.

اما، همه چیز رنگین کمان نیست هواوی از آنجایی که فاش شده است که این تاسیسات با نرخ بازدهی ضعیفی مواجه است، که ممکن است حداقل به صورت دوره ای تولید تراشه های Ascend 910B هواوی را به خطر بیندازد. این بدان معناست که اگر این شرکت شاهد افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی خود باشد، برای آن‌ها یک سفر پر هیجان خواهد بود، اما فعلاً باید منتظر بمانیم و ببینیم. با این حال، جابه‌جایی NVIDIA از موقعیت فعلی‌اش برای هواوی آسان نخواهد بود و احتمالاً به منابع اقتصادی بیشتری نیاز دارد.

منبع خبر: رویترز

این داستان را به اشتراک بگذارید

< استفاده از xlink:href="#icn-shareFacebook"/> فیس بوک

< استفاده از xlink:href="#icn-shareTwitter"/> توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا