اقتصاد

آزمایش “خیلی خوب انجام شد” – توسعه دهندگان ETH تاریخ هارد فورک Dencun را در روز پنجشنبه تعیین کردند

آزمایش “خیلی خوب انجام شد” – توسعه دهندگان ETH تاریخ هارد فورک Dencun را در روز پنجشنبه تعیین کردند

توسعه دهندگان اتریوم قصد دارند روز پنجشنبه یک تاریخ راه اندازی شبکه اصلی را برای ارتقای Dencun تعیین کنند — که چندین EIP از جمله شاردینگ proto-dank را معرفی خواهد کرد. کاهش هزینه های تراکنش در لایه 2.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

در یک پست در 1 فوریه در Reddit، تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم گفت که آزمایش اخیر ارتقاء «بسیار خوب انجام شد» و جزئیات کلیدی فراخوان اجرای All Developer Execution Call (ACDE) 180، جایی که Ethereum توسعه دهندگان توجه را به موفقیت اخیر Sepolia fork در 30 ژانویه و همچنین ارتقاء شبکه آزمایشی Holesky در 7 فوریه.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین
زمان‌های زمان‌بندی‌شده برای ارتقای Dencun در Sepolia و Holseky. منبع: بنیاد اتریوم

ارتقای Dencun شامل چندین تغییر عمده در اجماع و لایه‌های اجرایی اتریوم است که در وبلاگ ۲۴ ژانویه پست از بنیاد اتریوم.

به‌روزرسانی انجام خواهد شد. ارتقاء Shapella در سال گذشته، در شبکه اصلی اتریوم در 12 آوریل 2023 اجرا شد. این ارتقاء اجازه حذف اتر را داد و به‌عنوان یک به‌روزرسانی مهم برای سرمایه گذاران نهادی بیشتر به اتریوم.

«با فرض اینکه تا آن زمان همه چیز خوب به نظر برسد، ما زمان فورک شبکه اصلی را انتخاب خواهیم کرد. ACDC هفته آینده [تماس با توسعه دهندگان اصلی]،” Beiko گفت. تماس بعدی ACDC برای اواخر هفته آینده برنامه ریزی شده است.

کریستین کیم، معاون تحقیقات Galaxy Digital، شانس فعال‌سازی شبکه اصلی Dencun را تا پایان ماه مارس به ۸۰٪ تعیین کرد و افزود که این امکان وجود دارد که Dencun تا پایان فوریه فعال شود. اما گفت که احتمال این نزدیکتر به 40٪ است.

موارد مرتبط: پرتوهای اتریوم danksharding برای ارزان‌تر کردن مجموعه‌ها 10 برابر

ارتقای شبکه Dencun در 17 ژانویه در شبکه آزمایشی Goerli فعال شد و چندین EIP از جمله EIP-4844 را معرفی کرد که به اشتراک گذاری proto-dank را امکان پذیر می کند، یک پیشرفت بسیار مورد انتظار که توسعه دهندگان می گویند این کار را انجام خواهد داد. به طور قابل توجهی کارمزد تراکنش‌ها را در لایه‌های اتریوم کاهش می‌دهد.

هدف اشتراک‌گذاری Proto-dank کاهش هزینه جمع‌آوری‌ها است، که معمولاً تراکنش‌ها و داده‌های خارج از زنجیره را دسته‌بندی می‌کنند و اثبات محاسباتی را به بلاک چین اتریوم ارسال می‌کنند. این کار را با ارزان‌تر کردن دسترسی به داده‌ها، از طریق معرفی یک محفظه جدید برای داده‌ها به نام «بلاب» انجام می‌دهد.

سوالات بزرگ: چگونه پرداخت‌های بیت‌کوین می‌توانند بازگشتی را رقم بزنند؟

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا