اقتصاد

آزمایشات استیبل کوین با حمایت یورو در اسپانیا آغاز شد

آزمایشات استیبل کوین با حمایت یورو در اسپانیا آغاز شد

شرکت فین‌تک اسپانیایی MONEI آزمایش‌های یک استیبل کوین EURM با پشتوانه یورو را تحت نظارت بانک اسپانیا آغاز کرده است.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

به عنوان اعلامیه، منتشر شد در وب‌سایت MONEI در 29 ژانویه، مشخص می‌کند که آزمایش در جعبه ایمنی نظارتی، تحت نظارت بانک اسپانیا، در ژانویه آغاز شد. دارای گروهی از کاربران فردی است که برای به حداقل رساندن حاشیه خطا محدود شده اند.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

این آزمایشی قابلیت تراکنش EURM را بررسی می‌کند: کاربر هویت خود را تأیید می‌کند، کیف پول خود را آپلود می‌کند، تا 10 یورو را در حساب خود بارگذاری می‌کند و آنها را با 10 EURM مبادله می‌کند. هر EURM برابر با یورو 1:1 پشتیبانی می‌شود و در بانک‌های اسپانیایی مانند BBVA و Caixabank ذخیره می‌شود.

الکس سایز ورداگر، مدیر عامل MONEI، آزمایش را «گام دیگری در مسیر ما به سوی کامل کردن» خواند. دیجیتالی شدن پرداخت‌ها.» او معتقد است که استیبل کوین جدید فرصتی برای ارسال پول به روشی «ایمن تر، قابل برنامه ریزی، اقتصادی، دموکراتیک و آزادانه تر» از همیشه فراهم می کند.

مرتبط: ECB تماس فروشنده را صادر می کند، گزارش پیشرفت کتاب قوانین یورو دیجیتال

بر اساس اعلامیه، EURM تراکنش ها را تسهیل می کند. بین هر دو نفر که به یک تلفن همراه در “میلی ثانیه” دسترسی دارند. در همان زمان، کارمزد کمیسیون تا “هزارم یورو در هر تراکنش” را می گیرد. زیرساخت استیبل کوین همچنین دارای چندین گزینه شرکتی است، مانند پرداخت‌های ماهانه یا روزانه کارکنان یا پاداش‌های بهره‌وری در زمان واقعی «بر اساس دستورالعمل‌های روباتیک».

بانک اسپانیا راه اندازی خود را اعلام کرد برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) عمده فروشی در سال 2022. در حالی که بعدها Verdaguer از MONEI به احتمال تبدیل EURM به فناوری ترجیحی برای بانک اسپانیا اشاره کرد، در ژانویه 2024، بانک مرکزی آزمایش جداگانه را با مشارکت Cecabank، Abanca و Adhara Blockchain اعلام کرد.

به طور عمومی اعلام شد مستقل از پروژه یورو دیجیتال، که در صورت اجرا، تمام اقتصادهای منطقه یورو را پوشش خواهد داد. در همین حال، وزارت امور اقتصادی و تحول دیجیتال اسپانیا اعلام کرد اجرا خواهد شد مقررات بازارهای اتحادیه اروپا در دارایی های رمزنگاری شده شش ماه قبل از پایان مهلت مقرر.

مجله: نفوذ به لیبرلند: طفره رفتن نگهبانان با لوله های داخلی، طعمه ها و دیپلمات ها

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا